АГОНИЈА ЈУНАЈТЕДА СЕ НАСТАВЉА: ”Ђаволе” срушио и Вест Хем!

23.12.2023. 15:45
Bruno
Бруно / Извор: Профимедиа

Велика победа ”Ћекићара”.

Фудбалери Вест Хема победили су Манчестер јунајтед резултатом 2:0 у 18. колу Премијер лиге.

ГЛАВОМ У РАШЉЕ: Влаховић донео победу Јувентусу која га оставља у шампионској трци (ВИДЕО)DuÅ¡an Vlahović

И Јавор ОДБИО Суперлигу ЕвропеFK Javor

И Јавор ОДБИО Суперлигу Европе

ДУЉАЈУ СВЕ ЈАСНО: Тешко ћемо да задржимо СалдањуIgor Duljaj, FK Partizan

ДУЉАЈУ СВЕ ЈАСНО: Тешко ћемо да задржимо Салдању

Стрелци за Вест Хем били су Џерод Бовен у 72. и Мохамед Кудус у 78. минуту, али једнаке заслуге има и Лукас Пакета, који је био двоструки асистент.

Прво полувреме није било претерано занимљиво, практично, једину велику шансу имао је Алехандро Гарначо чији је ударац у ситуацији један на један зауставио одлични Ареола.

Вест Хем је први припретио у наставку, у 56. минуту после центаршута, Бовен је надвисио Антонија у скоку и одлично гађао главом, али је Онана одлично интервенисао.

Ипак, 15 минута касније, у истом овом дуелу, успешнији је био Бовен. Пакета је послао невероватну лопту преко читаве одбране Јунајтеда, Бовенов први ударац је одбранио Онана, али није могао и други, после одбитка за 1:0.

Све је било готово шест минута касније, после велике грешке Маина, Пакета је послао сјајан пас до Кудуса, који је прихватио лопту и погодио сам даљи угао по земљи за 2:0.

Вест Хем је до краја рутински сачувао предност, данас је Мојесов тим одиграо тактички заиста одлично и зрело, док је Јунајтед још једном показао да је ове сезоне ништа више него просечна премијерлигашка екипа.

Вест Хем је сада шести са 30 бодова, два више од Манчестер јунајтеда, који је осми и све даље од пласмана у Европу.

У наредном колу, Манчестер јунајтед дочекује Астон Вилу, док Вест Хем има тежак посао на гостовању Арсеналу.