SPAS U POSLEDNJIM MINUTIMA: Zvezda u FINIŠU meča srušila hrabri Novi Pazar!

11.09.2022. 17:28
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Viđena je velika borba kraj Jošanice.

U meču 11. kola Mozzart Bet Superlige Srbije ekipa Crvene zvezde uspela je da savlada Novi Pazar rezultatom 2:1.

LALATOVIĆ PRED VOŽDOVAC: Dobar je i bod

UEFA ZADOVOLJNA KAKO JE SUDIO U PRVOM KOLU: Jovanović će deliti pravdu Totenhemu i Sportingu

ZASTOJ U PREGOVORIMA: Maksimović TRAŽI PREVIŠE za transfer u Romu?

Na samom startu meča ekipa sa Jošanice šokirala je aktuelnog prvaka Srbije. U šestom minutu meča, nakon izvedenog kornera, kapiten Pazara Stefan Lončar je šutira sa ivice kaznenog prostora...bilo je to neodbranjivo za Milana Borjana.

Naredne minute meča takođe je obeležila inicijativa domaćih ali je odelevala Zvezdina odbrana. Veliki deo prvog dela igre crveno-belima je očigledno falio prodor, centaršut i završni pas. Nizali su se pokušaji Kataija i Bukarija iz daljine, ali sve je to lako rešavao golman Kljajić.

U 35. minutu, El Fardu Ben je dobro centrirao, Rodić je uspeo da nadvisi odbranu Pazaraca i zatrese mrežu, za izjednačenje 1:1.

Odmah se nastavio nalet Zvezde, te je već u narednom minutu Bukari šutirao ali po sreću gostiju, lopta je udarila u stativu.

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević odmah na poluvremenu je odlučio da uvede Pešića umesto Stefana Mitrovića.

Pazar je odmah pripretio na startu  drugog dela, Ergelaš je sa leve strane pogodio stativu, a Zvezda je ubrzo odgovorila, posle Rodićevog centaršuta, Jović je umalo postigao autogol.

Timovi su nastavili da vode borbu na  sredini terena, ali bez ozbiljnijeg udaraca sve do 61. minuta kada je Kanga pokupio odbijenu i sa 20 metara šutirao pored stative.

Pazarci su pripretili pet minuta kasnije, Majdevac je izgradio solidnu poziciju i iskosa sa leve strane gađao pored stative.

Kako je Zvezda bila i dalje prilično bezidejna i nedovoljno opasna, Milojević je napravio nove promene, ušli su Mustafa i Kangva umesto Bena i Sanoga.

Gosti su nastavili da pritiskaju, Pešić je u 71. minutu imao dobru priliku, na mestu je bio golman Kljajić, koje i minut kasnije odlično zaustavio pokušaj Erakovića.

U poslednjih 15 minuta Zvezda je zaigrala sa dvojicom napadača, pošto je Kulibali zamenio Bukarija. Gosti su nastavili da igraju "viktorije" na polovini Pazaraca, koji su čestim cepkanjem igre i odločnom defanzivom čuvali rezultat i čekali priliku iz kontri.

I onda, u 88. minutu, Zvezda je konačno uspela da probije bedem, Kanga je centrirao, a Pešić bio najsnalažljiviji u petercu, petom je nekako u padu smestio loptu u mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Zvezda je uzela važne bodove, a Pazar  prekinuo niz od sedam pobeda, i tako i zvanično preuzela prvo mesto na tabeli sa osvojenih 23 boda.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

NOVI PAZAR - CRVENA ZVEZDA 1:2

Drugo poluvreme

90+
KRAJ MEČA!!! Zvezda iz Novog Pazara odlazi sa osvojena tri boda!
90. Minut
JOŠ 6 MINUTA NADOKNADE!
88. Minut
GOOOOL!!!! Pešić je posle centaršuta Kangve i dosta gužve, uspeo da sa maltene gol linije, petom, savlada Kljajića, u padu, 1:2.
83. Minut
Kulibali je na terenu umesto Bukarija! Odmah je pokušao glavom ali neprecizno.
78. Minut
Islamović je šutirao ka golu zvezde ali lopta odlazi pored gola.
73. Minut
DOBAR POKUŠAJ PEŠIĆA! Nakon centaršuta Kangve, Pešić je šutirao, a Kljajić paradom izbacio loptu u korner. Nakon toga, Eraković je šutirao pravo u golmana Pazara.
70. Minut
IZMENE! Izašli su Sanogo i Ben, a ušli Mustafa i Kangva. Majdevca je kod domaćih zamenio Bogdanovski.
65. Minut
KATAI PREKO GOLA! Slobodan udarac na ivici šesnaesterca imala je Crvena zvezda, Aleksandar Katai se odlučio na udarac, ali lopta odlazi visoko, visoko preko gola.
61. Minut
ZVEZDA U NALETU! Kombinuju crveno-beli oko kaznenog prostora domaćih. Lopta se odbila iz kaznenog prostora na nju naleće Kanga koji upućuje snažan udarac koji završava pored gola. Ostaje 1:1
59. Minut
NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Ben je dobro prošao po desnoj strani, poslao loptu po zemlji ka Pešiću koji uklizava ali loše zahvata loptu koja odlazi preko gola.
55. Minut
Opasan fudbal sada! Prvo je Milunović odneo loptu, na ivici faula, a onda i sam ostao da leži na travi posle oštrog starta igrača Pazara.
48. Minut
UMALO AUTOGOL! Lopta je pogodila Jovića posle centaršuta Rodića, ali je lopta otišla u korner.
47. Minut
STATIVA!!! Ergelaš je protrčao po levoj strani, gotovo iz "mrtvog ugla" šutirao i pogodio spoljnu stranu stative gola koji čuva Borjan.
46. Minut
POČINJE DRUGO POLUVREMEN! Promena kod Zvezde, umesto Mitrovića, na terenu je Pešić.

Prvo poluvreme

45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nakon prvih 45. minuta igre, rezultat je 1:1.
42. Minut
PRITISKA ZVEZDA! Bukari je imao kome da doda ali se odlučio na šut koji je završio preko gola. Odmah se ljuti Katai zbog ove akcije.
36. Minut
STATIVAA!!! Zvezda juri za vodećim pogotkom, Bukari je šutirao ka golu ali je lopta udarila u stativu!
35. Minut
GOOL!!! Milan Rodić trese mrežu Pazaraca! Nakon sjajnog centaršuta Bena, visoko je skočio Rodić i smestio loptu u mrežu.
32. Minut
NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Katai je nakon pasa Bukarija iskosa šutirao ali direktno u Kljajića.
22. Minut
Mirniji period igre. Borbe za loptu su uglavnom na sredini terena.
12. Minut
Nova šansa za Zvezdu! Posle centaršuta Gobeljića, na drugoj stativi glavom je šutirao Mitrović. Od svega samo korner...