ORLOVI "NADVISILI" SLOVENCE: Prva pobeda Srbije u Ligi nacija (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Srbija Danas

Fudbaleri Srbije savladali su Sloveniju 4:1 u meču drugog kola B Lige nacija.

(SASTAVI) ŠTA REĆI?! Piksijevu postavu protiv Slovenije NIKO NA SVETU nije očekivao

PRED SUSRET SRBIJE I SLOVENIJE: Slaviša Stojanović na gitari, digao ceo lokal na noge! A repertoar - srpski (VIDEO)

SELEKTOR SLOVENIJE HVALI ORLOVE: Srećan sam što sam na kultnom stadionu

Iznenadio je mnoge Stojković svojom postavom na ovom duelu, odlučio se Piksi da napravi čak osam promena u odnosu na duel sa Norveška, ipak nije pogrešio.

Apsolutna dominacija Srbije u prvoj polovini prvog dela igre, gosti gotovo da nisu prešli centar u tom periodu. Prvu priliku Orlovi su imali već u drugom minutu, debitant u dresu sa nacionalnim grbom Đorđe Jovanović je šutirao preko gola sa nekih 11 metara.

Nedugo potom isti igrač je bio u prilici, izašao je jedan na jedan sa Oblakom, hteo je da bude nesebičan, dodao do Mitrovića, ali je to učinio prejako i ova prilika je otišla u nepovrat.

Nagrada za odličnu igru je stigla u 24. minutu. Milinković-Savić je najviše skočio posle kornera, Oblak je odbio loptu pravo do Aleksandra Mitrovića kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

U jeku te inicijative i napada Srbije, gosti su došli do izjednačenja. Petar Stojanović je u 30. minutu utekao odbrani Orlova i lob udarcem prevario Rajkovića.

B Liga nacija

Srbija - Slovenija 4:1 (1:1)

Strelci: A.Mitrović u 24, Milinković-Savić u 56, Jović u 85. i Radonjić u 92. minutu za Srbiju, Stojanović u 30. za Sloveniju

Stadion: Rajko Mitić

Sudije: Hesus Hil Manzano, Barbero, Nevado

Srbija: Rajković, Milenković, Mašović, S.Mitrović, Živković, Maksimović, Ilić (od 46. Tadić), Ristić (od 46. Radonjić), Milinković-Savić (od 72. Lukić), Jovanović (od 46. Jović), A.Mitrović (od 81. Račić)

Slovenija: Oblak, Blažič, Bijol, Mevlja, Karničnik, Kurtić, Stanković, Zajec, Stojanović, Lovrić, Šeško

U nastavku je selektor Stojković izvršio tri promene, na terenu su bili Tadić, Radonjić i Jović i odmah je to urodilo

plodom. Novi gol u mreži Slovenaca je viđen u 56. minutu. Ponovo korner, ponovo Sergej glavom, samo je ovaj put vezista Lacija bio strelac gola.

Od tog trenutka tempo utakmice je znatno opao i gotovo da nije bilo ozbiljnijih prilika, sve do same završnice kada su viđena još dva gola u mreži gostiju. Prvo je Jović pogodio glavom, da bi se u listu strelaca upisao i Radonjić u sudijskoj nadoknadi.

Po završetku meča, navijači su ispratili reprezentativca ovacijama.

Sledeću utakmicu Orlovi igraju u Švedskoj u četvrtak od 20:45.

Čitav tok meča mogli ste pratiti ovde.

Kraj meča. Srbija - Slovenija 4:1.

92. minut
Još jedan gol u mreži Slovenaca. Tadić je odlično uposlio Radonjića, a ovaj je mirno realizovao situaciju jedan na jedan sa Oblakom. Ubedljiva prednost Orlova.

90. minut
Meč je produžen za pet minuta.

85. minut
GOL GOL GOL! Luka Jović je strelac. Iskoristio je centaršut Živkovića i glavom prevario Oblaka.
81. minut
Nova promena. Uroš Račić menja Aleksandra Mitrovića. Centarfor je ispraćen gromoglasnim aplauzom.

80. minut
Opao je znatno ritam meča od gola Sergeja. Ovakav splet događaja više odgovara selekciji Srbije.

72. minut
Sergej Milinković-Savić izlazi iz igre, na terenu je Saša Lukić.

66. minut
Lep napad Srbije. Tadić je probio po desnoj strani, dodao do Jovića, njegov udarac je bio izblokiran.

58. minut
Slovenci smatraju da je bio prekršaj nad Stankovićem kod gola, ali je sudija Manzano samo odmahnuo na te prigovore.

56. minut
GOOOOOOOL! Sergej Milinković-Savić je ponovo bio najviši u šesnaestercu posle kornera, ovoga puta je Oblak bio nemoćan.
55. minut
Odlična odbrana Jana Oblaka! Mitrović je šutirao glavom posle centaršuta Živkovića, ali se bravuroznom intervencijom istakao golman Atletiko Madrida.

50. minut
Ofanzivna Srbija i na početku drugog dela. Radonjić je čini se raspoložen za igru.

46. minut
Od starta drugog poluvremena na terenu će biti Dušan Tadić, Luka Jović i Nemanja Radonjić, iz igre su izašli Ristić, Ilić i Jovanović.

Završeno je prvo poluvreme. Srbija - Slovenija 1:1.

37. minut
Uspeli su gosti da pomere težište igre na polovinu Srbije. Zaigrali su odlučnije i hrabrije posle postignutog gola.

30. minut
GOL! 1:1! Kontra Slovenaca, Petar Stojanović je pobegao odbrani Srbije i lob udarcem prevario Rajkovića.
28. minut
Ponovo ista kombinacija Srbije. Milinković-Savić je skočio na prvoj stativi, ali ovoga puta je odbrana gostiju otklonila opasnost.

24. minut
GOL GOL GOL! Aleksandar Mitroviiiić je strelac! Sergej Milinković-Savić je bio najviši u skoku posle kornera, Oblak je odbio loptu, ali samo do centarfora Fulama, kome nije bilo teško da pogodi iz neposredne blizine.
20. minut
Slično se situacija razvija kao i u meču protiv Norveške. Srbija je ta ekipa koja ima loptu, dok su gosti usresređeni na kontranapade.

13. minut
Bolji je protivnik Srbija na početku utakmice. Sva zbivanja su pred golom Oblaka.

7. minut
Šteta za ovu šansu! Milinković-Savić je uposlio Jovanovića, on je izašao sam ispred Oblaka, odlučio je da bude nesebičan, dodao do Mitrovića, ali je to učinio prejako i lopta je otišla u gol aut.

2. minut
Prva prilika na meču, Đorđe Jovanović je primio loptu u šesnaestercu, šutirao iskosa sa desne strane, ali je bio za malo neprecizan.