PARTIZAN SIGURAN U SURDULICI: Natho i Menig vodili crno-bele do pobede (VIDEO)

18.09.2022. 18:32 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Uspavanka na jugu Srbije.

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju u Surdulici protiv Radnika 2:0 u okviru 12. kola Mozzart bet Superlige.

NIKAD VIĐENO! Finale Evrobasketa nije ni počelo, a TAČAN REZULTAT se već zna, kao i novi MVP?

PROMEŠAO ODBRANU ZVEZDINOG PROTIVNIKA: Markovićeva majstorija i gol protiv Trabzona (VIDEO)

DVE SITUACIJE, JEDAN PENAL: Da li je sudija bio u pravu? Natho ne promašuje sa bele tačke (VIDEO)

Tek što je glavni sudija Lukić dao znak za početak utakmice viđene su kontroverze. U sedmom minutu, dvojica igrača Partizana su pala u šesnaestercu domaćih. Prvo Rikardo, a potom i Menig, a Lukić je odlučio da je jedan od dva duela bio za penal. Natho je bio, kao i uvek, siguran realizator.

Mozzart bet Superliga, 12. kolo

Radnik - Partizan 0:2 (0:1)

Strelci: Natho u 10, Menig u 55. minutu za Partizan

Sudije: Lukić, Bogićević, Banović

Stadion: Efbet stadion

Radnik: Ranđelović, Abubakar, Babić, Bogdanović, Danoski, Duronjić, Jokić, Oreščanin, Spasić, Stevanović, Stojanović

Partizan: Popović, Živković, Saničanin, Marković, Urošević, Traore, Belić (od 81. Baždar), Menig (od 71. Lutovac), Natho, Dijabate, Rikardo

U nastavku prvog dela igre nije bilo većih uzbuđenja sve do same završnice kada je udarac Dijabatea završio na prečki. Domaći su pokušavali da pariraju na sredini terena favorizovanim gostima, ali sve sem udarca Stevanovića iz slobodnog udarca sredinom poluvremena nisu ozbiljnije zapretili.

Ako je prvi deo igre bio nezanimljiv, šta tek reći za nastavak meča. Menig je bio strelac drugog gola u 55. minutu i to je apsolutno sve što se događalo u drugom poluvremenu.

Partizan je imao nameru da umtrvi utakmicu, a tu ideju su i sproveli u delo. Ovo je i bila poslednja utakmica pred reprezentativnu pauzu.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti OVDE.

Kraj utakmice. Radnik - Partizan 0:2.

90. minut
Duel je produžen tri minuta.

89. minut
Konačno prilika! Spasić je mogao da unese neizvesnost u ovaj meč, ali je sa ivice kaznenog prostora šutirao pored gola.

86. minut
Rikardo je mogao da uđe u ozbiljnu šansu, ali se spetljao pred golom Radnika.

81. minut
Baždar će zameniti Kristijana Belića.

80. minut
Bez promena u Surdulici. Očigledno i jedni i drugi željno iščekuju kraj utakmice.

71. minut
Evo i prve izmene u redovima Partizana. Menig je završio meč, na terenu je Lutovac.

68. minut
Totalno je usporen tempo utakmice, gotovo da nema ikakvih dešavanja u ovim trenucima.

62. minut
Bez uzbuđenja od gola Meniga.

55. minut
GOOOOL! Kvinsi Menig je pogodio posle asistencije Dijabatea, odlična reakcija Holanđanina.
50. minut
Spor početak drugog dela, kao uostalom i ceo današnji meč.

Startovalo je drugo poluvreme u Surdulici.

Završeno je prvo poluvreme. Radnik - Partizan 0:1

45. minut
Prečka! Dijabate je zatresao okvir gola, malo je falilo da bude 2:0 za goste. Prvi deo igre je produžen jedan minut.

38. minut
Partizan bezopasan od gola, domaći pokušavaju da uspostave ravnotežu na sredini terena, ali im to teško ide.

32. minut
Stevanović je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali je odlično intervenisao Popović i poslao loptu u korner.

27. minut
Period nešto bolje igre domaćina, ali su još uvek bez izglednijih šansi.

22. minut
Dobra prilika za goste! Dijabate je dodao do Natha, a šut Izraelca je završio u naručju Ranđelovića.

16. minut
Od postignutog pogotka, nije bilo prilika ni na jednoj strani. Partizan ima blagu inicijativu.

10. minut
Vode crno-beli, Natho je bio siguran kao i uvek. Diskutabilna odluka glavnog arbitra da dosudi najstrožu kaznu.

10. minut
Penal za Partizan!

7. minut
Dva duela u šesnaestercu Radnika. Glavni sudija Lukić će pogledati VAR da se uveri da li je bilo prekršaja ili nad Rikardom ili Menigom.