ГОЛЕАДА У ХУМСКОЈ: Раднички "видео" Лигу Европе, али резервисти извукли Партизан

25.05.2024. 17:05
FK Partizan, FK Radnički Kragujevac
ФК Партизан, ФК Раднички Крагујевац / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана и крагујевачког Радничког ремизирали су (2:2) у мечу седмог кола Mozzart бет Суперлиге.

Раднички је имао два гола предности, већ "видео" место у квалификацијама за Лигу Европе, али је Партизан показао карактер у завршници и дошао до бода.

Овај резултат за Крагујевчане значи да ће морати да навијају да Војводина не савлада Младост, а уколико ипак Лале дођу до победе Раднички ће у квалификације за Лигу конференција. Партизану меч није имао резултатски значај пошто се знало да ће првенство завршити на другом месту које гарантује квалификације за Лигу шампиона.

Одмах је почело са узбуђењима у Хумској. Партизан је могао до предности у трећем минуту. Natho је послао пас према Николићу, овај феноменално пропустио лопту за Гоха који излази сам испред Лековића. У том дуелу бољи је био голман гостију који зауставља ударац Корејца.

Већ у наредном нападу је стигла казна. После одбитка је стигла лопта до Бевиса који упошљава Видосављевића, а овај тресе мрежу из непосредне близине.

Гости су у првом делу игре могли до још неког поготка. Претили су Бевис и Алексић, а поново је спасилац Партизана био голман Јовановић.

Изгледну прилику за црно-беле имао је Јанковић, чији је ударац зауставио Лековић. Поменути Јанковић је у игру ушао већ у деветом минуту и то уместо Гоха који се повредио.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 2:2 (0:1)

Стрелци: Николић 75, Трифуновић 82 - Видосављевић 4, Алексић 70

Стадион: Хумска

Судија: Стефан Јекнић

Партизан (4-4-2): Јовановић – Стојковић (од 71. Рогановић), Филиповић (од 46. Ковачевић), Саничанин, Антић –Овусу, Natho – Северина (од 71. Трифуновић), Николић, Гох (од 10. Јанковић, од 85. Живковић) – Баждар;

Раднички 1923 (4-2-3-1): Лековић – Ћосић, Митровић, Шербечић, Пецељ – Алексић, Ристић – Глушћевић (од 85. Аџић), Видосављевић, Бевис (од 71. Ђурић) – Ивеља (од 71. Ортиз).

И у наставку меча је Раднички био боља екипа. Милан Алексић је био расположен, имао неколико прилика, а мрежу Партизана је затресао у 71. минуту. Све је сјајно урадио везњак и ударцем са дистанце преварио Јовановића. Поново је голу гостију претходила велика прилика за Партизан. Ксандер Северина је шутирао право у Лековића из непосредне близине.

Ипак, Партизан се није предавао и 15 минута пре краја је смањио резултат. Јанковић је одрадио већи део посла да би Николић послао лопту у празну мрежу. То је пробудило домаће који су у 82. минуту поравнали. Natho је изванредно асистирао Трифуновићу који волеј ударцем вара Лековића.

До краја дуела је Natho могао да донесе преокрет свом тиму, али се у ситуацији један на један са Лековићем одлучио за лоб што је голман гостију лако зауставио.

Без победника у Хумској

Крај утакмице. Партизан - Раднички 2:2.

90'

Јовановић брани!

84'

Велика шанса за Natha

82'

Изједначење

79'

Партизан прети

75'

Смањује Партизан

71'

0:2

69'

Најлепша акција Партизана, али нема гола

64'

Картони за Партизан

60'

Растрзана игра

53'

Партизан на конопцима

51'

Алексић у прилици

46'

Измена у Партизану

На терену је Бојан Ковачевић уместо Александра Филиповића.

Креће друго полувреме

Крај првог полувремена

45'

Надокнада времена

Помоћни судија је показао да ће се играти још два минута у првом полувремену.

43'

Јанковић у новој шанси

42'

Лековића мучи повреда

40'

Миран период утакмице

Без много узбуђења у протеклих десетак минута.

31'

Шут Јанковића

Коначно прилика и за Партизан. Ударац Алексе Јанковић шаље у корнер Лековић.

29'

Поново Јовановић бриљира

27'

Шанса за Раднички

24'

Лош ударац Овусуа

20'

Бевис прети

19'

Без прилика од гола гостију

9'

Повреда Гоха

Гох се повредио и напустио игру. Уместо њега је на терену Јанковић.

4'

Гол

3'

Одмах велика шанса за Партизан

Natho је послао пас у срце шеснаестерца, Николић феноменално пропустио лопту и спојио са голом Гоха. Ипак, ударац Корејца је зауставио Лековић.