РЕАЛ ПРЕОКРЕНУО БАЈЕРН: ”Краљевски клуб” заказао финале са ”милионерима”

08.05.2024. 20:46
Real
Реал / Извор: Танјуг/АП Пхото/Јосе Бретон

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у финале Лиге шампиона. Они су после спектакуларног преокрета у режији Хоселуа савладали Бајерн са 2:1 у реванш мечу полуфинала и са укупних 4:3 у двомечу елиминисали Немце.

У финалу "краљевски" клуб чека још један представник "панцера" Борусија из Дортмунда.

Меч за трофеј игра се 1. јуна на "Вемблију".

Првих десетак минута били су релативно мирни на "Бернабеу", а онда је све могло да "ескплодира" три минута касније. Реал је брзо извео аут, а Карвахал пронашао Винисијуса у шеснаестерцу Бајерна, Бразилац је снажно и "неодбрањиво" шутирао, али се испречила стативаод које се лопта одбила право на ногу Родригу, али је његов ударац сјајно одбранио Нојер.

У наредним минутима Баварци су преузели посед лопте желећи да мало умртве темпо утакмице и зауставе домаћина.

Пех је госте задесио у 27. минуту када се Серж Гнабри пожалио на повреду задње ложе, а Тухел реаговао увођењем Алфонса Дејвиса кога је поставио на место левог крила.

Само минут касније перфектан волеј ухватио је нападач екипе из Минхена Хари Кејн, али је Луњин крајњим напорима избацио лопту у корнер.

У самој завршници првог дела опет је Реал могао до вођства. Винисијус је желео да упути центаршут, али лопта на путу према голу није дотакла никог, па је Нојер морао да буде опрезан и парадом сачува своју мрежу.

На другој страни по левој страни јурио је Винисијус који је правио пуно проблема искусном Кимиху који често није могао да га испрати, па је Бразилац успевао да се стушти у казнени процтор ривала, не И да искреира нову велику прилику за свој тим, све до 55. Минута када је пронашао Родрига, али је његов сународник био замало непрецизан.

Могао је Родигро до поготка у 59. минуту. Фантастично је офанзивац “краљевског” клуба извео Слободан ударац, али је још једном изванредни Нојер сјајно реаговао.

Минут касније Винисијус је по ко зна који пут прошао по левој страни, шутирао, а Нојер наставио да бриљира.

Имао је и Бајерн своје шансе. Једну од њих пропустио је Мусијала у 66. минуту, када је Луњин зауставио његов ударац са ивице казненог простора.

Као да је тај покушај наговестио оно што ће се десити већ у наредном нападу Бавараца. Кејн је сјајном дугом лоптом пронашао Алфонса Дејвиса на левој страни, ушао је у средину Канађанин и својом слабијом десном ногом послао неодбрањив ударац у даљи угао за вођство Бајерна од 68. минута. Ништа нису могли ни Дејвисов чувар Ридигер, ни голман Мадриђана Луњин.

90+11

КРАЈ МЕЧА!!!

Реал Мадрид је у финалу лигу шампиона где ће одмерити снаге са Борусијом Дортмунд.

90+1

2:1! ГООООЛ!!! Реал је ПРЕОКРЕНУО

Хоселу је постигао погодак, али је он поништен због офсајда.

Након провере ВАР-а, гол је ипак признат. Реал води.

88. Минут

1:1! ГООООЛ!!!! Реал је изједначио!

Гађао је Винисијус ка голу Нојера.

Успео је Немац да одбрани први ударац, али је натрчао Јоселу на одбијену лопту и погоди за 1:1.

72. Минут

ПОНИШТЕН ГОЛ РЕАЛА!

После корнера и гужве у шеснаестерцу, Реал је дошао до изједначења! Међутим досушен је фаул.

68. Минут

0:1! ГООООЛ!!! Бајерн води!

Дејвис је одлично ушао у казнени простор, наместио лопту на десну ногу и погодио малу мрежу.

Бајерн води у Мадриду – 1:0!

65. Минут

НОЈЕР ПОНОВО БРАНИ!

Играо је руком Де Лихт после дриблинга Винисијуса.

Крос је извео слободан ударац из мртвог угла, Нојер и дефанзивци отклањају опасност.

55. Минут

Поново прети Реал!

Родриго је успео да захвати лопту у петерцу.

Ипак, његов ударац је завршио поред стативе.

Још једна велика шанса за Мадриђане.

52. Минут

Поново прети Винисијус!

Већ трећи пут Винисијус пробија по левој страни.

Ипак, изблокиран је његов покушај да убаци лопту у петерац.

45+1

ПОЛУВРЕМЕ У МАДРИДУ!

Реал је био бољи у првом полувремену, имао је озбиљније прилике, Нојер је у три наврата морао да спасава своју мрежу.

Бајерн је такође створио неколико шанси, али не толико опасних.

40. Минут

Нојер спасава Бајерн!

Убацио је незгодну лопту Винисијус у петерац, лопта умало није скренула у мрежу.

Нојер је одлично реаговао!

40. Минут

29. Минут

Луњин БРАНИ!

Покушао је Кејн из прве да савлада Лунина, али је Украјинац успео да одбрани његов ударац.

Кимих је у наставку извео корнер, али сигуран је био голман Реала.

Статива Винисијуса!

Погледајте како је изгледала шанса Реала.

23. Минут

Реал све опаснији!

Родриго је одлично прошао по десној страни, убацио лопту у петерац.

Ипак, Винисијус се није најбоље снашао. Де Лихт је успео да испуца лопту ка средини терена.

17. Минут

Бајерн напада!

Сане је ушао у казнени простор Реала и покушао да доведе Бајерн до вођства.

Ипак, његов ударац је изблокирао дефанзивац домаће екипе.

У наставку покушај Белингема са ивице шеснаестерца такође изблокиран.

13. Минут

Велика шанса за Реал!

Прво је ВИнисијус Жуниор погодио стативу из петерца, а потом је одбијену лопту Родриго послао право у Нојера.

12. Минут

0:0

Реал је успоставио контролу и поново има више лопту у ногама од ривала.

Два пута је Бајерн секао игру, први фаул је направио Кимих, а потом и Лајмер.

8. Минут

Прети и Бајерн!

Одлична комбинација фудбалера Бајерна. Све је почело од Александра Павловића. Лопта је дошла до Гнабрија на боку.

Ипак, није упутио добар завршни пас ка Кејну у петерцу.

2. Минут

0:0! Реал је запретио

Реал је кренуо силовито. Већ у првом минуту је изборио ударац из угла.

Ипак, дефанзивци Бајерна су успешно отклонили опасност после центаршута Тонија Кроса.

1. Минут

ПОЧЕЛО ЈЕ!

Лопта је на старту у ногама играча гостујуће екипе – Бајерна.

У првом мечу, одиграном у Минхену, резултат је после 90 минута игре био нерешен (2:2). Због тога нас очекује узбудљив дуел у Мадриду, јер екипе крећу од нуле.

Победник овог дуела, придружиће се Борусији из Дортмунда у финалу Лиге шампиона.

Екипа из Дортмунда је била боља од Пари Сен Жермена у полуфиналном двомечу. У оба сусрета је славила са по 1:0.