ЛИГА ШАМПИОНА: Сурови ПСЖ очитао лекцију Звезди, мајсторије Нејмара! (ВИДЕО)

Нејмар / Извор: Реутерс

Парижани убедљиви против првака Србије.

Dušan Nikolić
Душан Николић / Извор: Србија Данас

Фудбалери Црвене звезде се нису прославили у мечу другог кола Ц групе Лиге шампиона. ПСЖ је убедљиво савладао првака Србије са 6:1 (4:0) у Паризу и демонстрирао силу.

ИМА НЕКА ТАЈНА ВЕЗА: Борјан је ожењен бившом директорком Партизана, а зет је ОВОГ познатог голмана (ФОТО)

НЕДОСТАЈЕ МУ ХУК ДЕЛИЈА: Бивши ЗВЕЗДИН играч искрено о повратку на Мали Калемегдан (ФОТО)

Црвено-бели су били апсолутни аутсајдери против тима који предводе светске зверке Нејмар, Килијан Мбапе, Едисон Кавани, Анхел Ди Марија и то се видело на терену "Парка принчева". Првак Србије је одолевао до 20. минута, а онда се подиграо ураган и "свеци" су постигли четири гола за 25 минута.

Београђани су се подигли у другом делу игре, примили су два гола, али је Марко Марин постигао историјски гол за црвено-беле у Лиги шампиона. Нејмар је утакмицу завршио са три гола (два из слободног ударца), а мрежу Милана Борјана тресли су и Едисон Кавани, Анхел Ди Марија и Килијан Мбапе.  Био је то најтежи пораз Звезде у историји европских купова.

Утакмицу са „Парка принчева“ пратили сте уживо на Србији Данас.

ПСЖ - Црвена звезда 6:1 (4:0)

Стадион: Парк принчева.

Гледалаца: 47.929.

Стрелци: Нејмар у 20, 22 и 81, Кавани 37, Ди Марија 42, Мбапе у 70. минуту за ПСЖ - Марин у 74. минуту.

Судија: Артур Соареш (Португалија).

Жути картони: Стојковић, Павков (Црвена звезда).

ПСЖ: Ареола, Бернат, Кимпембе, Силва (од 76. Керер), Муније, Рабио, Верати, Ди Марија, Нејмар, Кавани, Мбапе (од 76. Чупо Мотинг).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Дегенек, Савић (од 46. Бабић), Родић, Јовичић, Крстичић, Симић (од 46. Павков), Чаушић, Марин, Бен (од 73. Ебисилио).

81. минут - Нови слободан ударац и бриљантан ударац Нејмара преко живог зида, 6:1. Врхунски потез Бразилца. Ово је највећи број голова који је Црвена звезда примила у историји европских купова.

74. минут - Први гол Црвене звезде у Лиги шампиона постигао је Марко Марин. Резервиста Лоренцо Ебисилио је изванредно асиситирао Немацу који је из трка погодио ближи угао Ареоле, 5:1.

70. минут - Мат у три потеза, Мбапе је завршио акцију Каванија, 5:0.

65. минут - Покушао је и Родић, али је то био лак залогај за Ареолу.

64. минут - Први ударац Црвене звезде у оквир гола. Покушао је Марко марин, али је голман Ареола био сигуран.

52. минут - Два зицера Нејмара за два минута, Борјан је спасао црвено-беле.

48. минут - Ударац Мбапеа, Борјан је одбранио ногама и избацио лопту у корнер.

46. минут - Тренер Црвене звезде Владан Милојевић је на паузи извршио две измене. Уместо ровитог капитена Вујадина Савића ушао је Срђан Бабић, а Вељка Симића је заменио Милан Павков.

Друго полувреме

45. минут - Поиграва се Нејмар, пробацио је лопту кроз ноге Дегенеку, али је остало 4:0.

42. минут - Центаршут са десне стране, Ди Марија је утрчао иза леђа одбрамбеним играчима Звезде и повећао на 4:0.

39. минут - Велики промашај Мбапеа.

37. минут - Каавани, 3:0! Нападач "светаца" је искористио лошу реакцију неколико фудбалера Звезде и уз помоћ Дегенека погодио мрежу гостију.

29. минут - Изгунбио је лопту Кртсичић у зони шута, али је Нејмар са 18 метара шутирао преко гола.

27. минут - Као да је ушла вода у уши играчима црвено-белих. Ударац Каванија и одлична интервенција Борјана.

22. минут - 2:0, поново Нејмар! Брза акција домаћина, Нејмар је био најсналажљивији у казненом простору и рутински послао лопту у мрежу Борјана.

20. минут - 1:0 за ПСЖ! Нејмар је из слободног ударца са 20-ак метара пребацио живи зид и матирао Борјана.

15. минут - Оштар ударац Мбапеа, али је Борјан избацио лопту у корнер.

9. минут - Борјан је избоксовао лопту на ногу Мбапеу, који је лоше шутирао поред десне стативе.

8. минут - Прва опасна акција Црвене звезде. Марин је повукао лопту, а после одбијене лопте Чаушић је покушао са 16 метара. Оштар ударац, али високо преко гола.

3. минут - ПСЖ напада, црвено-бели се бране са девет играча и заустављају акцију Нејмара по левом боку.