ПАРТИЗАН ТУГУЈЕ, ЗВЕЗДА СЛАВИ: Црно-бели разочарали у Хумској, Напредак непоражен у Београду

13.03.2022. 13:47 16:49
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

Парни ваљак остао без горива.

Фудбалери Партизана су после дебакла од Фејнорда још једном разочарали своје навијаче. Наиме, црно-бели су на свом терену, у мечу 27. кола Суперлиге Србије, ремизирали са крушевачким Напретком - 0:0.

(САСТАВИ) ПАРТИЗАН НАСТАВЉА ШАМПИОНСКУ ТРКУ: Станојевић са два изненађења напада Напредак

ТУГА! Преминуо некадашњи фудбалер Партизана

Прво полувреме није било нарочито садржајно, самим тим ни стопостотних шанси није било у Хумској.

На старту сусрета црно-бели су тражили од судије Живковића да покаже на белу тачку, након пада Квинсија Менига у противничком шеснаестерцу, али арбитар је одмахнуо руком.

Тренер Александар Станојевић је одмах у наставку на терен послао нова четири играча, убацивши Филипа Холендера, Марка Јевтовића, Немања Јовића и Марка Живковића, међутим, опет није било превише прилика испред гола Чарапана.

У 60. минуту црно-бели праве и последњу измену, Марко Миловановић је ушао и минут касније имао одличну шансу. Из петерца је главом, после центаршута Рикарда, шутирао поред стативе.

Партизан је тешко долазио до шанси, у два наврата су опет тражили пенал, а чини се и да су гости користили сваку могућу прилику да одуговлаче игру.

Чекало се доста на нову праву шансу за Парни ваљак, а њу је у првом минуту надокнаде имао млади Миловановић, чији је ударац из петерца, рефлексно, ногом зауставио голман Васиљевић.

Партизан сада има 72 бода три више од Вечитог ривала, али и лошији међусобни скор, тако да ће у случају изједначеног броја бодова предност имати тим Дејана Станковића. Напредак је седми са 34 бода.

Партизан - Напредак 0:0

Стадион Партизана

Судија: Александар Живковић

Партизан: Стевановић – Лутовац, Милетић, Вујачић, Урошевић (од 46. Живковић) – Здјелар, Јојић (од 46. Јевтовић) – Марковић, Павловић (од 46. Јовић), Мениг (од 46. Холендер) – Рикардо.Тренер: Александар Станојевић.

Напредак: Васиљевић – С. Јовановић, Којичић, Ђековић, Спремо – Марјановић (од 50. Стевановић), Рашковић – Ђ. Јовановић (од 79. Младеновић), Ђуричковић, Кочић (од 79. Џугурдић) – Мелуновић (од 79. Кунић). Тренер: Иван Стефановић.

94. минут
Рикардов покушај искоса са леве стране завршава у спољњем делу мреже.

91. минут
Најбоља прилика на мечу! Миловановић је  са три метра главом пуцао директно у ногу голмана Васиљевића. Срећа је била на страни Чарапана.

90. минут
Играће се још 7 минута.

81. минут
Пробао је Лутовац да изненади Васиљевића "кифлом" са левог бока, али је лопта отишла преко гола.
75. минут
Ударац Мелуновића са 25 метара завршава у наручју Стевановића.

70. минут
Промена у екипи Напретка. Иванић је заменио Ђуричковића.

61. минут
Само што је ушао у игру Миловановић се нашао у идеалној шанси за гол! Са петерца је тукао главом - поред стативе!

61. минут
Марко Миловановић мења Лазара Марковића.

60. минут
Одличан соло продор Немање Јовића, међутим, ударац младог офанзивца Парног ваљка завршава далеко од леве стативе.

55. минут
Напредак је одолео почетном притиску црно-белих у другом полувремену. Чарапани су све на половини домаћина.

48. минут
Шутирао је Холендер са 16 метара, Васиљевић сигуран.

46. минут
Рикардо је покушао главом након корнера - високо преко пречке.
46. минут
Трострука промена у екипи Партизана! На терену су Јевтовић, Јовић и Холендер, у свлачионицу су остали Јојић, Павловић и Мениг.
Крај првог полувремена: Партизан - Напредак 0:0
45. минут
Најбољу прилику Партизан је имао у последњим моментима првог полувремена. Главом је покушао РИкардо, али је завршила у поседу голмана.

43. минут
Жути картон добио је и Лазар Марковић због приговора судији.
38. минут
Најбољу прилику за Напредак имао је Марјановић после центаршута. Није захватио лопту како је желео, иначе би то било много опасније по гол Стевановића.
35. минут
И даље из скок игре прети Партизан. И даље без гола.
29. минут
Жути картон добио је најбољи стрелац лиге, Рикардо Гомеш, после атрактивног, али и неопрезног покушаја маказицама, када је ногом у главу ударио Којичића.
24. минут
И овога пута Вујачић највиши после корнера. Тешко га је чувати у оваквим ситуацијама. Диктира ритам црно-бели тим, али без голова за сада.
21. минут
После корнера запретио је Вујачић, лопта је прошла тик преко пречке, али без промене резултата.
20. минут
Покушава упорно Партизан центаршутевима да угрози гол Напретка, али на опрезу је одбрана гостију.
14. минут
Велика гужва у шеснаестерцу гостију, неколицина у црно-белом дресу је покушала да створи позицију за шут, али ништа од ударца.
12. минут
Лутовац је прошао по десном боку, центрирао, али је лопту уз доста ризика у корнер избацио дефанзивац домаћих Ђековић.