ЗВЕЗДА УСПЕШНО ПОЛОЖИЛА ПРВИ ТЕСТ: Пешић ПРОМАШИО пенал, а затим донео ПОБЕДУ!

28.01.2018. 14:46
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: МН Press

Изабраници Владана Милојевића ефикасни против литванског представника.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Стумбрас из Летоније 3:1 (1:0), у првом контролном мечу у Анталији. Тим Владана Милојевића доминирао је у првом полувремену и требао да води "довцифреном" разликом, али је Александар Пешић промашио пенал у 41. минуту.

МИЛОЈЕВИЋ ОДЛУЧИО: Са овом једанаесторицом НАПАДА Литванце! (САСТАВИ)

НИ БОАЋИ НИ КАНГА: Јувентус хоће да ШОПИНГУЈЕ на Маракани! Нећете погодити кога жели Стара дама (ФОТО)

Литванци су кренули агресивно и први запретили црвено-белима. Учинио је то Фабио Лопез у 5. минуту, прошао је чуваре и ушао у шеснаестерац, али га је одбрана Звезде сустигла и изблокирала.

Узвратио је Славољуб Срнић 180 секунди касније, лепу акцију свих играча, крило тима са Маракане завршио је шутем из даљине. Голман Јосвиаки се извио колико је дуг и избацио лопту у корнер.

Стумбрас је грубо ушао у утакмицу, па су неколико пута Милојевићеви изабраници били принуђени да затраже медицинску помоћ. У 21. минуту стрелац водећег гола Ненад Милијаш упослио је Стојковића, овај опробао шут из даљине, који је завршио тик поред стативе литванског чувара мреже.

Иницијатива Београђана исплатила се у 37. минуту. Сјајну акцију по десном боку испратио је Пешић, интелигентно прескочио лопту, а Радоњић петом продужио Милијашу. Искусни везиста није пропустио прилику да снажним ударцем са казненог простора донесе предност свом тиму - 1:0.

Само три минута касније, Звезда је могла да дуплира вођство. После центаршута Радоњића, лопта је ишла ка Пешићу, у шеснаестерцу су Литванци играли руком, а судија показао на "белу тачку". Одговорност је преузео Александар Пешић и - промашио!

До одмора пажњу су завредели и дриблинзи Немање Радоњића у 41. минуту. Направио је прави дар-мар поред играча Стумбраса, а да се ради о европском мечу, ови потези би ушли у конкуренцију за ТВ шпице.

Већ на старту другог дела, црвено-бели су дуплирали вођство. Радоњић је у 52. минуту протутњао по левом боку, центрирао у шеснаестерац, па Пешићу није било тешко да изврши реализацију и искупи се за промашени једанаестерац - 2:0.

Само три минута касније, литвански представник био је у сјајној прилици да смањи резултатски заостатак. После шута њиховог играча, лопта је ударила у стативу. Што није успело тада, играчи Стумбраса исправили су у 65. минуту. После старта Вујадина Савића у казненом простору, судија је други пут показао "на креч", овог пута у корист противника, а Виљена није пропустио прилику да затресе мрежу - 2:1.

Литванци су после постигнутог гола појачали притисак. Звезда је, међутим, заиграла чвршће у одбрани, не дозволивши ривалу да озбиљније угрози Кахримана, који је почетком другог полувремена стао на гол уместо Супића.

У 80. минуту добру акцију извели су црвено-бели, Стојковић је после продора центрирао, али никог у шеснаестерцу није било на другој стативи да испрати његову намеру. Све дилеме око победника решио је Миљан Павков у 86. минуту. После акције са Стојковићем, рутински је затресао мрежу из близине и најавио успешно пролеће Милојевићевог тима.

Могао је српски представник у последњим тренуцима и до четвртог гола, али је покушај Стојковића главом, голман Јосвиаки зауставио уз помоћ стативе.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СТУМБРАС 3:1 (1:0)

СТАДИОН: Терен хотела Папилон.

ГЛЕДАЛАЦА: 50.

СУДИЈА: Вугар Хасанли (Турска).

ЖУТИ КАРТОНИ: Стојковић (Црвена звезда), Садаускас (Стумбрас).

СТРЕЛЦИ: Милијаш у 37. Пешић у 52. и Павков у 86. за Црвену звезду, а Виљена из пенала у 65. минуту за Стумбрас.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Супић (од 45. Кахриман) - Стојковић, Бабић, Савић, Анђелковић - Доналд, Милијаш (од 62. Рачић) - Радоњић (од 72. Л. Илић), Милић, Срнић (од 78. И. Илић) - Пешић (од 75. Павков).

СТУМБРАС: Јосвиаки, Алмеида, Садаускас, Секгота, Жуниор, Агостино Са, Фабио Лопез, Арманавичијус, Виљела, Коре, Бушареб.

Све најновије спортске вести можете да прочитате  ОВДЕ.