ПРВА ПРАВА МУНДИЈАЛСКА БИТКА: На искуство ЛАЛЕ стигле до победе

21.11.2022. 19:01
Holandija - Senegal
Холандија - Сенегал / Извор: Реутерс

Готово је 1. коло А групе.

Завршено је прво коло у Група А. После победе Еквадора на отварању од 2:0 против домаћина Катара, фудбалска репрезентација Холандије је савладала Сенегал са 2:0.

НЕ ПЛАШИМО СЕ БРАЗИЛА! Лазовић и Миленковић једва чекају дуел са Најмаром и компанијом

ЕНГЛЕЗИ ОПРАВДАЛИ УЛОГУ ФАВОРИТА: Сломили Иранце у првом делу! Повреда голмана засенила фудбал (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА ЗА ШВАЈЦАРЦЕ ДОК ЧЕКАЈУ ПРВИ МЕЧ НА МУНДИЈАЛУ: Самоубиство скоком са ОСМОГ спрата

Одлична утакмице је виђена, био је то меч какав навијачи воле, отворен, са шансама, а када је изгелдало да неће бити голова у 85. минуту Када Гапко је искористи прелеп центаршут Френкија де Јонга и донео је вођство Холандији. Коначан резултат је поставио у деветом минуту надокнаде Дави Класен.

Ово је свакако била прва права битка на Мундијалу, после два меча у којима је скоро од самог почетка било јасно ко ће славити.

Много грешака у додавањима су имали Холанђани, али Сенегалци то нису успели да крунишу голом иако су у више наврата били врло близу. По приказаној игри рекло би се да ће ове две селкције проћи даље, али Еквадор се неће тако лако предати.