REAL PREOKRENUO BAJERN: ”Kraljevski klub” zakazao finale sa ”milionerima”

08.05.2024. 20:46
Real
Real / Izvor: Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona. Oni su posle spektakularnog preokreta u režiji Hoselua savladali Bajern sa 2:1 u revanš meču polufinala i sa ukupnih 4:3 u dvomeču eliminisali Nemce.

U finalu "kraljevski" klub čeka još jedan predstavnik "pancera" Borusija iz Dortmunda.

Meč za trofej igra se 1. juna na "Vembliju".

Prvih desetak minuta bili su relativno mirni na "Bernabeu", a onda je sve moglo da "eskplodira" tri minuta kasnije. Real je brzo izveo aut, a Karvahal pronašao Vinisijusa u šesnaestercu Bajerna, Brazilac je snažno i "neodbranjivo" šutirao, ali se isprečila stativaod koje se lopta odbila pravo na nogu Rodrigu, ali je njegov udarac sjajno odbranio Nojer.

U narednim minutima Bavarci su preuzeli posed lopte želeći da malo umrtve tempo utakmice i zaustave domaćina.

Peh je goste zadesio u 27. minutu kada se Serž Gnabri požalio na povredu zadnje lože, a Tuhel reagovao uvođenjem Alfonsa Dejvisa koga je postavio na mesto levog krila.

Samo minut kasnije perfektan volej uhvatio je napadač ekipe iz Minhena Hari Kejn, ali je Lunjin krajnjim naporima izbacio loptu u korner.

U samoj završnici prvog dela opet je Real mogao do vođstva. Vinisijus je želeo da uputi centaršut, ali lopta na putu prema golu nije dotakla nikog, pa je Nojer morao da bude oprezan i paradom sačuva svoju mrežu.

Na drugoj strani po levoj strani jurio je Vinisijus koji je pravio puno problema iskusnom Kimihu koji često nije mogao da ga isprati, pa je Brazilac uspevao da se stušti u kazneni proctor rivala, ne I da iskreira novu veliku priliku za svoj tim, sve do 55. Minuta kada je pronašao Rodriga, ali je njegov sunarodnik bio zamalo neprecizan.

Mogao je Rodigro do pogotka u 59. minutu. Fantastično je ofanzivac “kraljevskog” kluba izveo Slobodan udarac, ali je još jednom izvanredni Nojer sjajno reagovao.

Minut kasnije Vinisijus je po ko zna koji put prošao po levoj strani, šutirao, a Nojer nastavio da briljira.

Imao je i Bajern svoje šanse. Jednu od njih propustio je Musijala u 66. minutu, kada je Lunjin zaustavio njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

Kao da je taj pokušaj nagovestio ono što će se desiti već u narednom napadu Bavaraca. Kejn je sjajnom dugom loptom pronašao Alfonsa Dejvisa na levoj strani, ušao je u sredinu Kanađanin i svojom slabijom desnom nogom poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao za vođstvo Bajerna od 68. minuta. Ništa nisu mogli ni Dejvisov čuvar Ridiger, ni golman Madriđana Lunjin.

90+11

KRAJ MEČA!!!

Nakon duže nadoknade od predviđenih 9 minuta. Odsviran je kraj meča.

Real Madrid je u finalu ligu šampiona gde će odmeriti snage sa Borusijom Dortmund.

90+1

2:1! GOOOOL!!! Real je PREOKRENUO

Hoselu je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nakon provere VAR-a, gol je ipak priznat. Real vodi.

88. Minut

1:1! GOOOOL!!!! Real je izjednačio!

Gađao je Vinisijus ka golu Nojera.

Uspeo je Nemac da odbrani prvi udarac, ali je natrčao Joselu na odbijenu loptu i pogodi za 1:1.

72. Minut

PONIŠTEN GOL REALA!

Posle kornera i gužve u šesnaestercu, Real je došao do izjednačenja! Međutim dosušen je faul.

68. Minut

0:1! GOOOOL!!! Bajern vodi!

Dejvis je odlično ušao u kazneni prostor, namestio loptu na desnu nogu i pogodio malu mrežu.

Bajern vodi u Madridu – 1:0!

65. Minut

NOJER PONOVO BRANI!

Igrao je rukom De Liht posle driblinga Vinisijusa.

Kros je izveo slobodan udarac iz mrtvog ugla, Nojer i defanzivci otklanjaju opasnost.

55. Minut

Ponovo preti Real!

Rodrigo je uspeo da zahvati loptu u petercu.

Ipak, njegov udarac je završio pored stative.

Još jedna velika šansa za Madriđane.

52. Minut

Ponovo preti Vinisijus!

Već treći put Vinisijus probija po levoj strani.

Ipak, izblokiran je njegov pokušaj da ubaci loptu u peterac.

45+1

POLUVREME U MADRIDU!

Real je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je ozbiljnije prilike, Nojer je u tri navrata morao da spasava svoju mrežu.

Bajern je takođe stvorio nekoliko šansi, ali ne toliko opasnih.

40. Minut

Nojer spasava Bajern!

Ubacio je nezgodnu loptu Vinisijus u peterac, lopta umalo nije skrenula u mrežu.

Nojer je odlično reagovao!

40. Minut

29. Minut

Lunjin BRANI!

Pokušao je Kejn iz prve da savlada Lunina, ali je Ukrajinac uspeo da odbrani njegov udarac.

Kimih je u nastavku izveo korner, ali siguran je bio golman Reala.

Stativa Vinisijusa!

Pogledajte kako je izgledala šansa Reala.

23. Minut

Real sve opasniji!

Rodrigo je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac.

Ipak, Vinisijus se nije najbolje snašao. De Liht je uspeo da ispuca loptu ka sredini terena.

17. Minut

Bajern napada!

Sane je ušao u kazneni prostor Reala i pokušao da dovede Bajern do vođstva.

Ipak, njegov udarac je izblokirao defanzivac domaće ekipe.

U nastavku pokušaj Belingema sa ivice šesnaesterca takođe izblokiran.

13. Minut

Velika šansa za Real!

Prvo je VInisijus Žunior pogodio stativu iz peterca, a potom je odbijenu loptu Rodrigo poslao pravo u Nojera.

12. Minut

0:0

Real je uspostavio kontrolu i ponovo ima više loptu u nogama od rivala.

Dva puta je Bajern sekao igru, prvi faul je napravio Kimih, a potom i Lajmer.

8. Minut

Preti i Bajern!

Odlična kombinacija fudbalera Bajerna. Sve je počelo od Aleksandra Pavlovića. Lopta je došla do Gnabrija na boku.

Ipak, nije uputio dobar završni pas ka Kejnu u petercu.

2. Minut

0:0! Real je zapretio

Real je krenuo silovito. Već u prvom minutu je izborio udarac iz ugla.

Ipak, defanzivci Bajerna su uspešno otklonili opasnost posle centaršuta Tonija Krosa.

1. Minut

POČELO JE!

Lopta je na startu u nogama igrača gostujuće ekipe – Bajerna.

U prvom meču, odigranom u Minhenu, rezultat je posle 90 minuta igre bio nerešen (2:2). Zbog toga nas očekuje uzbudljiv duel u Madridu, jer ekipe kreću od nule.

Pobednik ovog duela, pridružiće se Borusiji iz Dortmunda u finalu Lige šampiona.

Ekipa iz Dortmunda je bila bolja od Pari Sen Žermena u polufinalnom dvomeču. U oba susreta je slavila sa po 1:0.