ДАН НАКОН КРАЈА ИГРАЧКЕ КАРИЈЕРЕ: Руни забележио први пораз на клупи, Дерби пао у САМОЈ ЗАВРШНИЦИ

16.01.2021. 18:35
Vejn Runi
Вејн Руни / Извор: Реутерс

Узбудљив дан у Чемпионшипу.

У првих осам суботњих мечева 24. кола Чемпионшипа победе су уписали Бирмингем, Лутон, Бристол сити, Норич, Нотингем и Вотфорд. Вејн Руни је на званичном менаџерском дебију са својим Дербијем поражен од Ротерама 1:0.

Имаш 1500 разлога да кликнеш, а само 1 клик је довољан за КЕШ ИСПЛАТУ!

АЛЕКСИЋЕВА МАЈСТОРИЈА ПО СНЕГУ: Погледајте феноменалан слободњак српског фудбалера (ВИДЕО)

ДА ЛИ ЈЕ БИО ПЕНАЛ? Синиша Михајловић коначно славио, али цела Италија се пита САМО ЈЕДНО (ВИДЕО)

Првопласирани Норич нову победу уписао је на гостовању Кардифу где је славио 2:1. Головима Хенлија и Кантвела Канаринци су прво полувреме решили у своју корист. На 2:1 је смањио Ралс у 65. минуту, али је Кардиф само пет минута касније остао са играчем мање јер је Пак добио други жути картон.

Трећепласирани Борнмут код куће је изгубио од Лутона коме је три бода донео гол Доусбери-Хала. Борнмут је од 26. минута играо са десеторицом играча јер је Лерма добио директан црвени картон. Екипа Бирмингема је победила Мидлзбро на Риверсајду резултатом 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Скот Хоган у 26. минуту, након асистенције Масима Колина. Вотфорд је на свом терену био бољи од Хадерсфилда 2:0 головима Клеверлија у 54. и Педра у 64. минуту.

Дан након што је и званично завршио играчку каријеру и постао менаџер Дербија, Вајн Руни је поражен код куће од Ротерама који је славио голом Линдсбија у 86. минуту.