МУНДИЈАЛ У КАТАРУ 2. ДАН: Велс једини од Европљана није славио

21.11.2022. 13:14 22:00
Timoti Vea
Тимоти Веа / Извор: Реутерс

Одиграна су три меча.

Другог дана Светског првенства у Катару на програму су три утакмице, обе из Групе Б у којима се састају Енглеска и Иран од 14 часова, док ће САД и Велс играти од 20 часова, а између та два меча биће одигран дуел из Групе А у којем се састају Сенегал и Холандија.

ШАБАНАЏОВИЋ ВЕРУЈЕ У ОРЛОВЕ: Србија би могла да буде једно од изненађења у Катару

МИЈАТОВИЋ ОПТИМИСТА: Орлови имају нешто што други немају, нека се Бразилци добро замисле

УРУГВАЈАЦ ПОДИЖЕ ПРАШИНУ: Неки француски фудбалери се радују изостанку Бенземе

На отварању Мундијала Еквадор је савладао Катар са 2:0 у мечу који је био вероватно најслабији од свих који су играни на отварањима Светских првенстава у прошлости. Упркос информацијама које су се појавиле да би могло доћи до намештања меча, Еквадорци су лако изашли на крај са домаћином.

22.00 КРАЈ САД - Велс 1:1

21.43 - Герет Бејл погађа пенал и сада је 1:1 на мечу Велса и Америке.

20.50 - Америка води 1:0 против Велса након првог полувремена.

20.36 - Тимоти Веа, син Жоржа Вее, погађа на асистенција Кристијана Пулишића. Америка је повела 1:0 против Велса.

20.00 - Почео је меч између Сједињених Америчких Држава и Велса. Други окршај у групи Б.

19.00 - Крај. Само ко није гледао утакмицу помислио би да је Холандија лако савладала Сенегал.

18.59 - Сенегалци су кренули на све или ништа, уселедила је контра Холанађана коју је крунисао Класен - 2:0

18.44 - Холандија води са 1:0. Коди Гапко је у 84. минуту преварио одбрану Сенегала и ударцем главом постигао ефектан гол.

17.48 - Без голова после првог полувремена на мечу Сенегал - Холандија. Општи утисак, Сенегалци много бољи, Холанђани се доста муче.

17.00 - Утакмица је почела

На стадиону Ал Тумама у Дохи одграће се друга утакмица групе "А" у којој се састају Сенегал и Холандија.

16.14 - Крај! Невероватна утакмица у Дохи. Енглеска је савладала Иран са 6:2.

16.12 - Пенал за Иран у 103 минуту! Прецизан је Мехди Тареми, његов други гол на утакмици - 6:2

15.59 - Агонији Иранаца као да нема краја. Нови гол за Енглеску постиже Џек Грилиш у 89. миниту - 6:1

15.41 - Само што је ушао у игру Маркус Рашфорд погађа мету. Енглези поново имају четири гола предности - 5:1

15.34: Иранци смањују у 65. минуту! Мехди Тареми тресе мрежу Енглеза - 4:1.

15.31 - Букајо Сака  у 62. минуту постиже свој други гол на утакмици. Енглеска води са 4:0.

14.59 - Крај првог полувремена које потрајало скоро сат времена. Енглези су практично завршили посао, воде са убеђивих 3:0.

14.46 - Већ воде Енглези 3:0, после сјајне акције и центаршута Харија Кејна стрелац је био Рахим Стерлинг.

14.43 - Повели су Енглези са 2:0, Букајо Сака је постигао ефектан гол после корнера за Горди Албион.

14.35 - Енглеска је повела у 35. минуту голом Џуда Белингема после центрашута Лука Шоа.

14.14 - Дужи прекид на мечу Енглеске и Ирана после судара голама Ирана Бериванда и дефанзивца Хосеинија у 9. минуту. Дуго се указивала помоћ голману Ирана коме је обилно крварило из носа. Првобитно није хтео да буде замењен, али је убрзо по наставку меча пказао да не може да настави.

13.10 - Навијачи Енглеске сазнали су лоше вести пошто у тиму Гордог албиона неће бити Кајла Вокера и Џејмса Медисона, док је најављено да би у стартној постави могао да се нађе Хари Мегвајер који је већ дуже време на удару критика због онога што пружа на терену.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.