ЛАЈПЦИГ ЈЕ ЈЕДНОСТАВНО ЈАЧИ: Звезда оставила добар утисак и поред пораза у Немачкој

25.10.2023. 20:02
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвено-бели остали на једном освојеном боду.

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Немачкој од Лајпцига са 3:1 (1:0) у оквиру трећег кола групе Г Лиге шампиона. Црвено-бели су оставили сасвим добар утисак у Немачкој, али стиче се утисак да су голове примали у најгорим могућим тренуцима.

Јанковић: Пад концентрације у завршнициMiloÅ¡ Janković

Јанковић: Пад концентрације у завршници

ФРАЈБУРГ СТИЖЕ У БАЧКУ ТОПОЛУ, ЛАЗЕТИЋ ЈАСАН: Ако се будемо бранили, бранимо се свиŽarko Lazetić

Пикеа питали ко треба да буде тренер Барсе, његов одговор је све изненадиоĐerar Pike

Пикеа питали ко треба да буде тренер Барсе, његов одговор је све изненадио

Звезда је прва запретила преко Хванга који је у 3. минуту шутирао поред гола, да би се реванширао Опенда који је у 7. минут веома лоше шутирао са десетак метара. Лајпциг је очекивано притиснуо црвено-беле на старту и у 13. минуту повео 1:0. Иванић је изгунбио лопту на десној страни, Лајпциг је брзо пребацио тежите игре на леву страну, а Раум прецизно шутирао и савладао Глазера. Четири минута касније Лајпциг је пропустио две добре прилике. Прво је Поулсен добро шутирао, али је Глазер добранио, да би Израелац на голу Звезде добро реаговао и после покушаја Лукебеа. Иванић се нашао у доброј прилици у 23. минуту када је искоса шутирао, али је Бласвих успео да заустави његов ударац, као и Родићев после корнера неколико тренутака касније. Раум је у 25. минуту пробао са пркатично истог места са којег је постигао гол ,али је овога пута био непрецизан, да би у 29. минуту Звезда добила пенал после рушења Олајнике, али само док судија Хозе Марија Санчез није поништио одлуку после прегледања видео снимка. Раум који је био најопаснији у првом полуврмену је у у завршници тог дела играо покушао директно из слободног ударца, али је Глазер поново био на висини задатка.

Црвено-бели су у наставку почели знатно ангажованије уласком Букарија и скоро 15 минута озбиљно притискала Љапциг, а покушавали су непрецизно Митровић и Букари. Казна је стигла у 59. минуту сјајним голом Симонса који је лако поред Хванга дошао у позицију да шутира и погодио горњи леви угао Звездиног гола. Пореметио је Звезду тај гол, а Лајпциг је кренуо у општи напад, али је Глазер заустављао шутеве Кампла у 62, Опенде у 64. и СИмонса у 67. минуту. После пропуштених прилика стигла је домаћина казбна пошто је после једне добре акције Звезде Драговић шутирао, дефанзивац Лајпцига је пробао да га изблокира, али је лопта стигла до Стаменића који је смањио на 2:1 у 70. минуту. Пробудило је то наду црвено-белима, али је три минута касније Раум пропустио добру прилику, као и Баумгартнер у 81. минуту. То као да је била најава гола домаћина који се дфогодио у 84. минуту после опште гужве испред Звездног гола када је Лајпциг погодио и пречку, а први до лопте дошао Олмо и без тешкоћа повисио на 3:1.

Није ту био крај узбуђењима пошто је само минут касније Недељковић погодио стативу, да би у 86. минуту и Катаи шутираа право у голмана Бласвиха. Последњи пут је Звезда запретила у трећем минуту судијске надокнаде, али је Иванић шутирао мало поред гола па је остало 3:1.

РБ ЛАЈПЦИГ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1 (1:0)

СТАДИОН: Ред Бул Арена

ГЛЕДАЛАЦА: 44.300

СУДИЈА: Хозе Марија Санчез (Шпанија)

СТРЕЛЦИ: Раум 13, Симонс 59, Олмо 84 - Стаменић 70

ЛАЈПЦИГ: Бласвих - Хенрикс (од 58. Клостерман), Симакан, Лукеба, Раум - Шлагер, Кампл - Форсберг (од 57. Баумгартнер), Симонс (од 75. Олмо) - Опенда (од 82. Шешко), Поулсен (од 82. Вернер).

