19°C
14.05.2024.
117.1197
108.716

LAJPCIG JE JEDNOSTAVNO JAČI: Zvezda ostavila dobar utisak i pored poraza u Nemačkoj

25.10.2023. 20:02
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Crveno-beli ostali na jednom osvojenom bodu.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Nemačkoj od Lajpciga sa 3:1 (1:0) u okviru trećeg kola grupe G Lige šampiona. Crveno-beli su ostavili sasvim dobar utisak u Nemačkoj, ali stiče se utisak da su golove primali u najgorim mogućim trenucima.

Janković: Pad koncentracije u završniciMiloš Janković

Janković: Pad koncentracije u završnici

FRAJBURG STIŽE U BAČKU TOPOLU, LAZETIĆ JASAN: Ako se budemo branili, branimo se sviŽarko Lazetić

Pikea pitali ko treba da bude trener Barse, njegov odgovor je sve iznenadioĐerar Pike

Pikea pitali ko treba da bude trener Barse, njegov odgovor je sve iznenadio

Zvezda je prva zapretila preko Hvanga koji je u 3. minutu šutirao pored gola, da bi se revanširao Openda koji je u 7. minut veoma loše šutirao sa desetak metara. Lajpcig je očekivano pritisnuo crveno-bele na startu i u 13. minutu poveo 1:0. Ivanić je izgunbio loptu na desnoj strani, Lajpcig je brzo prebacio težite igre na levu stranu, a Raum precizno šutirao i savladao Glazera. Četiri minuta kasnije Lajpcig je propustio dve dobre prilike. Prvo je Poulsen dobro šutirao, ali je Glazer dobranio, da bi Izraelac na golu Zvezde dobro reagovao i posle pokušaja Lukebea. Ivanić se našao u dobroj prilici u 23. minutu kada je iskosa šutirao, ali je Blasvih uspeo da zaustavi njegov udarac, kao i Rodićev posle kornera nekoliko trenutaka kasnije. Raum je u 25. minutu probao sa prkatično istog mesta sa kojeg je postigao gol ,ali je ovoga puta bio neprecizan, da bi u 29. minutu Zvezda dobila penal posle rušenja Olajnike, ali samo dok sudija Hoze Marija Sančez nije poništio odluku posle pregledanja video snimka. Raum koji je bio najopasniji u prvom poluvrmenu je u u završnici tog dela igrao pokušao direktno iz slobodnog udarca, ali je Glazer ponovo bio na visini zadatka.

Crveno-beli su u nastavku počeli znatno angažovanije ulaskom Bukarija i skoro 15 minuta ozbiljno pritiskala Ljapcig, a pokušavali su neprecizno Mitrović i Bukari. Kazna je stigla u 59. minutu sjajnim golom Simonsa koji je lako pored Hvanga došao u poziciju da šutira i pogodio gornji levi ugao Zvezdinog gola. Poremetio je Zvezdu taj gol, a Lajpcig je krenuo u opšti napad, ali je Glazer zaustavljao šuteve Kampla u 62, Opende u 64. i SImonsa u 67. minutu. Posle propuštenih prilika stigla je domaćina kazbna pošto je posle jedne dobre akcije Zvezde Dragović šutirao, defanzivac Lajpciga je probao da ga izblokira, ali je lopta stigla do Stamenića koji je smanjio na 2:1 u 70. minutu. Probudilo je to nadu crveno-belima, ali je tri minuta kasnije Raum propustio dobru priliku, kao i Baumgartner u 81. minutu. To kao da je bila najava gola domaćina koji se dfogodio u 84. minutu posle opšte gužve ispred Zvezdnog gola kada je Lajpcig pogodio i prečku, a prvi do lopte došao Olmo i bez teškoća povisio na 3:1.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima pošto je samo minut kasnije Nedeljković pogodio stativu, da bi u 86. minutu i Katai šutiraa pravo u golmana Blasviha. Poslednji put je Zvezda zapretila u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je Ivanić šutirao malo pored gola pa je ostalo 3:1.

RB LAJPCIG - CRVENA ZVEZDA 3:1 (1:0)

STADION: Red Bul Arena

GLEDALACA: 44.300

SUDIJA: Hoze Marija Sančez (Španija)

STRELCI: Raum 13, Simons 59, Olmo 84 - Stamenić 70

LAJPCIG: Blasvih - Henriks (od 58. Klosterman), Simakan, Lukeba, Raum - Šlager, Kampl - Forsberg (od 57. Baumgartner), Simons (od 75. Olmo) - Openda (od 82. Šeško), Poulsen (od 82. Verner).

