ВЕЛИКИ УСПЕХ МАРКА НИКОЛИЋА НА КЛУПИ АЕК-А: Прва сезона и одмах освојена титула
Марко Николић на клупи АЕК-а успео је два кола пре краја грчког првенства да освоји титулу, 14. у историји за клуб из Атине.
АЕК је титулу математички обезбедио пошто је оред својим навијачима савладао Панатинаикос са 2:1 и тако повећао предност на табели у односу на најближе пратиоце Олимпијакос и ПАОК који су у данас одиграном међусобном мечу ремизирали 1:1.
Такав исход је екипи наших Луке Јовића, Марка Грујића и Мијата Гаћиновића, и наравно кормилара Николића, обезбедило недостижну предност од осам бодова две рудне пре краја сезоне.
Јунак победе АЕК-а био је Жоао Марио који је постигао победоносни гол у трећем минуту судијске надоканде за потпуну лудницу на стадиону. Претходно су гости водили голом Тета у 62. минуту, да би само пет минута касније изједначио Зини.
За домаће је малтене до пред сам крај на терену био Лука Јовић, док су на другој страни у финишу са клупе ушли Милош Пантовић и Филип Ђуричић.
Ово је за АЕК сезона за памћење, а баш када је било најважније Николићев тим је одиграо перфектно: у плеј-офу је победио Олимпијакос, потом ПАОК, одиграо егал са Панатинаикосем (у претходној рунди), па победио "зелене" у новом мечу.
У преостала два кола АЕК ће само за престиж играти против Олимпијакоса и ПАОК-а, а Марко Николић је освојеним трофејем потврдио да је тренутно најбољи српски тренер.