Voždovac pobedio i ispao iz Superlige, skandal u Novom Pazaru zbog transparenta o Srebrenici, meč prekinut

24.05.2024. 21:12
FK Voždovac
FK Voždovac / Izvor: MN Press

Fudbaleri Voždovca ispali su iz Superlige, iako su večeras na svom stadionu pobedili Radnik iz Surdulice 3:2 u poslednjem kolu Superlige.

Radnik je poveo 2:0 golovima Vukašina Bogdanovića u 14. i Petra Kunića iz penala u 58. minutu.

Preokret za Voždovac doneli su Mateja Bubanj u 59, Džunior Flemings iz penala u 64. i Rodrigo Vilka u 81. minutu.

Javor i Železničar iz Pančeva odigrali su 1:1 u Ivanjici, pa će oba tima igrati baraž za ostanak u prvenstvu.

Golove su postigli Luka Ratković u 48. minutu za Javor i Aleksandar Kahvić u 76. minutu za Železničar.

Novi Pazar je kod kuće pobedio Radnički iz Niša 2:1.

Golove su postigli Adem Ljajić u 13. i Nikola Karaklajić u 60. minutu za Novi Pazar, dok je jedini gol za Radnički postigao Vanja Ilić u 15. minutu.

Navijači Novog Pazara istakli su večeras transparent "Srebrenica genocid" na utakmici između domaćeg kluba i Radničkog iz Niša. Navijači su transparent "Srebrenica genocid" istakli u 13. minutu posle gola Adema Ljajića kojim je Novi Pazar poveo 1:0.  Pošto su odbili da uklone transparent, sudija Jovan Šegrt je povukao ekipe sa terena. Sa tribina su letele stolice, navijači se nisu smirivali, pa je pauza trajala gotovo 20 minuta. Kada je transparent uklonjen, stvorili su se uslovi da Šegrt ponovo izvede igrače na teren.

Spartak i IMT odigrali su 1:1 u Subotici. Strelac za goste bio je Luka Luković u 60, dok je Vojo Ubiparip doneo izjednačenje u 85. minutu.

Nakon poslednjeg kola iz lige su ispali Voždovac i Radnik.
Javor će baraž za ostanak u Superligi igrati protiv Tekstilca iz Odžaka, a Železničar protiv Inđije.