MUNDIJAL U KATARU 2. DAN: Vels jedini od Evropljana nije slavio

21.11.2022. 13:14 22:00
Timoti Vea
Timoti Vea / Izvor: Reuters
Odigrana su tri meča.

Drugog dana Svetskog prvenstva u Kataru na programu su tri utakmice, obe iz Grupe B u kojima se sastaju Engleska i Iran od 14 časova, dok će SAD i Vels igrati od 20 časova, a između ta dva meča biće odigran duel iz Grupe A u kojem se sastaju Senegal i Holandija.

ŠABANADŽOVIĆ VERUJE U ORLOVE: Srbija bi mogla da bude jedno od iznenađenja u Kataru

MIJATOVIĆ OPTIMISTA: Orlovi imaju nešto što drugi nemaju, neka se Brazilci dobro zamisle

URUGVAJAC PODIŽE PRAŠINU: Neki francuski fudbaleri se raduju izostanku Benzeme

Na otvaranju Mundijala Ekvador je savladao Katar sa 2:0 u meču koji je bio verovatno najslabiji od svih koji su igrani na otvaranjima Svetskih prvenstava u prošlosti. Uprkos informacijama koje su se pojavile da bi moglo doći do nameštanja meča, Ekvadorci su lako izašli na kraj sa domaćinom.

22.00 KRAJ SAD - Vels 1:1

21.43 - Geret Bejl pogađa penal i sada je 1:1 na meču Velsa i Amerike.

20.50 - Amerika vodi 1:0 protiv Velsa nakon prvog poluvremena.

20.36 - Timoti Vea, sin Žorža Vee, pogađa na asistencija Kristijana Pulišića. Amerika je povela 1:0 protiv Velsa.

20.00 - Počeo je meč između Sjedinjenih Američkih Država i Velsa. Drugi okršaj u grupi B.

19.00 - Kraj. Samo ko nije gledao utakmicu pomislio bi da je Holandija lako savladala Senegal.

18.59 - Senegalci su krenuli na sve ili ništa, useledila je kontra Holanađana koju je krunisao Klasen - 2:0

18.44 - Holandija vodi sa 1:0. Kodi Gapko je u 84. minutu prevario odbranu Senegala i udarcem glavom postigao efektan gol.

17.48 - Bez golova posle prvog poluvremena na meču Senegal - Holandija. Opšti utisak, Senegalci mnogo bolji, Holanđani se dosta muče.

17.00 - Utakmica je počela

Na stadionu Al Tumama u Dohi odgraće se druga utakmica grupe "A" u kojoj se sastaju Senegal i Holandija.

16.14 - Kraj! Neverovatna utakmica u Dohi. Engleska je savladala Iran sa 6:2.

16.12 - Penal za Iran u 103 minutu! Precizan je Mehdi Taremi, njegov drugi gol na utakmici - 6:2

15.59 - Agoniji Iranaca kao da nema kraja. Novi gol za Englesku postiže Džek Griliš u 89. minitu - 6:1

15.41 - Samo što je ušao u igru Markus Rašford pogađa metu. Englezi ponovo imaju četiri gola prednosti - 5:1

15.34: Iranci smanjuju u 65. minutu! Mehdi Taremi trese mrežu Engleza - 4:1.

15.31 - Bukajo Saka  u 62. minutu postiže svoj drugi gol na utakmici. Engleska vodi sa 4:0.

14.59 - Kraj prvog poluvremena koje potrajalo skoro sat vremena. Englezi su praktično završili posao, vode sa ubedjivih 3:0.

14.46 - Već vode Englezi 3:0, posle sjajne akcije i centaršuta Harija Kejna strelac je bio Rahim Sterling.

14.43 - Poveli su Englezi sa 2:0, Bukajo Saka je postigao efektan gol posle kornera za Gordi Albion.

14.35 - Engleska je povela u 35. minutu golom Džuda Belingema posle centrašuta Luka Šoa.

14.14 - Duži prekid na meču Engleske i Irana posle sudara golama Irana Berivanda i defanzivca Hoseinija u 9. minutu. Dugo se ukazivala pomoć golmanu Irana kome je obilno krvarilo iz nosa. Prvobitno nije hteo da bude zamenjen, ali je ubrzo po nastavku meča pkazao da ne može da nastavi.

13.10 - Navijači Engleske saznali su loše vesti pošto u timu Gordog albiona neće biti Kajla Vokera i Džejmsa Medisona, dok je najavljeno da bi u startnoj postavi mogao da se nađe Hari Megvajer koji je već duže vreme na udaru kritika zbog onoga što pruža na terenu.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.