Звезда славила у Сурдулици головима Катаија

07.04.2024. 15:27
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде славили су на гостовању Раднику у Сурдулици (2:0) у оквиру 29. кола Mozzart бет Суперлиге. Тим Владана Милојевића је овим тријумфом обезбедио прво место пред плеј-оф.

Одличан отпор пружио је Радник у првих 45 минута. Организовани су били домаћи у дефанзиви, а имали су и најбољу прилику. Анђелковић није успео да искористи грешку Глазера у 19. минуту и изгледне позиције је шутирао право у голмана гостију.

Звезда је узвратила четири минута касније преко Олајинке, али се истакао и Ранђеловић који је зауставио ударац главом нападача.

Гости су имали иницијативу у наставку првог дела игре, али нису успевали да озбиљније запрете голу домаћих, па се на велики одмор отишло са мирним мрежама.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 29. КОЛО

РАДНИК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:0)

Стрелац: Катаи 76,88

Стадион: Сурдулица

Судија: Станко Остраћанин

РАДНИК (4-3-2-1): Ранђеловић - Гашић, Садик, Врањанин, Кадијевић - Хајдаревић (од 90 3. Цветковић), Орешчанин, Рустемовић - Јовановић (од 80. Станојевић), Анђелковић (од 60. Богдановић) - Чумић (од 80. Кунић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер - Мијаиловић, Спајић, Ђига, Родић - Стаменић (од 46. Катаи), Канга (од 90. Мимовић) - Олајинка, Хван, Иванић (од 63. Красо) - Ендијаје (од 90. Шљивић).

У наставку се игра одвијала углавном испред гола Ранђеловића, али је поново прву велику прилику имао Радник. Хајдаревић је у 65. минуту изашао сам испред Глазера, шутирао, али недовољно добро и голман гостију је зауставио његов покушај. Само четири минута касније могла је и Звезда до гола. Хванг је са неких 11 метара послао лопту преко гола.

До предности су гости стигли у 76. минуту. Изванредну акцију у гол је претворио Катаи. Красо је уписао асистенцију.

Питање победника је решено два минута пре краја утакмице. Катаи је поново био стрелац, овога пута је главом преварио Ранђеловића.

Пласман обезедио Софасцоре

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.

Крај меча

Црвена звезда је славила у Сурдулици - 2:0.

88'

Све је готово

Звезда је постигла и други гол на мечу. Александар Катаи је искористио центаршут Мијаиловића и главом затресао мрежу за 2:0.