Ц. ЗВЕЗДА: Глазер, Ђига, Драговић, Родић (од 65. Недељковић), Мијаиловић, Стаменић (од 81. Катаи), Хван, Митровић (од 65. Лучић), Иванић, Ендиаје (од 65. Мијатовић), Олајинка (од 46. Букари)

90 5. минут
Крај меча, Лајпциг је славио са 3:1.
90 3. минут
Иванић је добро шутирао, али је лопта отишла поред стативе.
86. минут
Катаи је покушао са 16 метара, али је шутирао право у Бласвиха.
85. минут
Недељковић погађа стативу после добре акције Букарија.
84. минут
3:1!!! Олмо је вратио предност од два гола Лајпцигу после гужве у шеснаестерцу након корнера.
81. минут
Велика шанса за Лајпциг после корнера, Баумгартнер је био највиши у скоку и главом шутирао поред гола.
73. минут
Раум је имао добру прилику, али је главом лопту послао преко гола.
70. минут
2:1!!! Смањује Звезда на 2:1. Стаменић је био стрелац после шута Драговића пошто се лопта одбила до Новозеланђанина српских корена од једног дефанзивца домаћина.
67. минут
Симонс је оштро шутирао по земљи, али је Глазер још једном одбранио.
65. минут
Трострука измена у Звезди. Излазе Родић, Митровић и Ндиај, а улазе Лучић, Мијатовић и Недељковић.
64. минут
Опенда је шутирао из слободног ударца, али је Глазер још једном добро интервенисао.
62. минут
Одличан ударац Кампла са 16 метара, али веома добро реагује Глазер.
59. минут
2:0!!! Дуплирао је Лајпциг предност преко Симонса који је дао фор поред Хванга и са двадесетак метара прецизним ударцем савладао Глазера.
57. минут
Двострука измена у Лајпцигу, излазе Форсберг и Хенрихс, а улазе Баумгартнер и Клостерман.
56. минут
Још један добар напад Звезде, али је Ендиаје остао кратак на лопту Букарија, мада је линијски судија сигнализирао офсајд.
55. минут
Још један покушај Звезде, Митровић је шутирао са неких 17, 18 метара преко гола.
54. минут
Звезда има иницијативу на почетку другог полувремена, Букари је пробао са велике удаљености, али је шутирао веома непрецизно.
46. минут
Почиње друго полувреме. Барак Бахар извршио је једну измену на полувремену, уместо Олајинке ушао је Осман Букари.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Раум је шутирао директно из слободног ударца, али је Глазер добро бранио и убрзо је свиран и крај првог полувремена.
40. минут
Десетак минута без добрих прилика, а онда је Митровић покушао из велике даљине, али је шутирао преко гола.
29. минут
Судија Хозе Марија Санчез прво је досудио пенал за Звезду после руђења Олајинке, али је после прегледања снимка променио одлуку.
25. минут
Раум је поново покушао скоро са исте позиције са које је постигао гол, али је сада шутирао поред гола.
23. минут
Одличну прилику је имао Иванић пошто се Ендиаје изборио за лопту, али је Бласвих успшео да одбрани шут Иванића. После корнера је Звезда имала добру прилику преко Родића, али је Бласвих поново добро интервенисао.
17. минут
Нова опасна прилика за Лајпциг, Поулсен је шутирао, али је Глазер добро интервенисао. Опасно је било и после корнера, Лукебе је одлично захватио лопту главом, али је Глазер сјајно одбранио.
13. минут
1:0!!! Повео је Лајпциг голом Раума. Ивнаић је изгубио лопту на левој страни, брзо је домаћин пребацио лопту на леву страну, Симонс је асиситрао Рауму који је прецизним ударцем савладао Гласера.
7. минут
Опасна ситуација у казненом простору Звезде, Ђиги је лопта прешла преко ноге и стилга до Опенде који је са десетак метара веома лоше шутирао.
3. минут
Звезда је прва запретила, Хванг је шутирао са двадесетак метара поред гола Лајпцига.