PARTIZAN POSEKAO JAVOR: Stolica debitovao pobedom (VIDEO)

09.07.2022. 19:13
FKP
FKP / Izvor: Foto: FK Partizan

Sjajan početak crno-belih

Fubaleri Partizana pobedom su startovali novu sezonu Mozzart bet Superlige Srbije, pošto su slavili na gostovanju Javoru u Ivanjici sa 4:0.

FK JAVOR - FK PARTIZAN 0:4
(Petković 21, Natho 68, Baždar 77, p. 90+3 Rikardo)

Uvodnih 10 minuta bilo je manje dinamično, ali je onda krenula navala crno-belih, koja je krunisana impresivnim golom debitanta Petkovića u 21. minutu. Imao je i domaćin svojih šansi, ali bez realizacije.

LEGENDA SE NE ZABORAVLJA: Delegacija Partizana odala počast Vladici Kovačeviću u Ivanjici

Po početku drugog poluvremena, ponovo je gost preuzeo svu kontrolu, Rikardo je pogodio ali je gol poništen zbog faula u ranijoj fazi napada. Neudog zatim Natho je bio strelac gola kojim je Partizan poveo sa 2:0. Do prvog gola za crno-bele stigao je i Samed Baždar u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Rikardo sa penala u trećem minutu nadoknade.

Bio je ovo prvi takmičarski meč Ilije Stolice na klupi Parnog valjka, a samo vatreno krštenje krunisano je dobrom partijom i osvajanjem sva tri boda na neugodnom gostovanju u Ivanjici. Javor je porazom startovao povratak u elitni rang, posle sezone provedene u Mozzart bet Prvoj ligi Srbije.

Kraj meča: Javor - Partizan 0:4

90+3. minut
Rikardo sa penala postiže konačan rezultat
85. minut
Napada i dalje Partizan, ali deluje kao da se meč privodu kraju na miran način.
77. minut
Gol! Evo prvenca Sameda Baždara u dresu Partizana. Kombinovali su Andrade i Filipović, koji je prelepo dodao do mladog igrača Parnog valjka, koji je kao "bonus" sjajno pogodio.
68. minut
Gol! Sada neće biti poništen, pogodak Bibrasa Natha, dobio je loptu u kaznenom, dobro je sačuvao, namestio se i šutirao.

59. minut
Poništen gol Partizanu. Strelac je bio Rikardo, ali zbog prekršaja u ranijoj fazi napada ovaj pogodak ne važi.
51. minut
Rikardo je levom nogom sa 15 metara pokušao, ali je slabo raspalio. Brani Velimirović.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena: Javor - Partizan 0:1
44. minut
Menig pokušava makazicama, jako lepo je to izgledalo ali bez gola.
40. minut
Još bolja šansa sada za Ivanjičane. Luković je sa pet metara glavom šutirao tik preko prečke Stevanovića.
35. minut
Najbolja šansa za Javor do sada. Eliomar je raspalio sa 25 metara, lopta je krivudala, zbunila Stevanovića, zadržala se ispred peterca ali je izbačena odatle.
29. minut
Opao je ritam posle gola Partizana.
21. minut
Gol! Prelep gol Mihaila Petkovića za debi u crno-belom dresu. Impresivno je primio loptu i sjajno šutirao, a zatim i pogodio gol Velimirovića.

20. minut
Nižu se sada šanse pred golom Javora. Poslednju je imao Rikardo, i dalje mreže miruju.
18. minut
Prva prilika za Javor na meču. Upućen je dobar centašut sa desnog boka, lopta se ušunjala u kazneni crno-belih, ali niko od domaćih nije opalio po njoj, te je brzo izbačena iz šesnaesterca.
15. minut
Sve učestaliji udarci ka golu Javora. Petković je šutirao sa kapie kaznenog, Velimirović izbacuje u korner, iz kog nije bilo ništa opasno.
12. minut
Još jedna prilika za crno-bele, ali bez većih opasnosti po gol Ivanjičana. Pokušao je Filipović.
9. minut
Prva prilika za Partizan, centrirao je Natho, glavom je pokušao Urošević, ali pored stative.