МАРКОВИЋ У МИНУТ ДО 12: Света донео победу Партизану у 95. минуту

14.08.2022. 19:05 17:13
Svetozar Marković
Светозар Марковић / Извор: МН Press

Срећа на страни црно-белих.

Фудбалери Партизана савладали су Младост ГАТ (1:0) у Новом Саду у шестом колу Mozzartbet Суперлиги Србије.

МОЋНА ПОРУКА ИЗ ПАРТИЗАНА: Доказаћемо свима!

ЛАЛАТОВИЋ ИМА РЕЦЕПТ ЗА СПАС ПАРТИЗАНА: Да сам у управи, ОВО бих прво урадио!

О ПОВРАТКУ ЉАЈИЋА! Петрић проговорио о НОВИМ појачањима и онима који би да се врате у Партизан

После првог кола и победе у Ивањици против Јавора, коначно су црно-бели дошли до тријумфа.

Жустро је почео сусрет у Новом Саду, у уводних десет минута чак две прилике, прво је РИкардо имао шансу, али је његов шут изблокирао Млађовић.

У осмом минуту најбоља прилика у првом полувремену, Маричић је феноменално упослио Радуловића, који је у ситуацији један на један са Поповићем шутирао поред гола. И од тог тренутка као да је неко повукао ручну, без прилика, много спорији темпо. Вредни помена су једино ударци Natha средином полувремена, шутирао је Израелац оба пута право у Милојевића.

Mozzartbet Суперлига Србије. 6. коло

Младост ГАТ - Партизан 0:1 (0:0)

Стрелац: Светозар Марковић у 95. минуту за Партизан

Стадион: Карађорђе

Судије: Стефановић, Радоичић, Обрадовић

Младост ГАТ: Милојевић, Илић, Димитров, Млађовић, Ковачевић, Максимовић, Мандић, Маричић, Миросављев, Поповић, Радуловић

Партизан: Поповић, Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Фејса, Андраде (од 79. Баждар), Natho (од 64. Јовић), Дијабате, Гомеш, Петковић (од 64. Терзић)

Досаду је у наставку меча прекинуо Поповић, нападач домаћих, који је у 57. минуту шутирао са ивице шеснаестерца, а његов презимењак на голу Партизана је бравурозном интервенцијом спречио вођство Младости.

Прву прилику за Партизан у другом делу имао је Јовић. Млади фудбалер је погодио пречку из слободног ударца са неких 18 метара.

Потом успаванка, као и током већег дела утакмице и онда драма у завршници. Меч је продужен пет минута, у трећем колосална прилика за домаће. Гости су кренули сосам играча у напада, пукла је контра, Бабић је изашао сам испред Поповића, а голман црно-белих је успео да заустави његов ударац.

Потом корнер за Партизан у 95. минуту, извели су црно-бели брзо тај прекид, центрирао је Фусени Дијабате, а Марковић био највиши у скоку и матирао Милојевића за велику радост клупе Партизана.

Крај меча. Младост ГАТ - Партизан 0:1.

95. минут
ГООООЛ! Светозар Марковић је стрелац. Одлично је одреаговао после корнера штопер и главом погодио за победу.

94. минут
Колосална прилика за Бабића. Пукла је контра, изашао је играч Младости сам испред Поповића, али је голман Партизана изашао као победник.

90. минут
Меч је продужен пет минута.

85. минут
Покушавају гости убацивањима са стране, али је све то лак плен за одбрану Младости.

79. минут
Баждар је на терену уместо Андрадеа.

75. минут
Безидејно и даље делује игра Партизана. Тешко ће до победе црно-бели са оваквом партијом.

66. минут
Пречка! Врло добар ударац Јовића из слободног ударца са ивице шеснаестерца, али није имао среће млади фудбалер црно-белих.

64. минут
Прве измене у редовима Партизана. Natho и Петковић излазе из игре, на терену су Терзић и Јовић.

57. минут
Одличан ударац Поповића, залетео се нападач домаћих, распалио по лопти, али се истакао његов презимењак на голу Партизана и акробатском интервенцијом спречио вођство Младости.

51. минут
Исти темпо и у наставку меча. Без прилика на Карађорђу.

Почело је друго полувреме.

Полувреме у Новом Саду. Младост ГАТ - Партизан 0:0
42. минут
Спор ритам меча у првом полувремену. Недостаје енергије играчима Гордана Петрића.

35. минут
Други покушај домаћих, поново је у прилици био Радуловић. Овога пута је шутирао преко гола са ивице шеснаестерца.

28. минут
Рикардо до Natha, ударац Партизанове десетке, али је шут ишао директно у голмана Милојевића коме није било тешко да сачува своју мрежу.

24. минут
Јалови напади Партизана, игра је усмерена на Natha који не проналази најбоља решења за сада.

18. минут
После уводних узбуђења, мирнији део меча је у последњих десетак минута. Рикардо је био у прилици, али је ухваћен у офсајд замку.

8. минут
Велика прилика за Младост! Феноменалан пас Маричића избацио је Радуловића један на један са Поповићем, али је позајмљени фудбалер Црвене звезде шутирао поред гола.