КЕНГУРИ СЛАВЕ ЂУКА: Аустралија остала у игри за нокаут фазу, Тунису остала само математика

26.11.2022. 13:03
Fudbalska reprezentacija Australije
Фудбалска репрезентација Аустралије / Извор: Профимедиа

Пресудио гол у 23. минуту.

У првој утакмици другог кола групе "Д" на Светском првенству у Катару репрезентација Аустралија савладала је Тунис са 1:0 (1:0) голом Мичела Ђука у 23. минуту. Овим тријумфом Аустралијнаци остају у игри за пласман у нокаут фазу Мундијала, док су Тунишанима остале веома мале шансе за пласман међу 16 најбољих.

САСТАНАК НА ЦЕНТРУ ТЕРЕНА: Пикси је баш све рекао играчима, за Србију Мундијал почиње у понедељак

ПОЖАР У КАТАРУ: Густ дим се простире километрима, ватрогасци у хитној акцији (ВИДЕО)

СКИНУЛИ ГА ГОЛОГ! Хрвати нашли начин да се освете селектору Канаде (ФОТО)

Са различитим расположењем су две селекције ушли у дуел одигран на стадиону Дохи. Тунис са много више оптимизма због ремија да Данском (0:0), док су Аустралијанци претрпели тежак пораз од Француске (1:4). Почело је према очекивању опрезно са обе стране, али се ништа конкретно није десило све до 23. минута.

Аусталијнацу су извели један муњевит напад. Лопта је на десној страни дошла до Крејга Гудвина, уследио је готово савршен центаршут на који је одлично реаговао искусни Мичек Ђик и главом затресао мрежу немоћног Дахмена. Био је то знак за селекцију Туниса да се трген и заигра офанзивније, али до краја првог полувремена нису успели ни да заперете Кенгурима.

Показала је селекције Туниса велику жељу да нешто промени у игри и дође до изједначења. Посед је био на њиховој страни, али безидејност их је коштала готово у сваком нападу. Аустралијанци су рутински све атаке ривала, а велику сигурност својим саиграчим уливао је поуздани голман Мет Рајан,.

У последњим моментима Тунис је кренуо на све или ништа. Нису добили ништа, а могли су да приме још једна гол да су Асутралијанци били мало прибрнаији у неколико изгледних контранапада које су имали.

У последњем трећем колу групе "Д", Аустралија игра против Данске, а Тунис против Француске.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.