ОРЛОВИ "НАДВИСИЛИ" СЛОВЕНЦЕ: Прва победа Србије у Лиги нација (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Србија Данас

Фудбалери Србије савладали су Словенију 4:1 у мечу другог кола Б Лиге нација.

(САСТАВИ) ШТА РЕЋИ?! Пиксијеву поставу против Словеније НИКО НА СВЕТУ није очекивао

ПРЕД СУСРЕТ СРБИЈЕ И СЛОВЕНИЈЕ: Славиша Стојановић на гитари, дигао цео локал на ноге! А репертоар - српски (ВИДЕО)

СЕЛЕКТОР СЛОВЕНИЈЕ ХВАЛИ ОРЛОВЕ: Срећан сам што сам на култном стадиону

Изненадио је многе Стојковић својом поставом на овом дуелу, одлучио се Пикси да направи чак осам промена у односу на дуел са Норвешка, ипак није погрешио.

Апсолутна доминација Србије у првој половини првог дела игре, гости готово да нису прешли центар у том периоду. Прву прилику Орлови су имали већ у другом минуту, дебитант у дресу са националним грбом Ђорђе Јовановић је шутирао преко гола са неких 11 метара.

Недуго потом исти играч је био у прилици, изашао је један на један са Облаком, хтео је да буде несебичан, додао до Митровића, али је то учинио прејако и ова прилика је отишла у неповрат.

Награда за одличну игру је стигла у 24. минуту. Милинковић-Савић је највише скочио после корнера, Облак је одбио лопту право до Александра Митровића коме није било тешко да погоди празну мрежу.

У јеку те иницијативе и напада Србије, гости су дошли до изједначења. Петар Стојановић је у 30. минуту утекао одбрани Орлова и лоб ударцем преварио Рајковића.

Б Лига нација

Србија - Словенија 4:1 (1:1)

Стрелци: А.Митровић у 24, Милинковић-Савић у 56, Јовић у 85. и Радоњић у 92. минуту за Србију, Стојановић у 30. за Словенију

Стадион: Рајко Митић

Судије: Хесус Хил Манзано, Барберо, Невадо

Србија: Рајковић, Миленковић, Машовић, С.Митровић, Живковић, Максимовић, Илић (од 46. Тадић), Ристић (од 46. Радоњић), Милинковић-Савић (од 72. Лукић), Јовановић (од 46. Јовић), А.Митровић (од 81. Рачић)

Словенија: Облак, Блажич, Бијол, Мевља, Карничник, Куртић, Станковић, Зајец, Стојановић, Ловрић, Шешко

У наставку је селектор Стојковић извршио три промене, на терену су били Тадић, Радоњић и Јовић и одмах је то уродило

плодом. Нови гол у мрежи Словенаца је виђен у 56. минуту. Поново корнер, поново Сергеј главом, само је овај пут везиста Лација био стрелац гола.

Од тог тренутка темпо утакмице је знатно опао и готово да није било озбиљнијих прилика, све до саме завршнице када су виђена још два гола у мрежи гостију. Прво је Јовић погодио главом, да би се у листу стрелаца уписао и Радоњић у судијској надокнади.

По завршетку меча, навијачи су испратили репрезентативца овацијама.

Следећу утакмицу Орлови играју у Шведској у четвртак од 20:45.

Читав ток меча могли сте пратити овде.

Крај меча. Србија - Словенија 4:1.

92. минут
Још један гол у мрежи Словенаца. Тадић је одлично упослио Радоњића, а овај је мирно реализовао ситуацију један на један са Облаком. Убедљива предност Орлова.

90. минут
Меч је продужен за пет минута.

85. минут
ГОЛ ГОЛ ГОЛ! Лука Јовић је стрелац. Искористио је центаршут Живковића и главом преварио Облака.
81. минут
Нова промена. Урош Рачић мења Александра Митровића. Центарфор је испраћен громогласним аплаузом.

80. минут
Опао је знатно ритам меча од гола Сергеја. Овакав сплет догађаја више одговара селекцији Србије.

72. минут
Сергеј Милинковић-Савић излази из игре, на терену је Саша Лукић.

66. минут
Леп напад Србије. Тадић је пробио по десној страни, додао до Јовића, његов ударац је био изблокиран.

58. минут
Словенци сматрају да је био прекршај над Станковићем код гола, али је судија Манзано само одмахнуо на те приговоре.

56. минут
ГОООООООЛ! Сергеј Милинковић-Савић је поново био највиши у шеснаестерцу после корнера, овога пута је Облак био немоћан.
55. минут
Одлична одбрана Јана Облака! Митровић је шутирао главом после центаршута Живковића, али се бравурозном интервенцијом истакао голман Атлетико Мадрида.

50. минут
Офанзивна Србија и на почетку другог дела. Радоњић је чини се расположен за игру.

46. минут
Од старта другог полувремена на терену ће бити Душан Тадић, Лука Јовић и Немања Радоњић, из игре су изашли Ристић, Илић и Јовановић.

Завршено је прво полувреме. Србија - Словенија 1:1.

37. минут
Успели су гости да помере тежиште игре на половину Србије. Заиграли су одлучније и храбрије после постигнутог гола.

30. минут
ГОЛ! 1:1! Контра Словенаца, Петар Стојановић је побегао одбрани Србије и лоб ударцем преварио Рајковића.
28. минут
Поново иста комбинација Србије. Милинковић-Савић је скочио на првој стативи, али овога пута је одбрана гостију отклонила опасност.

24. минут
ГОЛ ГОЛ ГОЛ! Александар Митровиииић је стрелац! Сергеј Милинковић-Савић је био највиши у скоку после корнера, Облак је одбио лопту, али само до центарфора Фулама, коме није било тешко да погоди из непосредне близине.
20. минут
Слично се ситуација развија као и у мечу против Норвешке. Србија је та екипа која има лопту, док су гости усресређени на контранападе.

13. минут
Бољи је противник Србија на почетку утакмице. Сва збивања су пред голом Облака.

7. минут
Штета за ову шансу! Милинковић-Савић је упослио Јовановића, он је изашао сам испред Облака, одлучио је да буде несебичан, додао до Митровића, али је то учинио прејако и лопта је отишла у гол аут.