ДОМАЋИН ОПЕТ ИЗГУБИО: Сенегал уз доста МУКА славио против Катара

25.11.2022. 15:59
Senegal - Katar
Сенегал - Катар / Извор: Реутерс

Меч другог кола.

Одигран је и први меч другог кола Групе А. Очекивано, али не баш лако Сенегал је са 3:1 савладао Катар и зтако домаћина оставио да само још сања могућност да се пласира у даљи ток такмичења (да Еквадор победи у наредна два меча, а и да Катар слави против Холандије и онда бисмо имали круг између три екипе где би домаћин Мундијала могао да прође уз повољну гол-разлику).

КАКО БИ НАМ ОН САМО ЛЕГАО У КАТАРУ: Ево шта ради Немања Матић док се Србија бори на Светском првенству

СУДИЈЕ И СТАТИВЕ НИСУ БИЛЕ ДОВОЉНЕ ДА ВЕЛС УЗМЕ БОД: Иран ЗАСЛУЖЕНО стигао до тријумфа

НИЈЕ ХТЕО ДА ЋУТИ: Вања се огласио после Бразила – послао је поруку нацији у само 3 речи

У првом полувремену гол је виђен тек у 41. минуту када је Дија савлдао Баршама, али остаје питање да ли је нешто раније домаћин оштећен за пенал.

КАТАР - СЕНЕГАЛ 1:3 (0:1)

Стрелци: Дија 41. 0:1, Дидију 49. 0:2, Мунтари 78. 1:2, Диенг 84. 1:3

Стадион: Ал Тумама (Доха)

Судија: Матео Лаоз (Шпанија)

КАТАР: Баршам - Мигел (од 83 Вад), Мохамед, Хухи, Хасан, Амхед (од 83 Салман) - Ал Хајдос (од 74. Мунтари), Будиаф (од 70. Хатем), Мадибо - Алмоез, Афиф.

СЕНЕГАЛ: Менди - Сабали, Кулибали, Жакобс (од 78 Сисе), Диало - Геј, Менди (од 78. Сар) - Дијата (од 64. Сис), Дидију (од 74. Диенг), Сар (од 74. Ндаје) - Дија.

Подигао је вођство Сенегал у 49. Феноменална погодак је постигао Дидују. Вратили су неизвесност фудбалери Катара у 78. преко Мунтарија који је само четири минута раније ушао у игру.

Ипак, Сенегал је отклонио све дилеме око победе када је Диенг погодио. Интересанто је да је и он само десет минута играо пре него што је постигао погодак.