26.04.2023. 18:03
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Партизан стигао до четвртог места.

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су бнерешено 0:0 (0:0) у 170. вечитом дербију у оквиру другог кола плеј-офа Mozzart бет Суперлиге. После овог меча Партизан је на четвртом месту, док је Звезда још у прошлом колу оверила освајање титуле.

ЛАЗЕТИЋ: Чукарички нам је био параметар како да радимо

НЕМА КРАЈА НЕДАЋАМА: Влаховић повређен! Пропушта реванш против Интера?

ОСТРВСКИ МЕДИЈИ ПИШУ: Покетино близу договора са Челсијем

Није дуго требало за прво узбуђење у празној Хумској. Вујачић је запретио главом пшосле корнера у 3. минуту и шутирао поред гола, да би три минута касније Родић пласирао лопту тик поред стативе. Рикардо је у 10. минуту био у доброј позицији, али је главом шутирао право у Борјана. Црвено-бели су запретили преко Катаија и Мијаиловића, али су њихови шутеви са дистанце завршили у наручју Стевановића. Уследио је преиод мирније игре све до 26. минута када је Дијабате био у одличној позицији, али је врло лоше шутираои није било промена резултата. Последња прилика у првом полувремену била је за Звезду у 42. минуту када је Катаи шутирао поред гола.

Партизан је кренуо много офанзивније у другом полувремену. Мениг је са 16 метара шутирао високо преко гола, да би само пар минута пошто је ушао у игру, у 60. минуту Natho имао сјајну прилику, али је одлично реаговао Борјан и спасио сигуран погодак. У наредних двадесетак минута није било много тога узбудљивог на терену, да би у у завршници било неколико инетресантних ситуација. Дијабате је у 81. минуту пронашао Јовића који је био усамљен у шеснаестерцу Звезде, али је малтене додао лопту Борјану у руке, да би пет минута касније Звезда имала добру прилику када је Митровић пробио по левој страни, центрирао, а Букари погодио стативу. Последње право узбуђење догодило се у судијској надоканди када је Азаров из слободног ударца погодио спољни део мреже, па је на крају остало 0:0.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0

Стадион у Хумској.

СУДИЈА: Дејан Трифковић.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Пантић, Колорадо, Дијабате, Јовић (од 90. Јевремовић), Мениг (од 60. Natho), Рикардо.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Виго, Ераковић, Драговић, Родић (од 73. Азаров), Мијаиловић (од 56. Кангва), Канга (од 83. Срнић), Букари, Катаи, Иванић (од 73. Митровић), Пешић (од 83. Ракоњац).

90 3. минут
Крај меча.
90 1. минут
Покушао је Азаров директно из слободног ударца искоса са десне стране да изненади Стевановића, алои је погодио само спољни део мреже.
86. минут
Најбоља прилика за Звезду у другом полувремену. Митровић је пробио по левој страни и убацио лопту, а Букари главом погодио стативу.
81. минут
Добра прилика за Партизан, Дијабате је пронашао Јовића који је слабо шутирао право у Борјана. На другој страни Канга је пробао са преко 20 метара, али је лоше шутирао.
74. минут
Без шанси у претходних десетак минута, игра се углавном на средини терена.
60. минут
Само два минута пошто је ушао у игру уместо повређеног Менига, Natho је имао велику прилику, циљао је даљи угао Звездиног гола, али је Борјан успео да заустави његов ударац.
57. минут
Прва измена у Звезди, Кангва је заменио Мијаиловића.
49. минут
Први је запретио Партизан у другом полувремену, али је Мениг шутирао високо преко гола са 16 метара.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
42. минут
Најбоља прилика за Звезду у првом полувремену. Катаи је дошао до лопте и дошао скоро до гола и шутирао мало поред стативе.
26. минут
Велика шанса за Партизан, Мениг је пробио по левој страни и оставио лопту Дијабатеу који је практично неометен шутирао високо преко гола.
14. минут
Још један покушај Звезде са двадесетак метара, али је Мијаиловић шутирао право у Стевановића.
12. минут
Катаи је шутирао, али је та лопта била лак плен за Стевановића.
10. минут
Још једна прилика за Партизан, Рикардо је главом шутирао право у Борјана.
6. минут
Запретила је и Звезда, Родић је пласирао лопту која је отишла тик поред стативе.
3. минут
Прво узбуђење на мечу, Вујачић је покушао главом после корнера, али је лопта завршила поред гола.