GOLEADA U HUMSKOJ: Radnički "video" Ligu Evrope, ali rezervisti izvukli Partizan

25.05.2024. 17:05
FK Partizan, FK Radnički Kragujevac
FK Partizan, FK Radnički Kragujevac / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana i kragujevačkog Radničkog remizirali su (2:2) u meču sedmog kola Mozzart bet Superlige.

Radnički je imao dva gola prednosti, već "video" mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali je Partizan pokazao karakter u završnici i došao do boda.

Ovaj rezultat za Kragujevčane znači da će morati da navijaju da Vojvodina ne savlada Mladost, a ukoliko ipak Lale dođu do pobede Radnički će u kvalifikacije za Ligu konferencija. Partizanu meč nije imao rezultatski značaj pošto se znalo da će prvenstvo završiti na drugom mestu koje garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona.

Odmah je počelo sa uzbuđenjima u Humskoj. Partizan je mogao do prednosti u trećem minutu. Natho je poslao pas prema Nikoliću, ovaj fenomenalno propustio loptu za Goha koji izlazi sam ispred Lekovića. U tom duelu bolji je bio golman gostiju koji zaustavlja udarac Korejca.

Već u narednom napadu je stigla kazna. Posle odbitka je stigla lopta do Bevisa koji upošljava Vidosavljevića, a ovaj trese mrežu iz neposredne blizine.

Gosti su u prvom delu igre mogli do još nekog pogotka. Pretili su Bevis i Aleksić, a ponovo je spasilac Partizana bio golman Jovanović.

Izglednu priliku za crno-bele imao je Janković, čiji je udarac zaustavio Leković. Pomenuti Janković je u igru ušao već u devetom minutu i to umesto Goha koji se povredio.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 2:2 (0:1)

Strelci: Nikolić 75, Trifunović 82 - Vidosavljević 4, Aleksić 70

Stadion: Humska

Sudija: Stefan Jeknić

Partizan (4-4-2): Jovanović – Stojković (od 71. Roganović), Filipović (od 46. Kovačević), Saničanin, Antić –Ovusu, Natho – Severina (od 71. Trifunović), Nikolić, Goh (od 10. Janković, od 85. Živković) – Baždar;

Radnički 1923 (4-2-3-1): Leković – Ćosić, Mitrović, Šerbečić, Pecelj – Aleksić, Ristić – Glušćević (od 85. Adžić), Vidosavljević, Bevis (od 71. Đurić) – Ivelja (od 71. Ortiz).

I u nastavku meča je Radnički bio bolja ekipa. Milan Aleksić je bio raspoložen, imao nekoliko prilika, a mrežu Partizana je zatresao u 71. minutu. Sve je sjajno uradio veznjak i udarcem sa distance prevario Jovanovića. Ponovo je golu gostiju prethodila velika prilika za Partizan. Ksander Severina je šutirao pravo u Lekovića iz neposredne blizine.

Ipak, Partizan se nije predavao i 15 minuta pre kraja je smanjio rezultat. Janković je odradio veći deo posla da bi Nikolić poslao loptu u praznu mrežu. To je probudilo domaće koji su u 82. minutu poravnali. Natho je izvanredno asistirao Trifunoviću koji volej udarcem vara Lekovića.

Do kraja duela je Natho mogao da donese preokret svom timu, ali se u situaciji jedan na jedan sa Lekovićem odlučio za lob što je golman gostiju lako zaustavio.

Bez pobednika u Humskoj

Kraj utakmice. Partizan - Radnički 2:2.

90'

Jovanović brani!

Aleksić je šutirao glavom, a Jovanović brani jednom rukom i šalje loptu u korner. Duel je produžen pet minuta.

84'

Velika šansa za Natha

Morao je Partizan sada do gola. Natho je izašao sam ispred Lekovića, ali je pokušao lobom koji je zaustavio golman gostiju.

