8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

AUSTRALIJA JE U OSMINI FINALA: Nada Tunisa trajala tri minuta, Leki je heroj Kengura

30.11.2022. 17:54
Fudbalska reprezentacija Australije
Fudbalska reprezentacija Australije / Izvor: Reuters
Sjajni napadač Melburn Sitija.

Selekcija Australije plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru posle trijumfa nad Danskom (1:0) u poslednjoj rundi grupe D. U drugom duelu, Tunis je savladao Francusku istim rezultatom.

MUČIO GA JE PRIMICAČ: Vlahović otkrio da li će biti spreman za Švajcarsku

LOŠE VESTI: Pele ponovo u bolnici

KOSTIĆ SPREMAN NA SVE: Moramo da damo i više od maksimuma

Sokerosima je pre ovog duela bod donosio prolaz dalje, ali i poraz ili remi Tunisa protiv Francuske. No, na kraju je ipak sastav Grema Arnolda morao da trijumfuje.

Didije Dešam očito nezainteresovan, pošto su Francuzi već overili plasman u nokaut fazu, izveo je kombinovan tim i Tunižani su to znali da iskoriste. Gandri je već u osmom minutu doveo svoj tim do prednosti, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

I u nastavku meča Tunis je bio motivisaniji, pretio, a nagrada je stigla u 58. minutu. Francuzi su izgubili loptu na sredini terena, ona je stigla do Kazrija, koji ju je vodio sve do samog šesnaesterca i špic udarcem prevario Mandandu.

Pošto na meču Danske i Australije u tim trenucima nije bilo golova, Tunis je išao dalje sa ovim rezultatom. No, već u 61. minutu sve se vratilo na prvobitno stanje.

Leki je napravio pravu minijaturu, zalomio nekoliko igrača i udarcem sa nekih 16 metara doveo svoj tim do prednosti i vratio ga na drugo mesto.

Tada su Dancima bila neophodna dva gola, dok se Tunis nadao da će se duel Australije i Danske završiti nerešeno... ostalo je 1:0 za Australijance i oni su novi učesnik osmine finala. Francuzi su izjednačilli preko Grizmana u 98. minutu, ali je pogodak ipak poništen zbog ofsajda. Međutim i taj rezultat vodi Trikolore u nokaut fazu sa prvog mesta.

Ove dve selekcije će se ukrstiti sa pobednicima grupe C gde su Poljska, Argentina, Saudijska Arabija i Meksiko.

Dueli te grupe se igraju večeras od 20 časova.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Nikol Daza, verenica italijanskog atletičara Lamonta Džejkobsa