AGONIJA JUNAJTEDA SE NASTAVLJA: ”Đavole” srušio i Vest Hem!

23.12.2023. 15:45
Bruno
Bruno / Izvor: Profimedia

Velika pobeda ”Ćekićara”.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Mančester junajted rezultatom 2:0 u 18. kolu Premijer lige.

GLAVOM U RAŠLJE: Vlahović doneo pobedu Juventusu koja ga ostavlja u šampionskoj trci (VIDEO)Dušan Vlahović

I Javor ODBIO Superligu EvropeFK Javor

I Javor ODBIO Superligu Evrope

DULJAJU SVE JASNO: Teško ćemo da zadržimo SaldanjuIgor Duljaj, FK Partizan

DULJAJU SVE JASNO: Teško ćemo da zadržimo Saldanju

Strelci za Vest Hem bili su Džerod Boven u 72. i Mohamed Kudus u 78. minutu, ali jednake zasluge ima i Lukas Paketa, koji je bio dvostruki asistent.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo, praktično, jedinu veliku šansu imao je Alehandro Garnačo čiji je udarac u situaciji jedan na jedan zaustavio odlični Areola.

Vest Hem je prvi pripretio u nastavku, u 56. minutu posle centaršuta, Boven je nadvisio Antonija u skoku i odlično gađao glavom, ali je Onana odlično intervenisao.

Ipak, 15 minuta kasnije, u istom ovom duelu, uspešniji je bio Boven. Paketa je poslao neverovatnu loptu preko čitave odbrane Junajteda, Bovenov prvi udarac je odbranio Onana, ali nije mogao i drugi, posle odbitka za 1:0.

Sve je bilo gotovo šest minuta kasnije, posle velike greške Maina, Paketa je poslao sjajan pas do Kudusa, koji je prihvatio loptu i pogodio sam dalji ugao po zemlji za 2:0.

Vest Hem je do kraja rutinski sačuvao prednost, danas je Mojesov tim odigrao taktički zaista odlično i zrelo, dok je Junajted još jednom pokazao da je ove sezone ništa više nego prosečna premijerligaška ekipa.

Vest Hem je sada šesti sa 30 bodova, dva više od Mančester junajteda, koji je osmi i sve dalje od plasmana u Evropu.

U narednom kolu, Mančester junajted dočekuje Aston Vilu, dok Vest Hem ima težak posao na gostovanju Arsenalu.