PARTIZAN TUGUJE, ZVEZDA SLAVI: Crno-beli razočarali u Humskoj, Napredak neporažen u Beogradu

13.03.2022. 13:47 16:49
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press

Parni valjak ostao bez goriva.

Fudbaleri Partizana su posle debakla od Fejnorda još jednom razočarali svoje navijače. Naime, crno-beli su na svom terenu, u meču 27. kola Superlige Srbije, remizirali sa kruševačkim Napretkom - 0:0.

(SASTAVI) PARTIZAN NASTAVLJA ŠAMPIONSKU TRKU: Stanojević sa dva iznenađenja napada Napredak

TUGA! Preminuo nekadašnji fudbaler Partizana

Prvo poluvreme nije bilo naročito sadržajno, samim tim ni stopostotnih šansi nije bilo u Humskoj.

Na startu susreta crno-beli su tražili od sudije Živkovića da pokaže na belu tačku, nakon pada Kvinsija Meniga u protivničkom šesnaestercu, ali arbitar je odmahnuo rukom.

Trener Aleksandar Stanojević je odmah u nastavku na teren poslao nova četiri igrača, ubacivši Filipa Holendera, Marka Jevtovića, Nemanja Jovića i Marka Živkovića, međutim, opet nije bilo previše prilika ispred gola Čarapana.

U 60. minutu crno-beli prave i poslednju izmenu, Marko Milovanović je ušao i minut kasnije imao odličnu šansu. Iz peterca je glavom, posle centaršuta Rikarda, šutirao pored stative.

Partizan je teško dolazio do šansi, u dva navrata su opet tražili penal, a čini se i da su gosti koristili svaku moguću priliku da odugovlače igru.

Čekalo se dosta na novu pravu šansu za Parni valjak, a nju je u prvom minutu nadoknade imao mladi Milovanović, čiji je udarac iz peterca, refleksno, nogom zaustavio golman Vasiljević.

Partizan sada ima 72 boda tri više od Večitog rivala, ali i lošiji međusobni skor, tako da će u slučaju izjednačenog broja bodova prednost imati tim Dejana Stankovića. Napredak je sedmi sa 34 boda.

Partizan - Napredak 0:0

Stadion Partizana

Sudija: Aleksandar Živković

Partizan: Stevanović – Lutovac, Miletić, Vujačić, Urošević (od 46. Živković) – Zdjelar, Jojić (od 46. Jevtović) – Marković, Pavlović (od 46. Jović), Menig (od 46. Holender) – Rikardo.Trener: Aleksandar Stanojević.

Napredak: Vasiljević – S. Jovanović, Kojičić, Đeković, Spremo – Marjanović (od 50. Stevanović), Rašković – Đ. Jovanović (od 79. Mladenović), Đuričković, Kočić (od 79. Džugurdić) – Melunović (od 79. Kunić). Trener: Ivan Stefanović.

94. minut
Rikardov pokušaj iskosa sa leve strane završava u spoljnjem delu mreže.

91. minut
Najbolja prilika na meču! Milovanović je  sa tri metra glavom pucao direktno u nogu golmana Vasiljevića. Sreća je bila na strani Čarapana.

90. minut
Igraće se još 7 minuta.

81. minut
Probao je Lutovac da iznenadi Vasiljevića "kiflom" sa levog boka, ali je lopta otišla preko gola.
75. minut
Udarac Melunovića sa 25 metara završava u naručju Stevanovića.

70. minut
Promena u ekipi Napretka. Ivanić je zamenio Đuričkovića.

61. minut
Samo što je ušao u igru Milovanović se našao u idealnoj šansi za gol! Sa peterca je tukao glavom - pored stative!

61. minut
Marko Milovanović menja Lazara Markovića.

60. minut
Odličan solo prodor Nemanje Jovića, međutim, udarac mladog ofanzivca Parnog valjka završava daleko od leve stative.

55. minut
Napredak je odoleo početnom pritisku crno-belih u drugom poluvremenu. Čarapani su sve na polovini domaćina.

48. minut
Šutirao je Holender sa 16 metara, Vasiljević siguran.

46. minut
Rikardo je pokušao glavom nakon kornera - visoko preko prečke.
46. minut
Trostruka promena u ekipi Partizana! Na terenu su Jevtović, Jović i Holender, u svlačionicu su ostali Jojić, Pavlović i Menig.
Kraj prvog poluvremena: Partizan - Napredak 0:0
45. minut
Najbolju priliku Partizan je imao u poslednjim momentima prvog poluvremena. Glavom je pokušao RIkardo, ali je završila u posedu golmana.

43. minut
Žuti karton dobio je i Lazar Marković zbog prigovora sudiji.
38. minut
Najbolju priliku za Napredak imao je Marjanović posle centaršuta. Nije zahvatio loptu kako je želeo, inače bi to bilo mnogo opasnije po gol Stevanovića.
35. minut
I dalje iz skok igre preti Partizan. I dalje bez gola.
29. minut
Žuti karton dobio je najbolji strelac lige, Rikardo Gomeš, posle atraktivnog, ali i neopreznog pokušaja makazicama, kada je nogom u glavu udario Kojičića.
24. minut
I ovoga puta Vujačić najviši posle kornera. Teško ga je čuvati u ovakvim situacijama. Diktira ritam crno-beli tim, ali bez golova za sada.
21. minut
Posle kornera zapretio je Vujačić, lopta je prošla tik preko prečke, ali bez promene rezultata.
20. minut
Pokušava uporno Partizan centaršutevima da ugrozi gol Napretka, ali na oprezu je odbrana gostiju.
14. minut
Velika gužva u šesnaestercu gostiju, nekolicina u crno-belom dresu je pokušala da stvori poziciju za šut, ali ništa od udarca.
12. minut
Lutovac je prošao po desnom boku, centrirao, ali je loptu uz dosta rizika u korner izbacio defanzivac domaćih Đeković.