VREME JE ZA POVRATAK U PARTIZAN: Jovetić odlazi iz Omonije
Poslednjih nekoliko nedelja srpska fudbalska javnost bruji o povratku Stevana Jovetića u Partizan, a sada je možda i ubrzan korak ka dolasku crnogorskog napadača u Humsku.
Jovetić je saopštio da će napustiti kiparsku Omoniju za koju je nastupao u poslednje dve sezone.
- Kada sam potpisao za Omoniju obećao sam da ću dati maksimum za ovaj dres i odlazim uzdignutog čela, sa trofejom! Za moju braću iz svlačionice: hvala vam za sve bitke, osmehe i uspomene. Za trenere: hvala vam što ste verovali u mene. Za navijače: viste duša ovog kluba. Moram da vas obavestim da je moja priča sa Omonijom stigla do kraja. Vidimo se svi u nedelju na mojoj poslednjoj utakmici za Omoniju, gde ćemo zajedno podići pehar - saopštio je Jovetić.
Do kraja kiparskog šampionata ostalo je tri kola, ali kako je Omonija već obezbedila titulu prvaka, crnogorski fudbaler je već mislima daleko.
Možda već u Partizanu, s obzirom na to da mediji bruje da bivši napadač Mančester sitija i Fiorentine ima ponudu da se vrati u Humsku, prvo kao igrač, a zatim i sportski direktor.
Jovetić je u dresu Omonije odigrao 65 utakmica i postigao 17 golova uz 16 asistencija. U Nikoziju je stigao iz Olimpijakosa, a kroz bogatu karijeru je nastupao za Hertu, Monako, Inter, Sevilju...
Iz Partizana je otišao 2006, a 20 godina bi mogao da se vrati u Humsku.