ЦРНО-БЕЛИ РУТИНСКИ: Партизан без проблема славио против Пазараца

07.04.2024. 19:12
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана савладали су Нови Пазар (2:0) у 29. колу Mozzart бет Суперлиге.

Партизан је уписао важну победу и сада се учврстио на другом месту са четири бода мање од Црвене звезде, а десет више од ТСЦ-а.

Исплатила се Игору Дуљају идеја да дуел крене са тандемом Кастиљо-Кануте на средини терена. Партизан је изгледао много опасније него на пређашњим дуелима и успео да искористи добре организаторске способности поменутог двојца.

Већ у првих пет минута црно-бели су имали две прилике. Оба пута су ударца били изблокирани, прво Антићу, а затим и Захиду.

Гост је био потпуно инфериоран све до 12. минута када је Шћеповић имао велику шансу. Шутирао је нападач искоса са леве стране, али се истакао Јовановић. Нови Пазар заиграо нешто офанзивније од тог тренутка, али је Партизан имао иницијативу и крунисао је у 35. минуту.

После комбинације Гоха и Захида, лопта је стигла до Кастиља који ју је одложио до Северине, а крилни фудбалер је у свом стилу отворио стопало и погодио доњи десни угао гола Мирковића за вођство црно-белих.

Само минут касније главни арбитар Лукић је показао на пенал због фаула Канутеа над Љајићем. Ипак, томе је претходио офсајд гостију, па је најстрожа казна преиначена.

Партизан је до краја првог дела могао до још ког гола. Стојковић је могао да постигне и лепши гол него пре неколико дана против Вождовца. Распалио је десни бек са 25 метара, али се истакао Мирковић и послао лопту у корнер.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 29. КОЛО

ПАРТИЗАН - НОВИ ПАЗАР 2:0 (0:0)

Стрелци: Северина 35, Кастиљо 56

Стадион: Хумска

Судија: Лазар Лукић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Кануте – Северина, Захид, Гох – Баждар.

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић – Бојат, Фајед, Аземовић, Флоро – Ђо, Момчиловић, Адешина, Љајић - Сума, Шћеповић.

И у других 45 минута је Партизан био бољи противник. Прилику за нови гол Северина је имао у 50. минуту и обрукао се… добио је лопту крилни фудбалер пред празним голом гостију и било је потребно да само погоди празан део мреже, али је он био ноншалантан и Мирковић је клизећим стартом зауставио његов ударац.

Но, што није он јесте Кастиљо. Колумбијац је у 56. минуту дуплирао предност свог тима. Феноменално је погодио горњи леви угао гола гостију за славље навијача у Хумској. Пазарци су своју најбољу прилику имали на половини другог дела игре. Караклајић је изашао сам испред Јовановића, али се оклизнуо и његов ударац је завршио на пречки. До краја меча је Партизан успео без много проблема да приведе утакмицу крају.

Завршена је утакмица.

88'

Партизан приводи меч крају

Миран период меча. Партизан приводи утакмицу крају мирном игром.

79'

Крај за Захида

Захид излази из игре, а на терену је Шћекић.

75'

Прете Пазарци

67'

Велика шанса за Нови Пазар

66'

Измене

64'

Поништен гол

62'

Аплаузи за Љајића

56'

Кастиљо! 2:0 за Партизан

50'

Невероватан промашај Северине

46'

Наставља се утакмица

Завршено је прво полувреме

38'

Стојковић покушава

36'

Пенал, ипак офсајд

35'

Гол

27'

Партизан плете мрежу

Центрирао је Захид из слободњака, ипак Флоро испред Кастиља шаље лопту у корнер.