ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПОВРАТАК У ПАРТИЗАН: Јоветић одлази из Омоније
Последњих неколико недеља српска фудбалска јавност бруји о повратку Стевана Јоветића у Партизан, а сада је можда и убрзан корак ка доласку црногорског нападача у Хумску.
Јоветић је саопштио да ће напустити кипарску Омонију за коју је наступао у последње две сезоне.
- Када сам потписао за Омонију обећао сам да ћу дати максимум за овај дрес и одлазим уздигнутог чела, са трофејом! За моју браћу из свлачионице: хвала вам за све битке, осмехе и успомене. За тренере: хвала вам што сте веровали у мене. За навијаче: висте душа овог клуба. Морам да вас обавестим да је моја прича са Омонијом стигла до краја. Видимо се сви у недељу на мојој последњој утакмици за Омонију, где ћемо заједно подићи пехар - саопштио је Јоветић.
До краја кипарског шампионата остало је три кола, али како је Омонија већ обезбедила титулу првака, црногорски фудбалер је већ мислима далеко.
Можда већ у Партизану, с обзиром на то да медији брује да бивши нападач Манчестер ситија и Фиорентине има понуду да се врати у Хумску, прво као играч, а затим и спортски директор.
Јоветић је у дресу Омоније одиграо 65 утакмица и постигао 17 голова уз 16 асистенција. У Никозију је стигао из Олимпијакоса, а кроз богату каријеру је наступао за Херту, Монако, Интер, Севиљу...
Из Партизана је отишао 2006, а 20 година би могао да се врати у Хумску.