ПАРТИЗАН ПОСЕКАО ЈАВОР: Столица дебитовао победом (ВИДЕО)

09.07.2022. 19:13
FKP
ФКП / Извор: Фото: ФК Партизан

Сјајан почетак црно-белих

Фубалери Партизана победом су стартовали нову сезону Mozzart бет Суперлиге Србије, пошто су славили на гостовању Јавору у Ивањици са 4:0.

ФК ЈАВОР - ФК ПАРТИЗАН 0:4
(Петковић 21, Natho 68, Баждар 77, п. 90 3 Рикардо)

Уводних 10 минута било је мање динамично, али је онда кренула навала црно-белих, која је крунисана импресивним голом дебитанта Петковића у 21. минуту. Имао је и домаћин својих шанси, али без реализације.

ЛЕГЕНДА СЕ НЕ ЗАБОРАВЉА: Делегација Партизана одала почаст Владици Ковачевићу у Ивањици

По почетку другог полувремена, поново је гост преузео сву контролу, Рикардо је погодио али је гол поништен због фаула у ранијој фази напада. Неудог затим Natho је био стрелац гола којим је Партизан повео са 2:0. До првог гола за црно-беле стигао је и Самед Баждар у 77. минуту, а коначан резултат поставио је Рикардо са пенала у трећем минуту надокнаде.

Био је ово први такмичарски меч Илије Столице на клупи Парног ваљка, а само ватрено крштење крунисано је добром партијом и освајањем сва три бода на неугодном гостовању у Ивањици. Јавор је поразом стартовао повратак у елитни ранг, после сезоне проведене у Mozzart бет Првој лиги Србије.

Крај меча: Јавор - Партизан 0:4

90 3. минут
Рикардо са пенала постиже коначан резултат
85. минут
Напада и даље Партизан, али делује као да се меч приводу крају на миран начин.
77. минут
Гол! Ево првенца Самеда Баждара у дресу Партизана. Комбиновали су Андраде и Филиповић, који је прелепо додао до младог играча Парног ваљка, који је као "бонус" сјајно погодио.
68. минут
Гол! Сада неће бити поништен, погодак Бибраса Natha, добио је лопту у казненом, добро је сачувао, наместио се и шутирао.

59. минут
Поништен гол Партизану. Стрелац је био Рикардо, али због прекршаја у ранијој фази напада овај погодак не важи.
51. минут
Рикардо је левом ногом са 15 метара покушао, али је слабо распалио. Брани Велимировић.
46. минут
Почело је друго полувреме.
Крај првог полувремена: Јавор - Партизан 0:1
44. минут
Мениг покушава маказицама, јако лепо је то изгледало али без гола.
40. минут
Још боља шанса сада за Ивањичане. Луковић је са пет метара главом шутирао тик преко пречке Стевановића.
35. минут
Најбоља шанса за Јавор до сада. Елиомар је распалио са 25 метара, лопта је кривудала, збунила Стевановића, задржала се испред петерца али је избачена одатле.
29. минут
Опао је ритам после гола Партизана.
21. минут
Гол! Прелеп гол Михаила Петковића за деби у црно-белом дресу. Импресивно је примио лопту и сјајно шутирао, а затим и погодио гол Велимировића.

20. минут
Нижу се сада шансе пред голом Јавора. Последњу је имао Рикардо, и даље мреже мирују.
18. минут
Прва прилика за Јавор на мечу. Упућен је добар центашут са десног бока, лопта се ушуњала у казнени црно-белих, али нико од домаћих није опалио по њој, те је брзо избачена из шеснаестерца.
15. минут
Све учесталији ударци ка голу Јавора. Петковић је шутирао са капие казненог, Велимировић избацује у корнер, из ког није било ништа опасно.
12. минут
Још једна прилика за црно-беле, али без већих опасности по гол Ивањичана. Покушао је Филиповић.