ПАРТИЗАН СИГУРАН У СУРДУЛИЦИ: Natho и Мениг водили црно-беле до победе (ВИДЕО)

18.09.2022. 18:32 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Успаванка на југу Србије.

Фудбалери Партизана славили су на гостовању у Сурдулици против Радника 2:0 у оквиру 12. кола Mozzart бет Суперлиге.

НИКАД ВИЂЕНО! Финале Евробаскета није ни почело, а ТАЧАН РЕЗУЛТАТ се већ зна, као и нови МВП?

ПРОМЕШАО ОДБРАНУ ЗВЕЗДИНОГ ПРОТИВНИКА: Марковићева мајсторија и гол против Трабзона (ВИДЕО)

ДВЕ СИТУАЦИЈЕ, ЈЕДАН ПЕНАЛ: Да ли је судија био у праву? Natho не промашује са беле тачке (ВИДЕО)

Тек што је главни судија Лукић дао знак за почетак утакмице виђене су контроверзе. У седмом минуту, двојица играча Партизана су пала у шеснаестерцу домаћих. Прво Рикардо, а потом и Мениг, а Лукић је одлучио да је један од два дуела био за пенал. Natho је био, као и увек, сигуран реализатор.

Mozzart бет Суперлига, 12. коло

Радник - Партизан 0:2 (0:1)

Стрелци: Natho у 10, Мениг у 55. минуту за Партизан

Судије: Лукић, Богићевић, Бановић

Стадион: Ефбет стадион

Радник: Ранђеловић, Абубакар, Бабић, Богдановић, Даноски, Дуроњић, Јокић, Орешчанин, Спасић, Стевановић, Стојановић

Партизан: Поповић, Живковић, Саничанин, Марковић, Урошевић, Траоре, Белић (од 81. Баждар), Мениг (од 71. Лутовац), Natho, Дијабате, Рикардо

У наставку првог дела игре није било већих узбуђења све до саме завршнице када је ударац Дијабатеа завршио на пречки. Домаћи су покушавали да парирају на средини терена фаворизованим гостима, али све сем ударца Стевановића из слободног ударца средином полувремена нису озбиљније запретили.

Ако је први део игре био незанимљив, шта тек рећи за наставак меча. Мениг је био стрелац другог гола у 55. минуту и то је апсолутно све што се догађало у другом полувремену.

Партизан је имао намеру да умтрви утакмицу, а ту идеју су и спровели у дело. Ово је и била последња утакмица пред репрезентативну паузу.

Читав ток меча уживо могли сте пратити ОВДЕ.

Крај утакмице. Радник - Партизан 0:2.

90. минут
Дуел је продужен три минута.

89. минут
Коначно прилика! Спасић је могао да унесе неизвесност у овај меч, али је са ивице казненог простора шутирао поред гола.

86. минут
Рикардо је могао да уђе у озбиљну шансу, али се спетљао пред голом Радника.

81. минут
Баждар ће заменити Кристијана Белића.

80. минут
Без промена у Сурдулици. Очигледно и једни и други жељно ишчекују крај утакмице.

71. минут
Ево и прве измене у редовима Партизана. Мениг је завршио меч, на терену је Лутовац.

68. минут
Тотално је успорен темпо утакмице, готово да нема икаквих дешавања у овим тренуцима.

62. минут
Без узбуђења од гола Менига.

55. минут
ГООООЛ! Квинси Мениг је погодио после асистенције Дијабатеа, одлична реакција Холанђанина.
50. минут
Спор почетак другог дела, као уосталом и цео данашњи меч.

Стартовало је друго полувреме у Сурдулици.

Завршено је прво полувреме. Радник - Партизан 0:1

45. минут
Пречка! Дијабате је затресао оквир гола, мало је фалило да буде 2:0 за госте. Први део игре је продужен један минут.

38. минут
Партизан безопасан од гола, домаћи покушавају да успоставе равнотежу на средини терена, али им то тешко иде.

32. минут
Стевановић је шутирао из слободног ударца са неких 20 метара, али је одлично интервенисао Поповић и послао лопту у корнер.

27. минут
Период нешто боље игре домаћина, али су још увек без изгледнијих шанси.

22. минут
Добра прилика за госте! Дијабате је додао до Natha, а шут Израелца је завршио у наручју Ранђеловића.

16. минут
Од постигнутог поготка, није било прилика ни на једној страни. Партизан има благу иницијативу.

10. минут
Воде црно-бели, Natho је био сигуран као и увек. Дискутабилна одлука главног арбитра да досуди најстрожу казну.

10. минут
Пенал за Партизан!

7. минут
Два дуела у шеснаестерцу Радника. Главни судија Лукић ће погледати ВАР да се увери да ли је било прекршаја или над Рикардом или Менигом.