СПАС У ПОСЛЕДЊИМ МИНУТИМА: Звезда у ФИНИШУ меча срушила храбри Нови Пазар!

11.09.2022. 17:28
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Виђена је велика борба крај Јошанице.

У мечу 11. кола Mozzart Бет Суперлиге Србије екипа Црвене звезде успела је да савлада Нови Пазар резултатом 2:1.

ЛАЛАТОВИЋ ПРЕД ВОЖДОВАЦ: Добар је и бод

УЕФА ЗАДОВОЉНА КАКО ЈЕ СУДИО У ПРВОМ КОЛУ: Јовановић ће делити правду Тотенхему и Спортингу

ЗАСТОЈ У ПРЕГОВОРИМА: Максимовић ТРАЖИ ПРЕВИШЕ за трансфер у Рому?

На самом старту меча екипа са Јошанице шокирала је актуелног првака Србије. У шестом минуту меча, након изведеног корнера, капитен Пазара Стефан Лончар је шутира са ивице казненог простора...било је то неодбрањиво за Милана Борјана.

Наредне минуте меча такође је обележила иницијатива домаћих али је оделевала Звездина одбрана. Велики део првог дела игре црвено-белима је очигледно фалио продор, центаршут и завршни пас. Низали су се покушаји Катаија и Букарија из даљине, али све је то лако решавао голман Кљајић.

У 35. минуту, Ел Фарду Бен је добро центрирао, Родић је успео да надвиси одбрану Пазараца и затресе мрежу, за изједначење 1:1.

Одмах се наставио налет Звезде, те је већ у наредном минуту Букари шутирао али по срећу гостију, лопта је ударила у стативу.

Тренер Црвене звезде Милош Милојевић одмах на полувремену је одлучио да уведе Пешића уместо Стефана Митровића.

Пазар је одмах припретио на старту  другог дела, Ергелаш је са леве стране погодио стативу, а Звезда је убрзо одговорила, после Родићевог центаршута, Јовић је умало постигао аутогол.

Тимови су наставили да воде борбу на  средини терена, али без озбиљнијег удараца све до 61. минута када је Канга покупио одбијену и са 20 метара шутирао поред стативе.

Пазарци су припретили пет минута касније, Мајдевац је изградио солидну позицију и искоса са леве стране гађао поред стативе.

Како је Звезда била и даље прилично безидејна и недовољно опасна, Милојевић је направио нове промене, ушли су Мустафа и Кангва уместо Бена и Санога.

Гости су наставили да притискају, Пешић је у 71. минуту имао добру прилику, на месту је био голман Кљајић, које и минут касније одлично зауставио покушај Ераковића.

У последњих 15 минута Звезда је заиграла са двојицом нападача, пошто је Кулибали заменио Букарија. Гости су наставили да играју "викторије" на половини Пазараца, који су честим цепкањем игре и одлочном дефанзивом чували резултат и чекали прилику из контри.

И онда, у 88. минуту, Звезда је коначно успела да пробије бедем, Канга је центрирао, а Пешић био најсналажљивији у петерцу, петом је некако у паду сместио лопту у мрежу.

До краја није било промене резултата, Звезда је узела важне бодове, а Пазар  прекинуо низ од седам победа, и тако и званично преузела прво место на табели са освојених 23 бода.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

НОВИ ПАЗАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2

Друго полувреме

90
КРАЈ МЕЧА!!! Звезда из Новог Пазара одлази са освојена три бода!
90. Минут
ЈОШ 6 МИНУТА НАДОКНАДЕ!
88. Минут
ГООООЛ!!!! Пешић је после центаршута Кангве и доста гужве, успео да са малтене гол линије, петом, савлада Кљајића, у паду, 1:2.
83. Минут
Кулибали је на терену уместо Букарија! Одмах је покушао главом али непрецизно.
78. Минут
Исламовић је шутирао ка голу звезде али лопта одлази поред гола.
73. Минут
ДОБАР ПОКУШАЈ ПЕШИЋА! Након центаршута Кангве, Пешић је шутирао, а Кљајић парадом избацио лопту у корнер. Након тога, Ераковић је шутирао право у голмана Пазара.
70. Минут
ИЗМЕНЕ! Изашли су Саного и Бен, а ушли Мустафа и Кангва. Мајдевца је код домаћих заменио Богдановски.
65. Минут
КАТАИ ПРЕКО ГОЛА! Слободан ударац на ивици шеснаестерца имала је Црвена звезда, Александар Катаи се одлучио на ударац, али лопта одлази високо, високо преко гола.
61. Минут
ЗВЕЗДА У НАЛЕТУ! Комбинују црвено-бели око казненог простора домаћих. Лопта се одбила из казненог простора на њу налеће Канга који упућује снажан ударац који завршава поред гола. Остаје 1:1
59. Минут
НОВА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Бен је добро прошао по десној страни, послао лопту по земљи ка Пешићу који уклизава али лоше захвата лопту која одлази преко гола.
55. Минут
Опасан фудбал сада! Прво је Милуновић однео лопту, на ивици фаула, а онда и сам остао да лежи на трави после оштрог старта играча Пазара.
48. Минут
УМАЛО АУТОГОЛ! Лопта је погодила Јовића после центаршута Родића, али је лопта отишла у корнер.
47. Минут
СТАТИВА!!! Ергелаш је протрчао по левој страни, готово из "мртвог угла" шутирао и погодио спољну страну стативе гола који чува Борјан.
46. Минут
ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕН! Промена код Звезде, уместо Митровића, на терену је Пешић.

Прво полувреме

45
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Након првих 45. минута игре, резултат је 1:1.
42. Минут
ПРИТИСКА ЗВЕЗДА! Букари је имао коме да дода али се одлучио на шут који је завршио преко гола. Одмах се љути Катаи због ове акције.
36. Минут
СТАТИВАА!!! Звезда јури за водећим поготком, Букари је шутирао ка голу али је лопта ударила у стативу!
35. Минут
ГООЛ!!! Милан Родић тресе мрежу Пазараца! Након сјајног центаршута Бена, високо је скочио Родић и сместио лопту у мрежу.
32. Минут
НОВА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Катаи је након паса Букарија искоса шутирао али директно у Кљајића.
22. Минут
Мирнији период игре. Борбе за лопту су углавном на средини терена.
12. Минут
Нова шанса за Звезду! После центаршута Гобељића, на другој стативи главом је шутирао Митровић. Од свега само корнер...