Zvezda slavila u Surdulici golovima Kataija

07.04.2024. 15:27
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su na gostovanju Radniku u Surdulici (2:0) u okviru 29. kola Mozzart bet Superlige. Tim Vladana Milojevića je ovim trijumfom obezbedio prvo mesto pred plej-of.

Odličan otpor pružio je Radnik u prvih 45 minuta. Organizovani su bili domaći u defanzivi, a imali su i najbolju priliku. Anđelković nije uspeo da iskoristi grešku Glazera u 19. minutu i izgledne pozicije je šutirao pravo u golmana gostiju.

Zvezda je uzvratila četiri minuta kasnije preko Olajinke, ali se istakao i Ranđelović koji je zaustavio udarac glavom napadača.

Gosti su imali inicijativu u nastavku prvog dela igre, ali nisu uspevali da ozbiljnije zaprete golu domaćih, pa se na veliki odmor otišlo sa mirnim mrežama.

MOZZART BET SUPERLIGA, 29. KOLO

RADNIK - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

Strelac: Katai 76,88

Stadion: Surdulica

Sudija: Stanko Ostraćanin

RADNIK (4-3-2-1): Ranđelović - Gašić, Sadik, Vranjanin, Kadijević - Hajdarević (od 90+3. Cvetković), Oreščanin, Rustemović - Jovanović (od 80. Stanojević), Anđelković (od 60. Bogdanović) - Čumić (od 80. Kunić).

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Stamenić (od 46. Katai), Kanga (od 90. Mimović) - Olajinka, Hvan, Ivanić (od 63. Kraso) - Endijaje (od 90. Šljivić).

U nastavku se igra odvijala uglavnom ispred gola Ranđelovića, ali je ponovo prvu veliku priliku imao Radnik. Hajdarević je u 65. minutu izašao sam ispred Glazera, šutirao, ali nedovoljno dobro i golman gostiju je zaustavio njegov pokušaj. Samo četiri minuta kasnije mogla je i Zvezda do gola. Hvang je sa nekih 11 metara poslao loptu preko gola.

Do prednosti su gosti stigli u 76. minutu. Izvanrednu akciju u gol je pretvorio Katai. Kraso je upisao asistenciju.

Pitanje pobednika je rešeno dva minuta pre kraja utakmice. Katai je ponovo bio strelac, ovoga puta je glavom prevario Ranđelovića.

Пласман обезедио Sofascore

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.

Kraj meča

Crvena zvezda je slavila u Surdulici - 2:0.

88'

Sve je gotovo

Zvezda je postigla i drugi gol na meču. Aleksandar Katai je iskoristio centaršut Mijailovića i glavom zatresao mrežu za 2:0.

77'

Karton za Kangu

Gelor Kanga je dobio žuti karton i propustiće naredni meč.

76'

Gol

Odlična kombinacija gostiju. Kraso je fino uposlio Kataija koji je prevario Ranđelovića.

71'

Stativa

Aleksandar Katai je pogodio stativu. Šutirala je "desetka" Zvezde iskosa sa leve strane.

69'

Velika šansa!

Hvang je šutirao preko gola iz izgledne pozicije. Nije se najbolje snašao veznjak Zvezde.

65'

Šansa utakmice za Hajdarevića

Hajdarević je izašao sam ispred Glazera, ali se istakao golman gostiju i odbranio mu udarac. Ogromna prilika za domaće.

63'

Kraj za Ivanića

Žan Filip Kraso je na terenu umesto Mirka Ivanića.

61'

Bez uzbuđenja

Zvezda ima inicijativu, ali bez ozbiljnijih prilika u prethodnih desetak minuta.

53'

Katai u prilici

Aleksandar Katai je volej udarac poslao pored gola. Primio je loptu ofanzivac u šesnaestercu domaćih, ali se nije najbolje snašao.

49'

Preti Ivanić

Mirko Ivanić je zapretio sa distance, ali je šutirao preko gola.

48'

Igra se u Surdulici

Razišao se dim i meč je nastavljen.

47'

Prekinut meč

Zbog bakljade Delija utakmica je prekinuta na samom startu drugog dela igre.

46'

Nastavljena je utakmica

Radnik i Crvena zvezda počeli su drugih 45 minuta u Surdulici.

46'

Milojević pravi izmenu

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević pravi izmenu na startu nastavka. Na teren je poslao Kataija umesto Stamenića.

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme. Bez golova u Surdulici.

37'

Žuti kartoni

Šerif Endiaj je zaradio žuti karton posle neopreznog strarta na Abubakaru. Takođe je i Kadijević opomenut.

32'

Endiaj izblokiran

Udarac Šerifa Endiaja je izblokirao Kadijević.

30'

Zatišje

Period bez uzbuđenja na stadionu u Surdulici.

23'

Olajinka u prilici

Šutirao je glavom napadač Zvezde posle kornera Kange, ali se istakao Ranđelović.

19'

Ogromna šansa za Radnik

Omri Glazer je napravio veliku grešku i dopustio Anđelkoviću da bude u prilici da šutira sa ivice penala. Ipak, ofanzivac domaćih je pogodio čuvara mreže gostiju.

16'

Solidan pokušaj

Šerif Endiaje je bio u prilici. Šutirao je napadač iskosa sa desne strane pored gola Ranđelovića.