ДВА ПЕНАЛА ЗА ЗВЕЗДУ И УБЕДЉИВА ПОБЕДА: Црвено-бели у полуфиналу Купа Србије, Станковић "пожутео" (ВИДЕО)

06.04.2022. 18:08
Ben
Бен / Извор: Фото: Twitter/@crvenazvezda_en

Голеада у другом полувремену.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су на свом терену савладали екипу ТСЦ-а са 4:0.

СВАШТА МОЖЕ ДА СЕ ДЕСИ: Станковић опрезан - "Сутра је ново финале"

СТАНКОВИЋ О ГРУПИ ОРЛОВА НА МУНДИЈАЛУ: Криво ми је...

Куп Србије, четвртфинале

Црвена звезда – ТСЦ 4:0 (6. Катаи - пенал, 56. Бен - пенал, 74. Иванић, 80. Бен)

Повео је шампион Србије још у шестом минуту, поготком Катаија са беле тачке, након што је оборен Охи у шеснаестерцу гостију.

Прво полувреме је обележио и велики број прекршаја, пре свега фудбалера из Бачке Тополе, који су на тај начин секли игру Звезде, те се на полувреме отишло  са свега једним виђеним голом.

У 56. минуту, поново са беле тачке Звезда стиже до новог гола. Овога пута прецизан је био Бен, после прекршаја над Павковим.

Управ због фаула над наадачем црвено-белих, из игре је искључен Ђаковић, те је ТСЦ играо са играчем мање у наставку.

Било је јасно да је све решено, али Звезда је успела да постигне још два гола до краја сусрета. Они су били дела Мирка Иванића, као и још једном Бена.

Међу четири најбоља тима прошла је екипа Дејана Станковића, који је на овом сусрету добио жути картон због приговора судији. У полуфиналу Купа Србије ће бити још Партизан, Војводина и Нови Пазар.

Меч Звезде и ТСЦ-а могли сте пратити уживо на СрбијаДанас.

Крај меча: Звезда - ТСЦ 4:0
80. минут
Нови гол за шампиона Србије. Стрелац је Ел Фарду Бен, добро је истрчао, изашао испред голмана Јоргића и прецизно погодио за 4:0.

74. минут
Иванић погађа за 3:0 и готово ставља тачку на овај сусрет. Бен је послао повратни пас ка репрезентативцу Црне Горе, а он је са врха капице шеснаестерца прецизно послао иза леђа Јоргића.

68. минут
Звезда има играча више и два гола предности, делује као да у овим моментима рутински контролише игру и приводи меч крају.
67. минут
Навијачи Црвене звезде развили су транспарент, у ком су поменули тренера Партизана, Александра Станојевића.

60. минут
Црвени картон добио је резервни голман ТСЦ-а,  Ненад Филиповић, који је са клупе морао да оде у свлачионицу.
56. минут
Досуђен је још један пенал за Звезду. Црвени картон за Ђаковца који је фаулирао Павкова после додавања Катаија. Стрелац са беле тачке био је Бен, за 2:0.

49. минут
Била је ово најбоља прилика за ТСЦ на мечу. Није Борјан ни морао да интервенише, али за ових 50 минута игре, до сада је ово деловало најопасније по гол чувара мреже канадске репрезентације.
46. минут
Почело је друго полувреме. Двострука измена за Звезду пред наставак меча, у игри су Милан Павков и Ел Фарду Бен, ван терена су отишли Охи и Саного.
Крај првог полувремена: Звезда - ТСЦ 1:0
40. минут
Уследило је неколико везаних напада ТСЦ-а, али ни један није изгледао довољно озбиљно да угрози гол Борјана
32. минут
На стадиону се могао видети и транспарент подршке легенди Црвене звезде, Синиши Михајловићу, који је поново добио леукемију.

28. минут
Ево чарки на утакмици. Дошло је до кошкања, а Катаи и Петровић су добили жуте картоне. Због приговора "пожутео" је и Дејан Станковић.

24. минут
Борјан је дугим додавањем створио шансу Катаију, који је пробао да лобује Јоргића, али је лопта завршила изван гола. Остаје 1:0 за домаћина.

17. минут
Игра се отворено, брзо, али без конкретних прилика на обе стране.
9. минут
Приморан је да мења Станковић. Канга је морао ван терена због повреде, у игри је Ненад Крстичић.
6. минут
Гол за Звезду. Прецизан са беле тачке био је Катаи, Јоргич је погодио страну, али је лопта завршила у мрежи.

5. минут
Пенал за Звезду. Имаће шампион Србије прилику да са беле тачке поведе, оборен је Охи у казненом ТСЦ-а.
2. минут
Одмах на старту меча гужва испред гола ТСЦ-а, међутим нису домаћи успели да упуте ударац и тако озбиљније угрозе Јоргића.