ВЕЛИКИ УСПЕХ: Јокан је ОДВЕО Фулам у плеј-оф, ОВО му је НАРЕДНИ противник (ФОТО)

07.05.2017. 15:30
Slaviša Jokanović
Славиша Јокановић / Извор: Профимедиа

На путу некадашњем тренеру Партизана стоји легенда светског фудбала.

Завршено је такмичење у Чемпионшипу. Победом над Шефилд Венздејом (2:1), фудбалери Фулама и дефинитивно су обезбедили учешће у плеј-офу, за пласман у Премијер лигу.

Предвођени српским тренером Славишом Јокановићем, тим са Крејвен Котиџа славио је головима двоструког стрелца Кебана. Истина, Сове су дошле повеле у 9. минуту преко Вињала, али је гостима посао олакшало искључење Матијаса у последњим секундама првог полувремена.

ПАО МУ МРАК: Нећете ВЕРОВАТИ шта је све Миха РЕКАО судији (ФОТО)

У ПАРТИЗАНУ ПРЕСРЕЋНИ: ОВА одлука ће ОДУШЕВИТИ навијаче

изједначење је уследило у 25. да би Кебано поново у 79. дефинитивно донео Фуламу 6. позицију и одлазак у доигравање.

/Бат 1./

Противник Фуламу у полуфиналу биће Ридинг, кога са клупе предводи бивши холандски репрезентативац и играч Манчестер јунајтеда Јап Стам. Прве утакмице су 13. и 14. маја, док се реванши играју 16. и 17. маја. У другом полуфиналном дуелу, састају се Хадерсфилд и Шефилд Венздеј. Финале је на програму 29. маја, на Вемблију.

Што се тиче испадања, одавно отписаном Ротераму придружили су се Виган и некадашњи шампион Енглеске Белкбурн. Роверси су после 38 година испали у Лигу 1, трећи по реду степен такмичења на острву.