CRNO-BELI RUTINSKI: Partizan bez problema slavio protiv Pazaraca

07.04.2024. 19:12
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar (2:0) u 29. kolu Mozzart bet Superlige.

Partizan je upisao važnu pobedu i sada se učvrstio na drugom mestu sa četiri boda manje od Crvene zvezde, a deset više od TSC-a.

Isplatila se Igoru Duljaju ideja da duel krene sa tandemom Kastiljo-Kanute na sredini terena. Partizan je izgledao mnogo opasnije nego na pređašnjim duelima i uspeo da iskoristi dobre organizatorske sposobnosti pomenutog dvojca.

Već u prvih pet minuta crno-beli su imali dve prilike. Oba puta su udarca bili izblokirani, prvo Antiću, a zatim i Zahidu.

Gost je bio potpuno inferioran sve do 12. minuta kada je Šćepović imao veliku šansu. Šutirao je napadač iskosa sa leve strane, ali se istakao Jovanović. Novi Pazar zaigrao nešto ofanzivnije od tog trenutka, ali je Partizan imao inicijativu i krunisao je u 35. minutu.

Posle kombinacije Goha i Zahida, lopta je stigla do Kastilja koji ju je odložio do Severine, a krilni fudbaler je u svom stilu otvorio stopalo i pogodio donji desni ugao gola Mirkovića za vođstvo crno-belih.

Samo minut kasnije glavni arbitar Lukić je pokazao na penal zbog faula Kanutea nad Ljajićem. Ipak, tome je prethodio ofsajd gostiju, pa je najstroža kazna preinačena.

Partizan je do kraja prvog dela mogao do još kog gola. Stojković je mogao da postigne i lepši gol nego pre nekoliko dana protiv Voždovca. Raspalio je desni bek sa 25 metara, ali se istakao Mirković i poslao loptu u korner.

MOZZART BET SUPERLIGA, 29. KOLO

PARTIZAN - NOVI PAZAR 2:0 (0:0)

Strelci: Severina 35, Kastiljo 56

Stadion: Humska

Sudija: Lazar Lukić

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Kanute – Severina, Zahid, Goh – Baždar.

NOVI PAZAR (4-4-2): Mirković – Bojat, Fajed, Azemović, Floro – Đo, Momčilović, Adešina, Ljajić - Suma, Šćepović.

I u drugih 45 minuta je Partizan bio bolji protivnik. Priliku za novi gol Severina je imao u 50. minutu i obrukao se… dobio je loptu krilni fudbaler pred praznim golom gostiju i bilo je potrebno da samo pogodi prazan deo mreže, ali je on bio nonšalantan i Mirković je klizećim startom zaustavio njegov udarac.

No, što nije on jeste Kastiljo. Kolumbijac je u 56. minutu duplirao prednost svog tima. Fenomenalno je pogodio gornji levi ugao gola gostiju za slavlje navijača u Humskoj. Pazarci su svoju najbolju priliku imali na polovini drugog dela igre. Karaklajić je izašao sam ispred Jovanovića, ali se okliznuo i njegov udarac je završio na prečki. Do kraja meča je Partizan uspeo bez mnogo problema da privede utakmicu kraju.

Završena je utakmica.

Partizan je slavio 2:0.

88'

Partizan privodi meč kraju

Miran period meča. Partizan privodi utakmicu kraju mirnom igrom.

79'

Kraj za Zahida

Zahid izlazi iz igre, a na terenu je Šćekić.

75'

Prete Pazarci

Još jedan pokušaj Karaklajića. Ovoga puta je Jovanović odbranio taj udarac sa distance.

67'

Velika šansa za Novi Pazar

Karaklajić je pogodio prečku iz izgledne pozicije. Okliznuo se ofanzivac gostiju i nije uspeo da iskoristi smušenost odbrane Partizana.

66'

Izmene

Ovusu, Kalulu i Nikolić će na teren u Partizanu. Iz igre izlaze Kanute, Baždar i Goh.

64'

Poništen gol

Poništen je gol Partizana zbog faula. Mrežu je zatresao Severina, ali je dosuđen faul Markovića.

62'

Aplauzi za Ljajića

Adem Ljajić je dobio aplauze domaćih navijača po izlasku iz igre. Nisu mu zaboravili "grobari" partije sa početka karijere u dresu Partizana.

56'

Kastiljo! 2:0 za Partizan

Vode domaći 2:0. Kastiljo je dugo čekao loptu na ivici kaznenog prostora. Dočekao je i odličnim udarcem pogodio rašlje... lopta je od prečke završila u mreži.

50'

Neverovatan promašaj Severine

Neverovatno šta je sada promašio Severina. Imao je nebranjenih pola gola, ali je odlučio da primi loptu i to je iskoristio Mirković i klizećim startom zaustavio njegov udarac.

46'

Nastavlja se utakmica

Partizan i Novi Pazar počeli su drugih 45 minuta u Humskoj.

Završeno je prvo poluvreme

Kraj prvog dela igre u Humskoj. Imao je Partizan izglednu priliku u sudijskoj nadoknadi, ali je Zahid pogodio živi zid iz slobodnog udarca.

38'

Stojković pokušava

Mirković zaustavlja odličan udarac Stojkovića sa distance.

36'

Penal, ipak ofsajd

Glavni arbitar je dosudio penal nad Ademom Ljajićem, ali je tome prethodio ofsajd i ništa od najstrože kazne za goste.

35'

Gol

Poveo je Partizan golom Severine. Kombinovali su Goh i Zahid. Norvežanin je odložio do Kastilja, ovaj do Severine koji je pogodio donji desni ugao gola Mirkovića.

27'

Partizan plete mrežu

Centrirao je Zahid iz slobodnjaka, ipak Floro ispred Kastilja šalje loptu u korner.

20'

Gajas Zahid šutira

Gajas Zahid šutirao pored gola sa ivice kaznenog prostora.

19'

Konsolidovali se gosti

Novi Pazar se od prilike Šćepovića konsolidovao i mnogo je opasniji po gol Partizana.

12'

Šansa za Šćepovića

Najbolu priliku u dosadašnjem toku meča imao je Marko Šćepović. Šutirao je napadač posle pasa Sume, ali se istakao Jovanović.

11'

Inicijativa Partizana

Partizan ima inicijativu u uvodnom delu meča. Sva dešavanja se odvijaju pred golom gostiju.

5'

Zahid u prilici

Novi napad Partizana. Gajas Zahid je šutirao, ali je i njegov udarac izblokiran, kao i Antićev.

3'

Antić preti

Nikola Antić je imao prvu priliku na meču. Dočekao je levi bek loptu na ivici šesnaesterca šutirao desnom nogom, ali je njegov pokušaj izblokiran.