26.04.2023. 18:03
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Partizan stigao do četvrtog mesta.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su bnerešeno 0:0 (0:0) u 170. večitom derbiju u okviru drugog kola plej-ofa Mozzart bet Superlige. Posle ovog meča Partizan je na četvrtom mestu, dok je Zvezda još u prošlom kolu overila osvajanje titule.

LAZETIĆ: Čukarički nam je bio parametar kako da radimo

NEMA KRAJA NEDAĆAMA: Vlahović povređen! Propušta revanš protiv Intera?

OSTRVSKI MEDIJI PIŠU: Poketino blizu dogovora sa Čelsijem

Nije dugo trebalo za prvo uzbuđenje u praznoj Humskoj. Vujačić je zapretio glavom pšosle kornera u 3. minutu i šutirao pored gola, da bi tri minuta kasnije Rodić plasirao loptu tik pored stative. Rikardo je u 10. minutu bio u dobroj poziciji, ali je glavom šutirao pravo u Borjana. Crveno-beli su zapretili preko Kataija i Mijailovića, ali su njihovi šutevi sa distance završili u naručju Stevanovića. Usledio je preiod mirnije igre sve do 26. minuta kada je Dijabate bio u odličnoj poziciji, ali je vrlo loše šutiraoi nije bilo promena rezultata. Poslednja prilika u prvom poluvremenu bila je za Zvezdu u 42. minutu kada je Katai šutirao pored gola.

Partizan je krenuo mnogo ofanzivnije u drugom poluvremenu. Menig je sa 16 metara šutirao visoko preko gola, da bi samo par minuta pošto je ušao u igru, u 60. minutu Natho imao sjajnu priliku, ali je odlično reagovao Borjan i spasio siguran pogodak. U narednih dvadesetak minuta nije bilo mnogo toga uzbudljivog na terenu, da bi u u završnici bilo nekoliko inetresantnih situacija. Dijabate je u 81. minutu pronašao Jovića koji je bio usamljen u šesnaestercu Zvezde, ali je maltene dodao loptu Borjanu u ruke, da bi pet minuta kasnije Zvezda imala dobru priliku kada je Mitrović probio po levoj strani, centrirao, a Bukari pogodio stativu. Poslednje pravo uzbuđenje dogodilo se u sudijskoj nadokandi kada je Azarov iz slobodnog udarca pogodio spoljni deo mreže, pa je na kraju ostalo 0:0.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 0:0

Stadion u Humskoj.

SUDIJA: Dejan Trifković.

PARTIZAN: Stevanović, Filipović, Marković, Vujačić, Urošević, Pantić, Kolorado, Dijabate, Jović (od 90. Jevremović), Menig (od 60. Natho), Rikardo.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 73. Azarov), Mijailović (od 56. Kangva), Kanga (od 83. Srnić), Bukari, Katai, Ivanić (od 73. Mitrović), Pešić (od 83. Rakonjac).

90+3. minut
Kraj meča.
90+1. minut
Pokušao je Azarov direktno iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane da iznenadi Stevanovića, aloi je pogodio samo spoljni deo mreže.
86. minut
Najbolja prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu. Mitrović je probio po levoj strani i ubacio loptu, a Bukari glavom pogodio stativu.
81. minut
Dobra prilika za Partizan, Dijabate je pronašao Jovića koji je slabo šutirao pravo u Borjana. Na drugoj strani Kanga je probao sa preko 20 metara, ali je loše šutirao.
74. minut
Bez šansi u prethodnih desetak minuta, igra se uglavnom na sredini terena.
60. minut
Samo dva minuta pošto je ušao u igru umesto povređenog Meniga, Natho je imao veliku priliku, ciljao je dalji ugao Zvezdinog gola, ali je Borjan uspeo da zaustavi njegov udarac.
57. minut
Prva izmena u Zvezdi, Kangva je zamenio Mijailovića.
49. minut
Prvi je zapretio Partizan u drugom poluvremenu, ali je Menig šutirao visoko preko gola sa 16 metara.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
42. minut
Najbolja prilika za Zvezdu u prvom poluvremenu. Katai je došao do lopte i došao skoro do gola i šutirao malo pored stative.
26. minut
Velika šansa za Partizan, Menig je probio po levoj strani i ostavio loptu Dijabateu koji je praktično neometen šutirao visoko preko gola.
14. minut
Još jedan pokušaj Zvezde sa dvadesetak metara, ali je Mijailović šutirao pravo u Stevanovića.
12. minut
Katai je šutirao, ali je ta lopta bila lak plen za Stevanovića.
10. minut
Još jedna prilika za Partizan, Rikardo je glavom šutirao pravo u Borjana.
6. minut
Zapretila je i Zvezda, Rodić je plasirao loptu koja je otišla tik pored stative.
3. minut
Prvo uzbuđenje na meču, Vujačić je pokušao glavom posle kornera, ali je lopta završila pored gola.