ZVEZDA JE U POLUFINALU KUPA! Hrabri Vršac časno položio oružje na Marakani

10.04.2024. 18:16
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu savladali drugoligaša OFK Vršac rezultatom 3:0.

CRVENA ZVEZDA - VRŠAC 3:0 (1:0)

(Katai 6, Endijaje 65, Bukari 82)

Sudija: Stefan Jeknić (Subotica)

CRVENA ZVEZDA: Popović - Mimović (od 46. Kanga), Dragović, Milunović (od 83. Milosavljević), Radojević - Mijailović, Stamenić - Kraso (od 59. Bukari), Šljivić (od 75. Maksimović), Katai - Sremčević (od 59. Endijaje).

VRŠAC: Nović (od 79. Stevanović) - Terzić, Dijuf, Stojković (od 79. Pajović), Lazevski - Lainović, Milivojević, Čejić (od 75. Ivić), Todorović, Žunić - Rikelme.

Ekipa koja se bori za opstanak u Prvoj ligi Srbije pokazala je hrabrost i odigrala dobar meč na Marakani, ali je razlika u kvalitetu bila više nego izgledna.

Već u šestom minutu Zvezda je povela, i to pogotkom Kataija nakon sjajnog pasa Stamenića.

Vršac je prešao na protivničku polovinu, imao dve polušanse, ali nije to bilo dovoljno da se da gol crveno-belima.

Nastavila je Zvezda da obleće oko gola protivnika, ali nije do poluvremena mogla još jednom da pogodi mrežu rivala.

U drugom poluvremenu trener Vladan Milojević je napravio nekoliko promena, a ulazak Bukarija i Endijaea odmah se isplatio.

U 65. minutu Bukari je impresivno proigrao napadača Zvezde, koji je najpre odlično primio loptu, a onda je i poslao u gol za 2:0.

Tačku na ovaj meč stavio je Bukari u 82. minutu, kada je povisio na 3:0 i odveo Zvezdu u polufinale Kupa.

Kraj meča. Pobeda Zvezde 3:0

82'

Bukari za 3:0

Bilo je pitanje vremena kada će Zvezda dati gol. Sve se odigralo nakon kornera koji je izveo Kanga, Milunović je skrenuo loptu ka Bukariju, a ovaj je sa metar udaljenosti smestio u gol za 3:0.

75'

Odrađivanje posla

Nove izmene izvršio je Milojević. Na terenu su Endijaje i Bukari, a izašli su Sremčević i Kraso, i to je odmah dalo rezultat. Bukari je sjajno uposlio Endijaea, a ovaj najpre izvrsno primio loptu i poslao u mrežu Vršca.

65'

Endiaje duplira prednost - 2:0

52'

Zvezda nastavlja da pritiska

Domaćin početkom drugog poluvremena napada ekipu Vršca. Milojević je izveo Mijailovića a uveo Kangu. U 50. minutu Katai je pripretio, ali je ostalo 1:0.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Crveno-beli posle prvih 45 minuta vodi sa 1:0 pogotkom Aleksandra Kataija.

Poluvreme - 1:0

38'

Vršac ne diže belu zastavicu

Imao je svoju šansu Vršac, posle kornera zapretili su golu Zvezde, no nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

27'

Zvezda dominira terenom

Kao što se i očekivalo, domaćin sve kontroliše. Krenule su da se nižu i prilike, najpre Stamenić, a zatim i Kraso, međutim ostaje 1:0.

16'

Vršac došao da se nadigrava

Iako je Zvezda od samog starta pokazala da je kvalitet na njenoj strani, gosti nisu došli sa belom zastavicom. Pokazali su napadački potencijal i u kratkom intervalu imali dva kornera.

6'

Gol! Strelac je Katai - 1:0

U ranoj fazi meča Zvezda stiže do gola.  Stamenić je uposlio Kataija, a onda je Zvezdin igrač pogodio donji desni ugao gola za vođstvo od 1:0.

1'

Meč je počeo

Na Marakanu stiže najprijatnije iznenađenje Kupa, ali i najneprijatnije iznenađenje Prve lige Srbije, pošto se ovaj tim bori za opstanak.

Sa druge strane, Zvezda je vezala šest pobeda i u izuzetnom raspoloženju čeka ovaj duel.