Вождовац победио и испао из Суперлиге, скандал у Новом Пазару због транспарента о Сребреници, меч прекинут

24.05.2024. 21:12
FK Voždovac
ФК Вождовац / Извор: МН Press

Фудбалери Вождовца испали су из Суперлиге, иако су вечерас на свом стадиону победили Радник из Сурдулице 3:2 у последњем колу Суперлиге.

Радник је повео 2:0 головима Вукашина Богдановића у 14. и Петра Кунића из пенала у 58. минуту.

Преокрет за Вождовац донели су Матеја Бубањ у 59, Џуниор Флемингс из пенала у 64. и Родриго Вилка у 81. минуту.

Јавор и Железничар из Панчева одиграли су 1:1 у Ивањици, па ће оба тима играти бараж за останак у првенству.

Голове су постигли Лука Ратковић у 48. минуту за Јавор и Александар Кахвић у 76. минуту за Железничар.

Нови Пазар је код куће победио Раднички из Ниша 2:1.

Голове су постигли Адем Љајић у 13. и Никола Караклајић у 60. минуту за Нови Пазар, док је једини гол за Раднички постигао Вања Илић у 15. минуту.

Навијачи Новог Пазара истакли су вечерас транспарент "Сребреница геноцид" на утакмици између домаћег клуба и Радничког из Ниша. Навијачи су транспарент "Сребреница геноцид" истакли у 13. минуту после гола Адема Љајића којим је Нови Пазар повео 1:0.  Пошто су одбили да уклоне транспарент, судија Јован Шегрт је повукао екипе са терена. Са трибина су летеле столице, навијачи се нису смиривали, па је пауза трајала готово 20 минута. Када је транспарент уклоњен, створили су се услови да Шегрт поново изведе играче на терен.

Спартак и ИМТ одиграли су 1:1 у Суботици. Стрелац за госте био је Лука Луковић у 60, док је Војо Убипарип донео изједначење у 85. минуту.

Након последњег кола из лиге су испали Вождовац и Радник.
Јавор ће бараж за останак у Суперлиги играти против Текстилца из Оџака, а Железничар против Инђије.