KENGURI SLAVE DJUKA: Australija ostala u igri za nokaut fazu, Tunisu ostala samo matematika

26.11.2022. 13:03
Fudbalska reprezentacija Australije
Fudbalska reprezentacija Australije / Izvor: Profimedia

Presudio gol u 23. minutu.

U prvoj utakmici drugog kola grupe "D" na Svetskom prvenstvu u Kataru reprezentacija Australija savladala je Tunis sa 1:0 (1:0) golom Mičela Djuka u 23. minutu. Ovim trijumfom Australijnaci ostaju u igri za plasman u nokaut fazu Mundijala, dok su Tunišanima ostale veoma male šanse za plasman među 16 najboljih.

SASTANAK NA CENTRU TERENA: Piksi je baš sve rekao igračima, za Srbiju Mundijal počinje u ponedeljak

POŽAR U KATARU: Gust dim se prostire kilometrima, vatrogasci u hitnoj akciji (VIDEO)

SKINULI GA GOLOG! Hrvati našli način da se osvete selektoru Kanade (FOTO)

Sa različitim raspoloženjem su dve selekcije ušli u duel odigran na stadionu Dohi. Tunis sa mnogo više optimizma zbog remija da Danskom (0:0), dok su Australijanci pretrpeli težak poraz od Francuske (1:4). Počelo je prema očekivanju oprezno sa obe strane, ali se ništa konkretno nije desilo sve do 23. minuta.

Austalijnacu su izveli jedan munjevit napad. Lopta je na desnoj strani došla do Krejga Gudvina, usledio je gotovo savršen centaršut na koji je odlično reagovao iskusni Miček Djik i glavom zatresao mrežu nemoćnog Dahmena. Bio je to znak za selekciju Tunisa da se trgen i zaigra ofanzivnije, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspeli ni da zaperete Kengurima.

Pokazala je selekcije Tunisa veliku želju da nešto promeni u igri i dođe do izjednačenja. Posed je bio na njihovoj strani, ali bezidejnost ih je koštala gotovo u svakom napadu. Australijanci su rutinski sve atake rivala, a veliku sigurnost svojim saigračim ulivao je pouzdani golman Met Rajan,.

U poslednjim momentima Tunis je krenuo na sve ili ništa. Nisu dobili ništa, a mogli su da prime još jedna gol da su Asutralijanci bili malo pribrnaiji u nekoliko izglednih kontranapada koje su imali.

U poslednjem trećem kolu grupe "D", Australija igra protiv Danske, a Tunis protiv Francuske.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.