C. ZVEZDA: Glazer, Điga, Dragović, Rodić (od 65. Nedeljković), Mijailović, Stamenić (od 81. Katai), Hvan, Mitrović (od 65. Lučić), Ivanić, Endiaje (od 65. Mijatović), Olajinka (od 46. Bukari)

90+5. minut
Kraj meča, Lajpcig je slavio sa 3:1.
90+3. minut
Ivanić je dobro šutirao, ali je lopta otišla pored stative.
86. minut
Katai je pokušao sa 16 metara, ali je šutirao pravo u Blasviha.
85. minut
Nedeljković pogađa stativu posle dobre akcije Bukarija.
84. minut
3:1!!! Olmo je vratio prednost od dva gola Lajpcigu posle gužve u šesnaestercu nakon kornera.
81. minut
Velika šansa za Lajpcig posle kornera, Baumgartner je bio najviši u skoku i glavom šutirao pored gola.
73. minut
Raum je imao dobru priliku, ali je glavom loptu poslao preko gola.
70. minut
2:1!!! Smanjuje Zvezda na 2:1. Stamenić je bio strelac posle šuta Dragovića pošto se lopta odbila do Novozelanđanina srpskih korena od jednog defanzivca domaćina.
67. minut
Simons je oštro šutirao po zemlji, ali je Glazer još jednom odbranio.
65. minut
Trostruka izmena u Zvezdi. Izlaze Rodić, Mitrović i Ndiaj, a ulaze Lučić, Mijatović i Nedeljković.
64. minut
Openda je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Glazer još jednom dobro intervenisao.
62. minut
Odličan udarac Kampla sa 16 metara, ali veoma dobro reaguje Glazer.
59. minut
2:0!!! Duplirao je Lajpcig prednost preko Simonsa koji je dao for pored Hvanga i sa dvadesetak metara preciznim udarcem savladao Glazera.
57. minut
Dvostruka izmena u Lajpcigu, izlaze Forsberg i Henrihs, a ulaze Baumgartner i Klosterman.
56. minut
Još jedan dobar napad Zvezde, ali je Endiaje ostao kratak na loptu Bukarija, mada je linijski sudija signalizirao ofsajd.
55. minut
Još jedan pokušaj Zvezde, Mitrović je šutirao sa nekih 17, 18 metara preko gola.
54. minut
Zvezda ima inicijativu na početku drugog poluvremena, Bukari je probao sa velike udaljenosti, ali je šutirao veoma neprecizno.
46. minut
Počinje drugo poluvreme. Barak Bahar izvršio je jednu izmenu na poluvremenu, umesto Olajinke ušao je Osman Bukari.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Raum je šutirao direktno iz slobodnog udarca, ali je Glazer dobro branio i ubrzo je sviran i kraj prvog poluvremena.
40. minut
Desetak minuta bez dobrih prilika, a onda je Mitrović pokušao iz velike daljine, ali je šutirao preko gola.
29. minut
Sudija Hoze Marija Sančez prvo je dosudio penal za Zvezdu posle ruđenja Olajinke, ali je posle pregledanja snimka promenio odluku.
25. minut
Raum je ponovo pokušao skoro sa iste pozicije sa koje je postigao gol, ali je sada šutirao pored gola.
23. minut
Odličnu priliku je imao Ivanić pošto se Endiaje izborio za loptu, ali je Blasvih uspšeo da odbrani šut Ivanića. Posle kornera je Zvezda imala dobru priliku preko Rodića, ali je Blasvih ponovo dobro intervenisao.
17. minut
Nova opasna prilika za Lajpcig, Poulsen je šutirao, ali je Glazer dobro intervenisao. Opasno je bilo i posle kornera, Lukebe je odlično zahvatio loptu glavom, ali je Glazer sjajno odbranio.
13. minut
1:0!!! Poveo je Lajpcig golom Rauma. Ivnaić je izgubio loptu na levoj strani, brzo je domaćin prebacio loptu na levu stranu, Simons je asisitrao Raumu koji je preciznim udarcem savladao Glasera.
7. minut
Opasna situacija u kaznenom prostoru Zvezde, Đigi je lopta prešla preko noge i stilga do Opende koji je sa desetak metara veoma loše šutirao.
3. minut
Zvezda je prva zapretila, Hvang je šutirao sa dvadesetak metara pored gola Lajpciga.