ЗВЕЗДА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ КУПА! Храбри Вршац часно положио оружје на Маракани

10.04.2024. 18:16
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су на свом терену савладали друголигаша ОФК Вршац резултатом 3:0.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВРШАЦ 3:0 (1:0)

(Катаи 6, Ендијаје 65, Букари 82)

Судија: Стефан Јекнић (Суботица)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Мимовић (од 46. Канга), Драговић, Милуновић (од 83. Милосављевић), Радојевић - Мијаиловић, Стаменић - Красо (од 59. Букари), Шљивић (од 75. Максимовић), Катаи - Сремчевић (од 59. Ендијаје).

ВРШАЦ: Новић (од 79. Стевановић) - Терзић, Дијуф, Стојковић (од 79. Пајовић), Лазевски - Лаиновић, Миливојевић, Чејић (од 75. Ивић), Тодоровић, Жунић - Рикелме.

Екипа која се бори за опстанак у Првој лиги Србије показала је храброст и одиграла добар меч на Маракани, али је разлика у квалитету била више него изгледна.

Већ у шестом минуту Звезда је повела, и то поготком Катаија након сјајног паса Стаменића.

Вршац је прешао на противничку половину, имао две полушансе, али није то било довољно да се да гол црвено-белима.

Наставила је Звезда да облеће око гола противника, али није до полувремена могла још једном да погоди мрежу ривала.

У другом полувремену тренер Владан Милојевић је направио неколико промена, а улазак Букарија и Ендијаеа одмах се исплатио.

У 65. минуту Букари је импресивно проиграо нападача Звезде, који је најпре одлично примио лопту, а онда је и послао у гол за 2:0.

Тачку на овај меч ставио је Букари у 82. минуту, када је повисио на 3:0 и одвео Звезду у полуфинале Купа.

Крај меча. Победа Звезде 3:0

82'

Букари за 3:0

Било је питање времена када ће Звезда дати гол. Све се одиграло након корнера који је извео Канга, Милуновић је скренуо лопту ка Букарију, а овај је са метар удаљености сместио у гол за 3:0.

75'

Одрађивање посла

Нове измене извршио је Милојевић. На терену су Ендијаје и Букари, а изашли су Сремчевић и Красо, и то је одмах дало резултат. Букари је сјајно упослио Ендијаеа, а овај најпре изврсно примио лопту и послао у мрежу Вршца.

65'

Ендиаје дуплира предност - 2:0

52'

Звезда наставља да притиска

Домаћин почетком другог полувремена напада екипу Вршца. Милојевић је извео Мијаиловића а увео Кангу. У 50. минуту Катаи је припретио, али је остало 1:0.

46'

Почело је друго полувреме

Црвено-бели после првих 45 минута води са 1:0 поготком Александра Катаија.

Полувреме - 1:0

38'

Вршац не диже белу заставицу

27'

Звезда доминира тереном

Као што се и очекивало, домаћин све контролише. Кренуле су да се нижу и прилике, најпре Стаменић, а затим и Красо, међутим остаје 1:0.

16'

Вршац дошао да се надиграва

Иако је Звезда од самог старта показала да је квалитет на њеној страни, гости нису дошли са белом заставицом. Показали су нападачки потенцијал и у кратком интервалу имали два корнера.

6'

Гол! Стрелац је Катаи - 1:0

1'

Меч је почео

На Маракану стиже најпријатније изненађење Купа, али и најнепријатније изненађење Прве лиге Србије, пошто се овај тим бори за опстанак.

Са друге стране, Звезда је везала шест победа и у изузетном расположењу чека овај дуел.