7°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

DVA PENALA ZA ZVEZDU I UBEDLJIVA POBEDA: Crveno-beli u polufinalu Kupa Srbije, Stanković "požuteo" (VIDEO)

06.04.2022. 18:08
Ben
Ben / Izvor: Foto: Twitter/@crvenazvezda_en
Goleada u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu savladali ekipu TSC-a sa 4:0.

SVAŠTA MOŽE DA SE DESI: Stanković oprezan - "Sutra je novo finale"

STANKOVIĆ O GRUPI ORLOVA NA MUNDIJALU: Krivo mi je...

Kup Srbije, četvrtfinale

Crvena zvezda – TSC 4:0 (6. Katai - penal, 56. Ben - penal, 74. Ivanić, 80. Ben)

Poveo je šampion Srbije još u šestom minutu, pogotkom Kataija sa bele tačke, nakon što je oboren Ohi u šesnaestercu gostiju.

Prvo poluvreme je obeležio i veliki broj prekršaja, pre svega fudbalera iz Bačke Topole, koji su na taj način sekli igru Zvezde, te se na poluvreme otišlo  sa svega jednim viđenim golom.

U 56. minutu, ponovo sa bele tačke Zvezda stiže do novog gola. Ovoga puta precizan je bio Ben, posle prekršaja nad Pavkovim.

Uprav zbog faula nad naadačem crveno-belih, iz igre je isključen Đaković, te je TSC igrao sa igračem manje u nastavku.

Bilo je jasno da je sve rešeno, ali Zvezda je uspela da postigne još dva gola do kraja susreta. Oni su bili dela Mirka Ivanića, kao i još jednom Bena.

Među četiri najbolja tima prošla je ekipa Dejana Stankovića, koji je na ovom susretu dobio žuti karton zbog prigovora sudiji. U polufinalu Kupa Srbije će biti još Partizan, Vojvodina i Novi Pazar.

Meč Zvezde i TSC-a mogli ste pratiti uživo na SrbijaDanas.

Kraj meča: Zvezda - TSC 4:0
80. minut
Novi gol za šampiona Srbije. Strelac je El Fardu Ben, dobro je istrčao, izašao ispred golmana Jorgića i precizno pogodio za 4:0.

74. minut
Ivanić pogađa za 3:0 i gotovo stavlja tačku na ovaj susret. Ben je poslao povratni pas ka reprezentativcu Crne Gore, a on je sa vrha kapice šesnaesterca precizno poslao iza leđa Jorgića.

68. minut
Zvezda ima igrača više i dva gola prednosti, deluje kao da u ovim momentima rutinski kontroliše igru i privodi meč kraju.
67. minut
Navijači Crvene zvezde razvili su transparent, u kom su pomenuli trenera Partizana, Aleksandra Stanojevića.

60. minut
Crveni karton dobio je rezervni golman TSC-a,  Nenad Filipović, koji je sa klupe morao da ode u svlačionicu.
56. minut
Dosuđen je još jedan penal za Zvezdu. Crveni karton za Đakovca koji je faulirao Pavkova posle dodavanja Kataija. Strelac sa bele tačke bio je Ben, za 2:0.

49. minut
Bila je ovo najbolja prilika za TSC na meču. Nije Borjan ni morao da interveniše, ali za ovih 50 minuta igre, do sada je ovo delovalo najopasnije po gol čuvara mreže kanadske reprezentacije.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena za Zvezdu pred nastavak meča, u igri su Milan Pavkov i El Fardu Ben, van terena su otišli Ohi i Sanogo.
Kraj prvog poluvremena: Zvezda - TSC 1:0
40. minut
Usledilo je nekoliko vezanih napada TSC-a, ali ni jedan nije izgledao dovoljno ozbiljno da ugrozi gol Borjana
32. minut
Na stadionu se mogao videti i transparent podrške legendi Crvene zvezde, Siniši Mihajloviću, koji je ponovo dobio leukemiju.

28. minut
Evo čarki na utakmici. Došlo je do koškanja, a Katai i Petrović su dobili žute kartone. Zbog prigovora "požuteo" je i Dejan Stanković.

24. minut
Borjan je dugim dodavanjem stvorio šansu Kataiju, koji je probao da lobuje Jorgića, ali je lopta završila izvan gola. Ostaje 1:0 za domaćina.

17. minut
Igra se otvoreno, brzo, ali bez konkretnih prilika na obe strane.
9. minut
Primoran je da menja Stanković. Kanga je morao van terena zbog povrede, u igri je Nenad Krstičić.
6. minut
Gol za Zvezdu. Precizan sa bele tačke bio je Katai, Jorgič je pogodio stranu, ali je lopta završila u mreži.

5. minut
Penal za Zvezdu. Imaće šampion Srbije priliku da sa bele tačke povede, oboren je Ohi u kaznenom TSC-a.
2. minut
Odmah na startu meča gužva ispred gola TSC-a, međutim nisu domaći uspeli da upute udarac i tako ozbiljnije ugroze Jorgića.