MARKOVIĆ U MINUT DO 12: Sveta doneo pobedu Partizanu u 95. minutu

14.08.2022. 19:05 17:13
Svetozar Marković
Svetozar Marković / Izvor: MN Press
Sreća na strani crno-belih.

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost GAT (1:0) u Novom Sadu u šestom kolu Mozzartbet Superligi Srbije.

MOĆNA PORUKA IZ PARTIZANA: Dokazaćemo svima!

LALATOVIĆ IMA RECEPT ZA SPAS PARTIZANA: Da sam u upravi, OVO bih prvo uradio!

O POVRATKU LJAJIĆA! Petrić progovorio o NOVIM pojačanjima i onima koji bi da se vrate u Partizan

Posle prvog kola i pobede u Ivanjici protiv Javora, konačno su crno-beli došli do trijumfa.

Žustro je počeo susret u Novom Sadu, u uvodnih deset minuta čak dve prilike, prvo je RIkardo imao šansu, ali je njegov šut izblokirao Mlađović.

U osmom minutu najbolja prilika u prvom poluvremenu, Maričić je fenomenalno uposlio Radulovića, koji je u situaciji jedan na jedan sa Popovićem šutirao pored gola. I od tog trenutka kao da je neko povukao ručnu, bez prilika, mnogo sporiji tempo. Vredni pomena su jedino udarci Natha sredinom poluvremena, šutirao je Izraelac oba puta pravo u Milojevića.

Mozzartbet Superliga Srbije. 6. kolo

Mladost GAT - Partizan 0:1 (0:0)

Strelac: Svetozar Marković u 95. minutu za Partizan

Stadion: Karađorđe

Sudije: Stefanović, Radoičić, Obradović

Mladost GAT: Milojević, Ilić, Dimitrov, Mlađović, Kovačević, Maksimović, Mandić, Maričić, Mirosavljev, Popović, Radulović

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Andrade (od 79. Baždar), Natho (od 64. Jović), Dijabate, Gomeš, Petković (od 64. Terzić)

Dosadu je u nastavku meča prekinuo Popović, napadač domaćih, koji je u 57. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, a njegov prezimenjak na golu Partizana je bravuroznom intervencijom sprečio vođstvo Mladosti.

Prvu priliku za Partizan u drugom delu imao je Jović. Mladi fudbaler je pogodio prečku iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara.

Potom uspavanka, kao i tokom većeg dela utakmice i onda drama u završnici. Meč je produžen pet minuta, u trećem kolosalna prilika za domaće. Gosti su krenuli sosam igrača u napada, pukla je kontra, Babić je izašao sam ispred Popovića, a golman crno-belih je uspeo da zaustavi njegov udarac.

Potom korner za Partizan u 95. minutu, izveli su crno-beli brzo taj prekid, centrirao je Fuseni Dijabate, a Marković bio najviši u skoku i matirao Milojevića za veliku radost klupe Partizana.

Kraj meča. Mladost GAT - Partizan 0:1.

95. minut
GOOOOL! Svetozar Marković je strelac. Odlično je odreagovao posle kornera štoper i glavom pogodio za pobedu.

94. minut
Kolosalna prilika za Babića. Pukla je kontra, izašao je igrač Mladosti sam ispred Popovića, ali je golman Partizana izašao kao pobednik.

90. minut
Meč je produžen pet minuta.

85. minut
Pokušavaju gosti ubacivanjima sa strane, ali je sve to lak plen za odbranu Mladosti.

79. minut
Baždar je na terenu umesto Andradea.

75. minut
Bezidejno i dalje deluje igra Partizana. Teško će do pobede crno-beli sa ovakvom partijom.

66. minut
Prečka! Vrlo dobar udarac Jovića iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali nije imao sreće mladi fudbaler crno-belih.

64. minut
Prve izmene u redovima Partizana. Natho i Petković izlaze iz igre, na terenu su Terzić i Jović.

57. minut
Odličan udarac Popovića, zaleteo se napadač domaćih, raspalio po lopti, ali se istakao njegov prezimenjak na golu Partizana i akrobatskom intervencijom sprečio vođstvo Mladosti.

51. minut
Isti tempo i u nastavku meča. Bez prilika na Karađorđu.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme u Novom Sadu. Mladost GAT - Partizan 0:0
42. minut
Spor ritam meča u prvom poluvremenu. Nedostaje energije igračima Gordana Petrića.

35. minut
Drugi pokušaj domaćih, ponovo je u prilici bio Radulović. Ovoga puta je šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

28. minut
Rikardo do Natha, udarac Partizanove desetke, ali je šut išao direktno u golmana Milojevića kome nije bilo teško da sačuva svoju mrežu.

24. minut
Jalovi napadi Partizana, igra je usmerena na Natha koji ne pronalazi najbolja rešenja za sada.

18. minut
Posle uvodnih uzbuđenja, mirniji deo meča je u poslednjih desetak minuta. Rikardo je bio u prilici, ali je uhvaćen u ofsajd zamku.

8. minut
Velika prilika za Mladost! Fenomenalan pas Maričića izbacio je Radulovića jedan na jedan sa Popovićem, ali je pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde šutirao pored gola.