ЛИВАКОВИЋ ХЕРОЈ ХРВАТСКЕ: Одбранио три пенала и одвео Ватрене у четвртфинале Мундијала

05.12.2022. 18:44
HrvatskaF
ХрватскаФ / Извор: Профимедиа

Зачарао гол.

Фудбалери Хрватске пласирали су се у четвртфинала Светског првенства у Катару, пошто су после бољег извођења једанаестераца савладали Јапан. У првих 90 минута било је 1:1, у продужецима није било голова, а у пенал серији Коцкасти су славили са 3:1. Голман Коцкастих обранио је чак три ударца са беле тачке.

ХРВАТИ КАЖУ ДА СУ ОШТЕЋЕНИ: Јапан шокирао комшије после ОГРОМНОГ ХАОСА (ВИДЕО)

ХОЋЕ ЛИ НЕКО ОД ИГРАЧА НАПУСТИТИ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ? Пикси о томе, пропалом плану и онима којима СМЕТА

ЈАПАН - ХРВАТСКА   1:1
(Маеда 43 - Перишић 56)

Судија: Исмаил Елфат, Сједињене Америчке Државе

Јапан: Гонда - Танигучи, Јошида, Томијасу - Нагатомо (Митома 64.), Морита, Ендо, Ито - Камада (Сакаи 75.), Маеда (Асано 64.), Доан (Минамино 86.)
Селектор: Хајиме Моријасу

Хрватска: Ливаковић - Јурановић, Ловрен, Гвардиол, Баришић - Брозовић - Ковачић (Влашић 100.), Модрић (Мајер 100.) - Крамарић (Пашалић 68.), Перишић, Петковић (Будимир 62.)
Селектор: Златко Далић

Била је ово изузетно тврда утакмица, без много шанси у којој је од самог старта "висило у ваздуху" да ће детаљ одлучити ко ће међу осам најбољих.

У сам смирај првог полувремена Јапан је стигао до вођства, иако су Ватрени били бољи тим у првих 45 минута.

Самураје је до предности довео Маеда који је био најсналажљивији у казненом Коцкастих.

Одлучни су били изабраници Златка Далића да по повратку одмах надокнаде дефицит, и то су урадили у првих десет минута, и то голом Перишића.

Било је прилика и у наставку сусрета, али ни један тим није креирао стопостотну шансу.

Меч је отишао у продужетке, у којима се такође нисмо нагледали фудбала. Обе екипе су "одрадиле" тих додатних 30 минута и чекали извођење једанаестераца.