АУСТРАЛИЈА ЈЕ У ОСМИНИ ФИНАЛА: Нада Туниса трајала три минута, Леки је херој Кенгура

30.11.2022. 17:54
Fudbalska reprezentacija Australije
Фудбалска репрезентација Аустралије / Извор: Реутерс

Сјајни нападач Мелбурн Ситија.

Селекција Аустралије пласирала се у осмину финала Светског првенства у Катару после тријумфа над Данском (1:0) у последњој рунди групе Д. У другом дуелу, Тунис је савладао Француску истим резултатом.

МУЧИО ГА ЈЕ ПРИМИЦАЧ: Влаховић открио да ли ће бити спреман за Швајцарску

ЛОШЕ ВЕСТИ: Пеле поново у болници

КОСТИЋ СПРЕМАН НА СВЕ: Морамо да дамо и више од максимума

Сокеросима је пре овог дуела бод доносио пролаз даље, али и пораз или реми Туниса против Француске. Но, на крају је ипак састав Грема Арнолда морао да тријумфује.

Дидије Дешам очито незаинтересован, пошто су Французи већ оверили пласман у нокаут фазу, извео је комбинован тим и Тунижани су то знали да искористе. Гандри је већ у осмом минуту довео свој тим до предности, али је тај гол поништен због офсајда.

И у наставку меча Тунис је био мотивисанији, претио, а награда је стигла у 58. минуту. Французи су изгубили лопту на средини терена, она је стигла до Казрија, који ју је водио све до самог шеснаестерца и шпиц ударцем преварио Манданду.

Пошто на мечу Данске и Аустралије у тим тренуцима није било голова, Тунис је ишао даље са овим резултатом. Но, већ у 61. минуту све се вратило на првобитно стање.

Леки је направио праву минијатуру, заломио неколико играча и ударцем са неких 16 метара довео свој тим до предности и вратио га на друго место.

Тада су Данцима била неопходна два гола, док се Тунис надао да ће се дуел Аустралије и Данске завршити нерешено... остало је 1:0 за Аустралијанце и они су нови учесник осмине финала. Французи су izjednačilli преко Гризмана у 98. минуту, али је погодак ипак поништен због офсајда. Међутим и тај резултат води Триколоре у нокаут фазу са првог места.

Ове две селекције ће се укрстити са победницима групе Ц где су Пољска, Аргентина, Саудијска Арабија и Мексико.

Дуели те групе се играју вечерас од 20 часова.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Никол Даза, вереница италијанског атлетичара Ламонта Џејкобса