ZVEZDA USPEŠNO POLOŽILA PRVI TEST: Pešić PROMAŠIO penal, a zatim doneo POBEDU!

28.01.2018. 14:46
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Izabranici Vladana Milojevića efikasni protiv litvanskog predstavnika.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Stumbras iz Letonije 3:1 (1:0), u prvom kontrolnom meču u Antaliji. Tim Vladana Milojevića dominirao je u prvom poluvremenu i trebao da vodi "dovcifrenom" razlikom, ali je Aleksandar Pešić promašio penal u 41. minutu.

MILOJEVIĆ ODLUČIO: Sa ovom jedanaestoricom NAPADA Litvance! (SASTAVI)

NI BOAĆI NI KANGA: Juventus hoće da ŠOPINGUJE na Marakani! Nećete pogoditi koga želi Stara dama (FOTO)

Litvanci su krenuli agresivno i prvi zapretili crveno-belima. Učinio je to Fabio Lopez u 5. minutu, prošao je čuvare i ušao u šesnaesterac, ali ga je odbrana Zvezde sustigla i izblokirala.

Uzvratio je Slavoljub Srnić 180 sekundi kasnije, lepu akciju svih igrača, krilo tima sa Marakane završio je šutem iz daljine. Golman Josviaki se izvio koliko je dug i izbacio loptu u korner.

Stumbras je grubo ušao u utakmicu, pa su nekoliko puta Milojevićevi izabranici bili prinuđeni da zatraže medicinsku pomoć. U 21. minutu strelac vodećeg gola Nenad Milijaš uposlio je Stojkovića, ovaj oprobao šut iz daljine, koji je završio tik pored stative litvanskog čuvara mreže.

Inicijativa Beograđana isplatila se u 37. minutu. Sjajnu akciju po desnom boku ispratio je Pešić, inteligentno preskočio loptu, a Radonjić petom produžio Milijašu. Iskusni vezista nije propustio priliku da snažnim udarcem sa kaznenog prostora donese prednost svom timu - 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Zvezda je mogla da duplira vođstvo. Posle centaršuta Radonjića, lopta je išla ka Pešiću, u šesnaestercu su Litvanci igrali rukom, a sudija pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Aleksandar Pešić i - promašio!

Do odmora pažnju su zavredeli i driblinzi Nemanje Radonjića u 41. minutu. Napravio je pravi dar-mar pored igrača Stumbrasa, a da se radi o evropskom meču, ovi potezi bi ušli u konkurenciju za TV špice.

Već na startu drugog dela, crveno-beli su duplirali vođstvo. Radonjić je u 52. minutu protutnjao po levom boku, centrirao u šesnaesterac, pa Pešiću nije bilo teško da izvrši realizaciju i iskupi se za promašeni jedanaesterac - 2:0.

Samo tri minuta kasnije, litvanski predstavnik bio je u sjajnoj prilici da smanji rezultatski zaostatak. Posle šuta njihovog igrača, lopta je udarila u stativu. Što nije uspelo tada, igrači Stumbrasa ispravili su u 65. minutu. Posle starta Vujadina Savića u kaznenom prostoru, sudija je drugi put pokazao "na kreč", ovog puta u korist protivnika, a Viljena nije propustio priliku da zatrese mrežu - 2:1.

Litvanci su posle postignutog gola pojačali pritisak. Zvezda je, međutim, zaigrala čvršće u odbrani, ne dozvolivši rivalu da ozbiljnije ugrozi Kahrimana, koji je početkom drugog poluvremena stao na gol umesto Supića.

U 80. minutu dobru akciju izveli su crveno-beli, Stojković je posle prodora centrirao, ali nikog u šesnaestercu nije bilo na drugoj stativi da isprati njegovu nameru. Sve dileme oko pobednika rešio je Miljan Pavkov u 86. minutu. Posle akcije sa Stojkovićem, rutinski je zatresao mrežu iz blizine i najavio uspešno proleće Milojevićevog tima.

Mogao je srpski predstavnik u poslednjim trenucima i do četvrtog gola, ali je pokušaj Stojkovića glavom, golman Josviaki zaustavio uz pomoć stative.

CRVENA ZVEZDA - STUMBRAS 3:1 (1:0)

STADION: Teren hotela Papilon.

GLEDALACA: 50.

SUDIJA: Vugar Hasanli (Turska).

ŽUTI KARTONI: Stojković (Crvena zvezda), Sadauskas (Stumbras).

STRELCI: Milijaš u 37. Pešić u 52. i Pavkov u 86. za Crvenu zvezdu, a Viljena iz penala u 65. minutu za Stumbras.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Supić (od 45. Kahriman) - Stojković, Babić, Savić, Anđelković - Donald, Milijaš (od 62. Račić) - Radonjić (od 72. L. Ilić), Milić, Srnić (od 78. I. Ilić) - Pešić (od 75. Pavkov).

STUMBRAS: Josviaki, Almeida, Sadauskas, Sekgota, Žunior, Agostino Sa, Fabio Lopez, Armanavičijus, Viljela, Kore, Bušareb.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate  OVDE.