LIGA ŠAMPIONA: Surovi PSŽ očitao lekciju Zvezdi, majstorije Nejmara! (VIDEO)

Nejmar / Izvor: Reuters

Parižani ubedljivi protiv prvaka Srbije.

Dušan Nikolić
Dušan Nikolić / Izvor: Srbija Danas

Fudbaleri Crvene zvezde se nisu proslavili u meču drugog kola C grupe Lige šampiona. PSŽ je ubedljivo savladao prvaka Srbije sa 6:1 (4:0) u Parizu i demonstrirao silu.

IMA NEKA TAJNA VEZA: Borjan je oženjen bivšom direktorkom Partizana, a zet je OVOG poznatog golmana (FOTO)

NEDOSTAJE MU HUK DELIJA: Bivši ZVEZDIN igrač iskreno o povratku na Mali Kalemegdan (FOTO)

Crveno-beli su bili apsolutni autsajderi protiv tima koji predvode svetske zverke Nejmar, Kilijan Mbape, Edison Kavani, Anhel Di Marija i to se videlo na terenu "Parka prinčeva". Prvak Srbije je odolevao do 20. minuta, a onda se podigrao uragan i "sveci" su postigli četiri gola za 25 minuta.

Beograđani su se podigli u drugom delu igre, primili su dva gola, ali je Marko Marin postigao istorijski gol za crveno-bele u Ligi šampiona. Nejmar je utakmicu završio sa tri gola (dva iz slobodnog udarca), a mrežu Milana Borjana tresli su i Edison Kavani, Anhel Di Marija i Kilijan Mbape.  Bio je to najteži poraz Zvezde u istoriji evropskih kupova.

Utakmicu sa „Parka prinčeva“ pratili ste uživo na Srbiji Danas.

PSŽ - Crvena zvezda 6:1 (4:0)

Stadion: Park prinčeva.

Gledalaca: 47.929.

Strelci: Nejmar u 20, 22 i 81, Kavani 37, Di Marija 42, Mbape u 70. minutu za PSŽ - Marin u 74. minutu.

Sudija: Artur Soareš (Portugalija).

Žuti kartoni: Stojković, Pavkov (Crvena zvezda).

PSŽ: Areola, Bernat, Kimpembe, Silva (od 76. Kerer), Munije, Rabio, Verati, Di Marija, Nejmar, Kavani, Mbape (od 76. Čupo Moting).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Degenek, Savić (od 46. Babić), Rodić, Jovičić, Krstičić, Simić (od 46. Pavkov), Čaušić, Marin, Ben (od 73. Ebisilio).

81. minut - Novi slobodan udarac i briljantan udarac Nejmara preko živog zida, 6:1. Vrhunski potez Brazilca. Ovo je najveći broj golova koji je Crvena zvezda primila u istoriji evropskih kupova.

74. minut - Prvi gol Crvene zvezde u Ligi šampiona postigao je Marko Marin. Rezervista Lorenco Ebisilio je izvanredno asisitirao Nemacu koji je iz trka pogodio bliži ugao Areole, 5:1.

70. minut - Mat u tri poteza, Mbape je završio akciju Kavanija, 5:0.

65. minut - Pokušao je i Rodić, ali je to bio lak zalogaj za Areolu.

64. minut - Prvi udarac Crvene zvezde u okvir gola. Pokušao je Marko marin, ali je golman Areola bio siguran.

52. minut - Dva zicera Nejmara za dva minuta, Borjan je spasao crveno-bele.

48. minut - Udarac Mbapea, Borjan je odbranio nogama i izbacio loptu u korner.

46. minut - Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je na pauzi izvršio dve izmene. Umesto rovitog kapitena Vujadina Savića ušao je Srđan Babić, a Veljka Simića je zamenio Milan Pavkov.

Drugo poluvreme

45. minut - Poigrava se Nejmar, probacio je loptu kroz noge Degeneku, ali je ostalo 4:0.

42. minut - Centaršut sa desne strane, Di Marija je utrčao iza leđa odbrambenim igračima Zvezde i povećao na 4:0.

39. minut - Veliki promašaj Mbapea.

37. minut - Kaavani, 3:0! Napadač "svetaca" je iskoristio lošu reakciju nekoliko fudbalera Zvezde i uz pomoć Degeneka pogodio mrežu gostiju.

29. minut - Izgunbio je loptu Krtsičić u zoni šuta, ali je Nejmar sa 18 metara šutirao preko gola.

27. minut - Kao da je ušla voda u uši igračima crveno-belih. Udarac Kavanija i odlična intervencija Borjana.

22. minut - 2:0, ponovo Nejmar! Brza akcija domaćina, Nejmar je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i rutinski poslao loptu u mrežu Borjana.

20. minut - 1:0 za PSŽ! Nejmar je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara prebacio živi zid i matirao Borjana.

15. minut - Oštar udarac Mbapea, ali je Borjan izbacio loptu u korner.

9. minut - Borjan je izboksovao loptu na nogu Mbapeu, koji je loše šutirao pored desne stative.

8. minut - Prva opasna akcija Crvene zvezde. Marin je povukao loptu, a posle odbijene lopte Čaušić je pokušao sa 16 metara. Oštar udarac, ali visoko preko gola.

3. minut - PSŽ napada, crveno-beli se brane sa devet igrača i zaustavljaju akciju Nejmara po levom boku.