82'

Izjednačenje

Nemanja Trifunović je strelac posle asistencije Natha. Sjajna akcija Partizana.

79'

Partizan preti

Baždar je bio u prilici, ali posle pasa Nikolića nije uspeo da savlada Lekovića. Priliku su u međuvremenu dobili i mladi fudbaleri crno-belih, Roganović i Trifunović.

75'

Smanjuje Partizan

Gol za Nemanju Nikolića posle solo akcije Jankovića.

71'

0:2

Sjajni Aleksić kruniše partiju golom. Umakao je Nathu, predriblao Kovačevića i odličnim udarcem sa distance je prevario Jovanovića.

69'

Najlepša akcija Partizana, ali nema gola

Fenomenalno su kombinovali Baždar, Natho i Severina, ali krilni fudbaler maši zicer.

64'

Kartoni za Partizan

Domaći dobijaju dva žuta kartona u razmaku od nekoliko minuta. Antić i Kovačević su opomenuti.

60'

Rastrzana igra

Partizan ne može da stvori priliku pred golom Lekovića, dok Radnički preti iz kontre.

53'

Partizan na konopcima

Radnički ozbiljno preti na startu nastavka. Ćosićev udarac sa ivice kaznenog prostora je izblokirao Saničanin.

51'

Aleksić u prilici

Odlična akcija Radničkog. Aleksić šutira iz voleja, a novu odbranu beleži Jovanović.

46'

Izmena u Partizanu

Na terenu je Bojan Kovačević umesto Aleksandra Filipovića.

Kreće drugo poluvreme

Sudija je dao znak za početak drugog dela igre.

Kraj prvog poluvremena

Završen je prvi deo igre. Radnički vodi u Humskoj golom Vidosavljevića.

45'

Nadoknada vremena

Pomoćni sudija je pokazao da će se igrati još dva minuta u prvom poluvremenu.

43'

Janković u novoj šansi

Odlično su kombinovali Janković i Nikolić, a mladi fudbaler se spetljao pred golom gostiju. Odlučio se za pas u situaciji kada je šut bio prava opcija.

42'

Lekovića muči povreda

Golman Radničkog Stojan Leković je na zemlji zbog povrede.

40'

Miran period utakmice

Bez mnogo uzbuđenja u proteklih desetak minuta.

31'

Šut Jankovića

Konačno prilika i za Partizan. Udarac Alekse Janković šalje u korner Leković.

29'

Ponovo Jovanović briljira

Mogao je Radnički do drugog gola. Još jednom je Jovanović spasio Partizan. Ovoga puta je zaustavio udarac Bevisa iskosa sa leve strane.

27'

Šansa za Radnički

Jovanović paradom zaustavlja udarac Aleksića sa 20-tak metara.

24'

Loš udarac Ovusua

Leandro Ovusu je bio u izglednoj prilici, ali je šutirao pored gola sa distance.

20'

Bevis preti

Mogao je Radnički do drugog gola. Udarac Bevisa je zaustavila odbrana Partizana.

19'

Bez prilika od gola gostiju

Igra se odvija na sredini terena od trenutka pogotka Radničkog.

9'

Povreda Goha

Goh se povredio i napustio igru. Umesto njega je na terenu Janković.

4'

Gol

Gosti su došli do prednosti preko Vidosavljevića. Ostao je sam veznjak u srcu šesnaesterca Partizana i iskoristio pas Bevisa.

3'

Odmah velika šansa za Partizan

Natho je poslao pas u srce šesnaesterca, Nikolić fenomenalno propustio loptu i spojio sa golom Goha. Ipak, udarac Korejca je zaustavio Leković.

Počela je utakmica

Startovao je meč između Partizana i Radničkog.

Čast za Natha

Bibarsu Nathu je pre početka duela dodeljen uramljeni dres sa potpisima igrača u čast toga što je odigrao 200 i više utakmica u dresu Partizana.